Založeno: 8.7.2022 v 16:28, Správci: Somin, Candát obecný, Štika obecná,

Somin Klášterec nad Ohří, 1/16
Zdravím, chtěl bych se zeptat jakým způsobem chytáte zmíněné druhy. Přívlač mě neoslovila (asi protože byla neúspěšná) tak mě zajímá jak stražíte Vy? Myslím lov na rybičku, ať živou nebo mrtvou. Chodím u nás na revír 44 10 45/44 od zahájení a ani kontakt s rybou. Nebo mám jen smůlu? Na Nechranice nejdu kvůli 15cm nastraze, i když vím že si s tím poradí, ale velká šance že to vezme i sumec a na to už nemám vybavení. Kam popřípadě na těchto revírech aby byl lov úspěšný?

Odpovědi:

Lov candáta a štiky21.9.2022 v 20:01 #25
Sbirulino Brno-Brno Město, 3/2,8 tis.
Midas> .. když jsem chytal na woby -všechny velikosti,tak do navazovacího očka jsem vždy dal běžný pérový kroužek a na něj navazoval vlasec,nebo šňůru pevným uzlem,pak se nemusíš bát, že by kroužek povolil jak se občas stane u karabinky.Nevýhoda plyne, že se pak při výměně musí wob odstřihnout.Takhle mě woby šlapaly nejlíp.Nicméně i to "převazování"slouží k tvýmu oddychu 😁 nemluvě o poplašených rybách a časem to zvládneš kosmickou rychlosti..fc nepoužívám vůbec, pořizuju Aramid Steel 0,083 -10,8kg.. krásně se navazuje jak k obrtlikum,tak k wobům atd.

Upraveno: 21.9.2022 v 20:02

Lov candáta a štiky21.9.2022 v 12:29 #24
Midas Blažovice, 22/167
Radýs78> super díky moc. To jsem potřeboval vědět. Tušení, že by to vadit nemuselo jsem tak nějak měl, ale potřeboval jsem to od někoho potvrdit. 😁
Chodím nejčastěji na jednu malou říčku, která je ale tak rozmanitá, že se zde dá chytit od malého okouna přes tlouště 50, candaty a boleny 60 až po štiky 80cm. Takže bych potřeboval něco co nejvíc univerzálního abych neustále nemusel převazovat prut a na menší okounove woblery už to s obratlikem bylo dost špatný ten chod. Takže obratlik půjde pryč a vyzkouším.

Jinak maličké nástrahy samozřejmě vážu přímo na vlasec. To když chodím na pstruhy tam to jinak nejde. Ale zrovna na této říčce už jsem na gumu 5cm vytáhl štiku 73cm takže bez silného fluorocarbonu ani rána. Bohužel tím samozřejmě trpí ty menší woby a okounů chytám výrazně míň než bych chtěl.
Lov candáta a štiky21.9.2022 v 12:22 #23
Radýs78 Moravské Bránice, 11/2,6 tis.
Midas> Pokud nechytáš rotačky a cokoli co rotuje nebo se otáčí, tak obrátil mít nemusíš.
Ono nejde ani tak o to jestli používat nebo né, ale jde o to, že ať máš jakoukoli malou nástrahu, tak když dáš karabinku a obrátil, tak tím ty malý nástrahy buď ukrtvíš, nebo nepracují jak mají, proto se doporučuje na malý nástrahy je vázat nepřímo bez ničeho.
Já tak na přímo vážu malý 5cm nymfy a woblírky, větší pak na malou karabinku a na velký nástrahy už obratlík nevadí ....👍
Koukni na videjka Davida Havlíčka, jako já, má to všechno supr popsaný a vysvětlený....😊
Lov candáta a štiky21.9.2022 v 11:30 #22
Midas Blažovice, 22/167
Zdravím měl bych takovej dotaz pro zkušenější vláčkaře. Nedávno jsem se dočetl, že když tahám gumy na candaty atd tak na fluorocarbonu má být jen karabinka bez obratliku.
Zajímalo by mě jestli to tak může být i u woblerů. Standartne chytám jen gumy a woby, ale rozhoduju se až v danou chvíli co přesně tam dám takže pokud by na woblery nemusel být obratlik dost by to pomohlo.

