Historie

Vždy jsem si dělal nějaké záznamy o úlovcích a o rybařině - kdy, kde, co, na co .... papír se na tyto účely celkem dobře hodil, ale problém byl, když se mělo něco doplnit nebo smazat.

Proto v roce 2005 padla volba na uložení dat do něčeho, s čím se dá lépe pracovat, co je rozšiřitelné a lépe měnitelné. Databáze toto vše uměla, nebylo co řešit. Datový model, skriptovací jazyk pro manipulaci a první verze tohoto webu byla na světě. Zatím vše na lokálním počítači který nebyl umístěn na internetu.

Postupem času docházelo k dalším a dalším rozšířením na oblasti na které člověk přicházel za běhu a co vše by chtěl o svých záznamech vědět - souřadnice, trasy toků, celkový přehled, fleky na kterých se často loví..... Jenže instalace prostředí na počítač při každé změně počítače nebyla moc příjemná, sice jednou za 3-5 let, ale stejně to začalo zase dělat problém. Při pohledu do ceníku hostingu nebylo dál co řešit. Nákup první nějaké domény (2008) a umístění na síť kde vše poběží a bude dostupné odkudkoli.

Při pohledu na užitečnost a použitelnost změna domény na vranka.cz (2011) a rozhodnutí že systém by mohlo používat více lidí. Provedení dalšího rozšíření (seznam funkcí) o související oblasti rybařiny (akce, fórum, firmy) a definitivní zveřejnění 1.1.2017

Proč další web o rybařině? Když o tom uvažuji tak není další, je z podstaty jiný a problematiku rybaření rozebírá jinak. Cílí na strukturovanost informací a možnosti z toho vyplývající.

Chci vědět co se děje, chci aby mi data někdo seskupil a uspořádal do přehledných celků. Chci vědět jak loví přátelé, nechci aby moje data četl kdokoli. Nechci být otravován výzvami "vyplňte to nebo ono" - vyplním co chci a kdy chci.

Web je tvorbou nadšence který má na prvním místě použitelnost a spokojenost lidí. Dlouho jsem uvažoval jestli jej poskytnout dalším - v jednouživatelském principu jsem s ním byl spokojený. Pokud by se počet uživatelů rozšířil na 100 dalších, bylo by to dostatečné :)

Díky rozsahu musí být použit adekvátní hardware který bohužel něco stojí, proto jsou na webu umístěny nějaké reklamy, ale velmi omezeně a není v plánu přidávání dalších ploch.

Pokud máte jakýkoli nápad, nebo jste objevili chybu, tak neváhejte a pište.

Pomohla vám tato nápověda? Ne