Charakter vodyMimopstruhová
VyužitíSportovní
Webhttp://www.rybniknovy.cz/
Druh vodyRybník
Poslední kontrola23.10.2018 od MIra
po přihlášení můžete revír opravit, nebo nahlašte chybu dole na stránce.

Popis revíru

Vážení rybáři,

dovolujeme si vám představit zajímavé místo pro klidnou rybařinu, ležící necelý kilometr od známého střediska letní rekreace – Máchova jezera.

Rekreační středisko Staré Splavy leží při silnici spojující Mladou Boleslav a Českou Lípu, 70 km severně od PRAHY. Pokud odbočíte do Starých Splavů a dáte se první odbočkou vlevo (před závorami) dovedou vás ukazatele přímo k rybníku, který má rozlohu 2,5 ha s hloubkou 1-3 metry. Jedná se o výborně zarybněný revír, kde jsou ryby během roku několikrát dosazovány. Kromě lososovitých jsou zde všechny druhy ryb.

Rybník nebyl 18 let loven, proto úlovky kapitálních ryb zde nejsou vzácností. Chytat může každý, povolenky lze zakoupit přímo u rybníka, popřípadě lze zapůjčit kompletní vybavení k rybolovu.
!!! O žíznivé a hladové rybáře se postaráme přímo v chatce u vody. !!!
Parkovat lze bezplatně přímo v blízkosti chaty ve stínu stromů. Vedle rybníka je chatový tábor, kde je možnost sjednat celodenní stravování nebo ubytování…

Rybí obsádka

Jako rarita v ČR je zde chován severoamerický druh kaprovité ryby s názvem „Bufalo“ Jedná se o neobyčejně bojovnou stříbro-modrou rybu.

Je zde chován, kapr KOY, který je hájený. Jedná se o zlatou a oranžovou formu.
Hlavní zásadou na rybníku „Nový“ je slušné zacházení s rybou – podběrák, pean, poduška nebo jiná podložka a samozřejmě pořádek na stanovišti.

Informace pro rybolov:

+420 602 229 169 - Karel Samek

informace ubytování:

+420 602 427 488 - P. Nemrava

Galerie

Reklama