Založeno: 14.1.2022 v 19:57, Správci: Midas, Kapr obecný,

Midas Blažovice, 19/94
Zdravím. S lovem kaprů na řece nebo potoce mám naprosto nulové zkušenosti, ale chtěl bych sem posypat jedno místo na potoce a zeptat se jestli se tam můžou nacházet nějací kapři.

Je to v podstatě potok nebo říčka, šířka koryta 3-6m podle toho kde. Chytám na tom úseku dravce v prsackach a hloubka je většinou cca 10-80cm podle toho jaký úsek a většinou se ty úseky střídají po pár metrech. Ale v celém tom dlouhém úseku je jedno místo kde hloubka v některých místech dosahuje 0,8-1,6m dle mých odhadů. Ta hloubka okolo 1,5m je nejspíš jen v jednom místě na cca 2 metrech. Je to místo cca 20-30m dlouhé s padlým stromem a překážkami na dně. Z obou stran toho místa je melcina 10cm takže kdyby tam kapři byli tak krom období nějakých velkých dešťů by tam byli dá se říct uvěznění. Zároveň v tom místě plave dost dravců. Nachytal jsem tam několik candatu do 50ti cm a dokonce štiku 80cm.

Jelikož nemám žádné zkušenosti s vyhledáváním kaprů na řece chtěl bych se zeptat tady vás. Na ryby mám jen minimum času většinou odpoledne a toto je místo které mám 5 minut od baráku takže v podstatě jediná možnost kde v zimě chytat když jsou rybníky zamrzlé.

Za každou odpověď a názor moc děkuji!

Odpovědi:

Lov kapra na potoce19.1.2022 v 11:11 #19
Johnnie Praha 2-Nové Město, 9/1,1 tis.
Podle mě tam nějaký kapr být schovanej může. Asi žádný velký tele a bude to spíš náhoda, ale nevyloučil bych to. Zkus nalehko rohlík.
Lov kapra na potoce16.1.2022 v 16:11 #18
Caperplann Praha, 2/1,2 tis.
Midas> a přesně i o tom je rybarina. Přeju hodně úspěchů 👍👍
Lov kapra na potoce15.1.2022 v 20:19 #17
Midas Blažovice, 19/94
Antabus> revír si samozřejmě střežím. Podle takových fotek ani někdo kdo tam chytá pravidelně by to nepoznal co to je za místo. Navíc když tam není přístup ze břehů ale jen z vody tak to většinu odradí... A bohužel ale i tak se tam občas nějakej rybář najde a nejlepší když zaparkujes autem na poli s najezdem a přijede borec a hodí dodávku přímo na ten nájezd takže nemůžeš vyjet... Někteří důchodci prostě absolutně nepřemýšlí a je to s nimi u vody fakt těžký.

Nicmene to že tam kapři nepatří bych úplně neříkal. Do takových úseků jako mám já na mysli asi nepatří. Ale je tam několik splavů umělých nad kterými je koryto dost široké ani hluboké a i podle pár starších rybářů tam dřív plavalo desítky krásných kaprů i kolem 10kg. Bohužel všechny Splavy o kterých tam vím tak byly když jsem to objevil otevřené a poslední se otevřel loni na podzim po deštích kvůli rekonstrukci. Takže hloubka je pryč a pochybuji že tam nějakej kapr zůstal 😔 teď už mi zbývá vyzkoušet ještě jinej trošku menší potok kde vím o 2 splavech které jsou zavřené ale jak říkám je ještě menší než tento takže ne očekávám zazraky. A další věc je že nad každým splavem je nahromadene bahno takže taky nic moc 😏 no každopádně nezbývá mi než to prostě vyzkoušet a pak uvidím. Třeba objevím zlatej důl kde se můžu sám zašít a třeba taky pojedu dom zklamanej.
Lov kapra na potoce15.1.2022 v 11:47 #16
Antabus Vyškov - Město, 0/32
Ahoj,

v prvé řadě ti chci pogratulovat k takovému malebnému revíru a pěkným úlovkum dravců. Dále bych doplnil, že bych si takové místo více střežil. Malé potoky, kde jsou i pěkné ryby nápor většího počtu rybářů určitě neunesou.