PS. Rotacky, plandavky atd, které kroutí vlasec nechytam.
Lov candáta a štiky9.7.2022 v 11:21 #21
Sbirulino> omlouvám se, teď jsem si to prohlédl celé a všiml si že jich je tam víc, určitě zkusím
Lov candáta a štiky9.7.2022 v 11:20 #20
Sbirulino> děkuji za tip, už jsem ji viděl tuhle techniku, ale chybí mi k použitelnosti půlka prutu 🤣 mám nejdelší 3,60 😊 jinak včera ani ťuk, před půlnocí jsem to zabalil. Půjdu v neděli ráno, mám u nás vytipované místo pod skálou, chtěl jsem tam jít včera, ale foukalo a chvilkama poprchavalo tak se mi nechtělo tahat člun a sjet po řece jinak tam přístup není
Lov candáta a štiky9.7.2022 v 09:04 #19
Somin>.. skvělá montáž na štiky pod špičkou prutu,nebo na splavanou🎣..a jak se ti včera dařilo? https://www.rybarsk...-rybolovne-techniky/
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 21:14 #18
Čudl> rozumím co tím chceš říct. Prostě škodná. S tím ale nic moc nezmuzeme 🤷‍♂️ začíná se nám den chýlit v noc tak snad přijde něco se zubama, dnes je celkem zima
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 20:48 #17
Čudl Otrokovice, 8/1,3 tis.
Somin> neúcta k čemkoli živému je špatná. Ale sáhněme si do svědomí. Rybáři mají okruh škůdců. Což je třeba kormorán, vydra, volavka atd. To jsou ti co nezajímají myslivce. A pak jsou myslivečtí škůdci jako třeba liška, sakra víc mě jich nenapadá. 🙄🤯
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 20:28 #16
Čudl> tak mu rozumím. Když kolikrát vidím rybáře jak se chovají rybám tak bych jim dal na budku, nejhorší jsou snad postarší, při záseku si člověk myslí že ty rybě vyrve páteř ven a pak ji ještě kopne do vody protože nemá míru
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 20:21 #15
Somin> to je dobře. Já řád ndporuším když beru sumce 90+ na rozdíl od těch co berou třeba candáta 45-
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 20:00 #14
Čudl> než se pustím do nějaké neobvyklosti, tak si radši jednou ten řád přelouskám 😊 jistota je jistota
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 19:56 #13
Somin> taky jsem si myslel, že znám ryb. řád. A letos jsem teprve zjistil, že K70 není na Moravě plošně, a že sumec má míru 70 a ne 90. Ovšem to je jen příznivý omlyl.
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 19:47 #12
Čudl> pokud si dobře pamatuji rybářský řád, tak u nás je jen K70, jinak by žádné omezení být nemělo. Rybky mám celkem malé , snad něco přijde. Zkouším i dip na dravce, třeba se usměje štěstí
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 19:44 #11
Somin> když na dno tak tu rybku zabij a pokud je velká tak nastraž jen ocásek, nebo filetku, pokud to není na daném revíru zakázané!!?
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 19:38 #10
Čudl> děkuji za tip, to vy mě nenapadlo 😊 no uvidím jak dopadnou dnes
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 19:29 #9
Somin> protože do ní zabodneš háček. Takže je zraněná a jako každý živý tvot se přirozeně snaží ukrýt. A zašije se někam za šutr, nebo zahrabe do bahna. Stane se neviditelnou jako Rambo 😁
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 18:59 #8
Čudl> smím ze zeptat proč? Tu rybku? Chytám prvním rokem po 12ti leté pauze, kdy jsem chodil k vodě jen s rohlíkem a kolinkama se strouhankou. Takže se furt učím a učím
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 18:56 #7
Somin> ještě jedna věc. Na dno nedávej živou rybku.
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 18:52 #6
Somin> perlín je super nástraha. Ale v létě je to jen jedna rybka z mnoha. Uchovej si perlínky do října, pak je šupni na splávek a štiky se o ně budou rvát. 🎣🐟
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 18:22 #5
Čudl> Nene, na candáty se prý lanko nepoužívá, děkuji za informaci. Tak nějak mám načteno, ale realita se liší úplně, chytám na malé perlíny 5-10cm. Zkouším různé metody. Ale zatím štěstí nikde. Dnes mám v plánu dal jeden prut do hloubky/ proudu, kde prý na zdejší vodě táhnou candáti a druhý chci dát podél břehu. Obojí živá návnada
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 18:11 #4
Somin> ještě možná blbá otázka???!!! Dáváš na konec lanko?
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 18:05 #3
Candát, okoun, sumec, bolen i Kapr teď najíždí na mělčiny kde se zdržují letošní rybky. A pak se musíš řídit řádem daného svazu a daného revíru. Třeba tady u nás můžu napíchnout okouna jakékoli velikosti. U vás nevím. No takže teď mrtvá rybka, tady, prostě moc úspěšná nebude, protože je velké hemžení rybek. Okoun i candát je teď zaslepen lovem. Mršinu vezme spíše po létě. Snad jsem byl pochopen. Jiná voda jiný lov.
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 17:49 #2
Děkuji za radu, teď jdu k vodě, tak mám co studovat, snad se zadaří, vystřídal jsem snad už několik desítek míst i mimo okres jsem vyjel kde to brali všem jen já bez drbnuti
Lov candáta a štiky8.7.2022 v 17:35 #1
Somin>..googl -články od Toma Rozsypala:
Hurá na candáty!
..napsal parádní články (i co se štik týká), máš tam vše detailně popsaný..léta jeho zkušeností a praxe..🎣..dokonce i různý detaily, který i zkušeným nedocvaknou.. akorát tam chybí na kterým revíru tu,nebo onu rybu lapnout🎣

Upraveno: 8.7.2022 v 17:42

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama