Založeno: 14.1.2022 v 19:57, Správci: Midas, Kapr obecný,

Midas Blažovice, 19/91
Zdravím. S lovem kaprů na řece nebo potoce mám naprosto nulové zkušenosti, ale chtěl bych sem posypat jedno místo na potoce a zeptat se jestli se tam můžou nacházet nějací kapři.

Je to v podstatě potok nebo říčka, šířka koryta 3-6m podle toho kde. Chytám na tom úseku dravce v prsackach a hloubka je většinou cca 10-80cm podle toho jaký úsek a většinou se ty úseky střídají po pár metrech. Ale v celém tom dlouhém úseku je jedno místo kde hloubka v některých místech dosahuje 0,8-1,6m dle mých odhadů. Ta hloubka okolo 1,5m je nejspíš jen v jednom místě na cca 2 metrech. Je to místo cca 20-30m dlouhé s padlým stromem a překážkami na dně. Z obou stran toho místa je melcina 10cm takže kdyby tam kapři byli tak krom období nějakých velkých dešťů by tam byli dá se říct uvěznění. Zároveň v tom místě plave dost dravců. Nachytal jsem tam několik candatu do 50ti cm a dokonce štiku 80cm.

Jelikož nemám žádné zkušenosti s vyhledáváním kaprů na řece chtěl bych se zeptat tady vás. Na ryby mám jen minimum času většinou odpoledne a toto je místo které mám 5 minut od baráku takže v podstatě jediná možnost kde v zimě chytat když jsou rybníky zamrzlé.

Za každou odpověď a názor moc děkuji!

Odpovědi:

Lov kapra na potoce15.1.2022 v 08:05 #11
Caperplann Praha, 2/1,2 tis.
Podle fotek krasnej revir. Já bych zkusil plavanou s rohlíkem, kukuřici a cervy. V těch hlubších partiích to klidně můžeš lehce prehloubit a ukotvit ke dnu. Bude tam určitě Tloust, Plotice, Karas a kapřik taky se tam někdy zatoula. Cejni určitě taky a na cerva bych tipoval i okouna. Větší kapr dle mého jede až na jaře, v létě, kdy po deštích to bude zvedle a pojede se pro potravu.
Ryba teď bude hlavně v těch tunkach a hlubších partiích. Splavek pošli přesně na hraně toku a tisiny a to by bylo, aby nebylo. Píšeš, že chytat kapry, ale zkus to takhle, třeba budeš překvapen.👍 petruv zdar
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 22:54 #10
Midas Blažovice, 19/91
Chřenovák1> možná bych zkusil tloušte na privlac, ale nevím jak bych porybnymu vysvětlil že chytám jen tloušte :D
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 22:52 #9
Midas Blažovice, 19/91
Chřenovák1> no v tom bude trošku problém protože chytání bílé ryby není nic pro mě 😅 já buď kapry nebo dravci ale bílé rybě jsem nikdy nepropadl zatím 😁
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 22:26 #8
Chřenovák1 Chřenovice, 5/10,9 tis.
Midas> Já bych se zaměřil na všechny druhy ryb v tom potoce než čekat na kapra 😂
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 22:15 #7
Midas Blažovice, 19/91
Chřenovák1> s covidem mi nic jiného než to zjistit přes displej nezbývá 😂 už z toho šílím tak vymýšlím co kde jak až budu zdravej. 😂 Dřív by mě absolutně nenapadlo tam hledat kapra, ale teď když jsou rybníky zamrzlé a řeky daleko a hlavně je neznám a jel bych naslepo tak jsem přemýšlel kde chytat 😂
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 21:42 #6
Midas> Podle mě tam bude nahodnej kapřík
Když to máš kousek tak zkoušej a uvidíš
Od displeje to nezjistíš 🤠
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 21:15 #5
Midas> Video sem nenahraješ jenom odkazy z YouTube
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 21:06 #4
Midas Blažovice, 19/91
Nenahralo se video tak alespoň screen
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 21:05 #3
Midas Blažovice, 19/91
Tak ještě jeden příklad. Tam za mnou je vidět klidnější místo tak to je přesně ten úsek 😁
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 20:49 #2
Kšiltovks Brumovice, 2/42
Podívej se na MRK.cz na videa Milana Tychlera
Třeba https://www.mrk.cz/...a-videa.php?id=44437
Nejlepší je asi nahodit a uvidíš co tam je. 😉
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 20:11 #1
Midas Blažovice, 19/91
Pro aspoň drobnou představu posílám pokus o foto přes samospoušť kde je vidět malinko ten potok.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama