Každý kdo chce používat inzerci na webu vranka.cz musí dodržovat následující pravidla

1. Vkládej jen vlastní předměty

Každý inzeret vkládá pouze vlastní inzerci - vkládání za někoho jiného neni povoleno.

2. Inzerce není automaticky zdarma

Inzerce je zdarma pro nekomerční inzerci. Inzerce je nekomerční pouze v případě, že uživatel webu prodává věc, kterou koupil pro svoji potřebu a z důvodu nepotřebnosti ji prodává.

3. Dodržovat zákony a slušnost

Inzerce nesmí porušovat zákony a slušné vychování.

4. Duplicitní inzerce

Každý předmět smí být vystaven pouze jednou.  Kupující obtěžuje neustále se opakující nabídky na cokoli.  Za duplicitní inzerci je považováno i opakované mazání a vkládání stejného inzerátu.

5. Množství inzerátů je 30 ks

Aktuálně je limit nejednou vložených inzerátů na 30ti kusech. Dodržujte nějakou rozumnou míru. Dá se pochopit jednorázové vystavení deseti věcí najednou, ale mít několik set inzerátů v průběhu roku je již proti pravidlům.

6. Firemní inzerce musí být přiřazena k firmě

Každý inzerát, který je komrční, tedy vkládaný za firmu, musí být takto označený. Označení se provádí při vkládání inzerátu zvolením odpovídající prodejny. Uživatel si tedy musí před vložením inzerátu zaregistrovat firmu na vrakna.cz. Firemní/obchodní inzerce která nebude takto označena bude smazána a služba inzerce pro váš profil vypnuta.

7. Kdy má inzerce obchodní/firemní charakter

Je to jakákoli inzerce bez ohledu na to, kdo ji vložil, která splňuje tuto podmínku: výrobek byl pořízen za účelem dalšího prodeje. Není ani zásadní, jestli na takovém výrobku máte zisk. Takovýto inzerát musí být označen firmou kterou si u nás zdarma založte.

8. Inzeráty zařazujte do vhodných sekcí

Množství sekcí je poměrně rozsáhlé, takže umístění by neměl být větší problém. Pokud se vám přesto stane, že se vaše položka nikam nehodí, tak použijte sekci ostatní v nějaké hlavní položce. Čas od času jsou tyto sekce procházeny a nové sekce zařazovány. Jestliže nechcete čekat, tak použijte kontaktní formulář který je na každé stránce dole pod tlačítkem dotaz.

9. Obecná neurčitá inzerce

Inzerujte jen konkrétní věci. Ne skupinu věcí, nebo neurčitý inzerát který je spíš reklamní sdělení než konkrétní prodej zboží.

10. Odkazy v inzerátech

Je zakázáno používat odkazy v inzerci. Inzerát co nejlépe popište do textu.

Pomohla vám tato nápověda? Ne