Nový článek se skládá ze tří částí:

  1. Úvodní informace
  2. Fotky
  3. Text článku

Úvodní informace:

V tomto prvním kroku vybíráte do jaké záložky se článek umístí, jak se bude jmenovat a krátkou upoutávku na článek jako anotaci.

Aktivní od - kdy se článek zveřejní. Toto datum bude platné, pokud bude článek schválen administrátorem. Jakmile dáte článek do stavu Připraveno, bude nabídnut ke schválení

Odkaz na zdroj - pokud je článek jen upoutávkou nebo je založen na nějakém jiném článku, pak je vhodné na něj odkázat. Pokud je tedy někde online k dispozici

Název zdroje - pokud je uveden odkaz na zdroj, pak tento text bude odkazem na zdroj. Pokud odkaz není, pak bude v detailu článku zobrazeno jen jako text.

Označení - jestliže je v článku něco zásadního, pak sem patří krátké slovo kterým se článek ve výpisech označí. Například "konec v 16:30", nebo "aktualizováno 16:30". Většinou se nevyplňuje.

Nakonec jsou souvislosti - v závislosti na tom o čem článek hlavně je. Když se popisuje lov kaprů, pak se vybere kaprařina atd. Článek se pak zobrazí na více místech

Fotky

Po uložení úvodních informací se dostanete na výpis článků kde máte nově přidaný článek s chybějícími částmi. Kliknete na Doplnit fotky:

Dostáváte se na vkládací stránku pro fotky. Většina fotek na webu se vkládá právě tady. Přetáhnete vaše fotky na místo k tomu určené a pak nějakou chvíli počkáte než se fotky zpracují. Fotky se zmenšují ještě před odesláním, takže vše trvá v závislosti na velikosti fotek.

po uložení fotek přejdete zpět na výpis.

A můžete přejít na doplnění textu, kde již můžete psát obsah článku a rozmísťovat fotky.

Fotky se umísťují přetažením do pravé části a kliknutím na tlačítko vložení fotek. Můžete vkládat 1-5 fotek najednou. U volby jedné fotky můžete vložit i malou fotko doleva nebo doprava k textu. Nejlepších výsledků se dosáhne u odstavce, kdy kliknete před první písmeno odstavce a vyberete volbu doleva a pak vložit fotku. Na začátek odstavce se vloží fotka. Pokud nevyberete doprava nebo doleva, vloží se jedna velká fotka.

Do textu se umísťují ilustrační fotky, ne celá galerie. Ta se k článku připojí do samostatného bloku.

Pomohla vám tato nápověda? Ne