MIra

offline Věk: 41 let
Kraj: Jihomoravský
Město: Holasice
Registrace: 5.3.2014 v 14:46
mira.vranka.cz

9 dní rybolovu na Averoy.
Po příjezdu letní počasí bez větru. První vyjížďka na vodu na doporučené místo na štikozubce na hloubku 92-96 metrů. Štikozubce je dobré lovit na vláčené maso, takže jsme nejdříve jeli nachytat makrely, které se zde aktuálně vyskytovaly.
Menší pilkr, peříčka a do hodiny byly nástražní rybky nachytány.
Přejezd na doporučené místo, nastražení těžšího pikrovacího prutu a první spuštění.
Nechali jsme se driftovat a při druhém driftu první dva proměněné záběry.
Štikozubci kolem 70cm.
Druhý den jsme chtěli vyjet dál, takže jsme jeli na maják vzdáleny 7km. Počasí opět letní. Po hodině, kdy jsme ani na maják nedojeli protože jsme chtěli postupně zkoušet slibná místa se začal zvedat vítr a během hodiny byly slušné vlny které byly na naše lodě už hraniční. Takže pokus o návrat. Postup proti silnému větru a velkým vlnám byl velmi pomalý, nedalo se svítit, změnili jsme směr a jeli k nejbližšímu břehu. 4km směrování lodi na každou vlnu trvalo celkem dlouho ale nakonec se podařilo. Za ostrovem jsme chytali a čekali až se moře trochu uklidní - což se stalo, ale jízda stejně nebyla moc příjemná.
Tímto jsme vzdali vzdálenější lokality a už lovili jen v relativní blízkosti.
Další dny jsme každý den vyrazili na štikozubce, které se dařilo lovit.
Při lovu zásadně záleželo na rychlosti driftu. Pomalý drift znamenal lov mníků a příliš vysoká rychlost kdy se nedařilo držet u dna ani 500g olovo znamenal náhodný úlovek štikozubce. Při ideálním větru 2km drift byly na lodi 2 ryby a nějaké nepromněněné záběry.
Lov štikozubce probíhal celkem pasivně. Montáž se spustila na dno a o 2 metry zvedla. Pak se jen kontrolovalo jestli není příliš daleko dna. Štikozubec většinou několikrát zaútočí a pak buď není třeba žádný zásek nebo se mírně přisekne.
Úspěšná koncová montáž se skládala z magického oka a dvou trojháčků kousek za sebou. Na každý se dá kousek makrely (tím že byly 2 kousky měl člověk nějakou jistotu že při nepovedeném útoku tam zůstalo alespoň jedno maso a člověk nemusel ze sto metrů vytahovat a kontrolovat stav).
Pokud se volila jiná koncová montáž, tak záběrů bylo podstatně méně ačkoli pan domácí je úspěšně lovil na jednoháček s masem a s fosforovou trubičkou.
Makrely se dařilo lovit celkem pravidelně, ale tím, že hejno je v pohybu, tak se podaří chytit třeba 5 makrel najednou a pak už hejno nenajdete. Větší makrely měly kolem 50cm a vypadali parádně.
V místě se dařilo spolehlivě lovit makrely a štikozubce. Pokud šla montáž těsně nade dno, byl tam mník. Jiné ryby jako keleři, halibuti a tresky byly náhodným úlovkem.
Pokud se šlo vláčet na mělčí vzdálenější ostrovy, dařili se polaci.

Celkově byl lov a výlet úspěšný.

Ubytování u firmy Averoy Fishing Nové Strašecí neoplývalo nějakým zvláštním rozmazlováním. Filetárna bez střechy, takže 3hodinové kuchání v dešti znamenalo nepříjemné martirium. Kuchací stůl kde voda ztéká podélně taky není moc ideální - na stůl si dáte čisté filety a nad vámi někdo vyvrhuje, takže špína teče na vaši část. Prý je v plánu krytá, zatím ale není. Máte mokré oblečení - jediná možnost je sušit v chatě kde se to věší kde se dá. Lodě velikostně ideální na 3 lidi, motory ale slabé - 30koní s ní moc nehýbe. Jinde jsme měli 60ti koňové a rozdíl propastný. Wifi se pokazila druhý den a jela až když jsme odjížděli. Kvalita zařízení, čistota a další věci v chatě odpovídají tak jedné hvězdičce. Vybavení celkem použité, podlahy s ošoupaným starým linem....zařadil bych do kategorie "dost použitá podniková chajda"
V místě se daly nasbírat borůvky a brusinky. Na houby by se muselo někam dál mimo ostrov.

Revír:Averoy Do sumáře:ne
Vloženo: 8.8.2017 v 08:40 Kontrola RS:ne
Začátek lovu: 27.7.2017 v 12:00 Způsob lovu:Zvedání a spouštění
Konec lovu: 4.8.2017 v 15:00 Viditelnost:Všichni
Ryb:2 Fotek:17
Spokojenost: Kvalita vody:Neznámá

Fotky z lovu

Úlovky