Tvůj dotaz na kapry, v podstatě si vše napsal sám, revír máš doslova prochozený, takže kde hledat případně kapra, co by sem zabloudil, je jasné, tišina s hloubkou.

Jinak ale myslím, že pokud tě nezajímají "bílé" ryby, v tomto případě bych spíš poupravil "reofilky", tak bych na takový potok prostě nechodil. Budeš totiž chytat zejména ty a určitě tam budou a ve slušném množství, když tam žijí ti dravci (něco musí baštit). Kapra bych sice nevyloučil, ale bude to spíš rarita, taková voda není pro kapry a dokonce si myslím, že na takovou vodu vůbec nepatří.

Vyraž s jemnou vybavou, tak jak ti radili kluci dole a možná zjistíš, že přelstít pěknýho tlouště rohlíkem nebo zdolat krásnou podoustev/ostroretku má dost do sebe, zvlášť v zimě, kdy se každá ryba v podběráku cení jinak.
Lov kapra na potoce15.1.2022 v 10:14 #15
martin66 Jilemnice, 0/143
Chřenovák1> Aha to me uniklo👍😂
Lov kapra na potoce15.1.2022 v 10:11 #14
Chřenovák1 Chřenovice, 5/10,9 tis.
martin66> On myslel vláčku před zahájením 😂
Lov kapra na potoce15.1.2022 v 10:04 #13
martin66 Jilemnice, 0/143
Midas> Vypada to na pekny revir,krasne clenity a kdyz brodis tak pekne nechat woba splavavat kam z brehu nenahodis,protahovat ho okolo vymletych brehu,sutru apod.treba se budes divit jake ryby se objevi.Tloust je krasna ryba a od vlaceci sezony se na ne muzes zamerit,porybny s tim problem urcite mit nebude😉Nesmis byt mlsny,kazda rybka je pro nás odmenou 😄

Upraveno: 15.1.2022 v 10:12

Lov kapra na potoce15.1.2022 v 09:22 #12
Marian77 Olomouc, 0/17
Ahoj, potok či říčka je kouzelná . Jak píší kolegové chce to chodit a zkoušet . Pokud tam jsou tůňky a meandry s klidnější vodou tak určitě tam někde bude nějaký kapřík .
Lov kapra na potoce15.1.2022 v 08:05 #11
Caperplann Praha, 2/1,2 tis.
Podle fotek krasnej revir. Já bych zkusil plavanou s rohlíkem, kukuřici a cervy. V těch hlubších partiích to klidně můžeš lehce prehloubit a ukotvit ke dnu. Bude tam určitě Tloust, Plotice, Karas a kapřik taky se tam někdy zatoula. Cejni určitě taky a na cerva bych tipoval i okouna. Větší kapr dle mého jede až na jaře, v létě, kdy po deštích to bude zvedle a pojede se pro potravu.
Ryba teď bude hlavně v těch tunkach a hlubších partiích. Splavek pošli přesně na hraně toku a tisiny a to by bylo, aby nebylo. Píšeš, že chytat kapry, ale zkus to takhle, třeba budeš překvapen.👍 petruv zdar
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 22:54 #10
Midas Blažovice, 19/94
Chřenovák1> možná bych zkusil tloušte na privlac, ale nevím jak bych porybnymu vysvětlil že chytám jen tloušte :D
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 22:52 #9
Midas Blažovice, 19/94
Chřenovák1> no v tom bude trošku problém protože chytání bílé ryby není nic pro mě 😅 já buď kapry nebo dravci ale bílé rybě jsem nikdy nepropadl zatím 😁
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 22:26 #8
Midas> Já bych se zaměřil na všechny druhy ryb v tom potoce než čekat na kapra 😂
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 22:15 #7
Midas Blažovice, 19/94
Chřenovák1> s covidem mi nic jiného než to zjistit přes displej nezbývá 😂 už z toho šílím tak vymýšlím co kde jak až budu zdravej. 😂 Dřív by mě absolutně nenapadlo tam hledat kapra, ale teď když jsou rybníky zamrzlé a řeky daleko a hlavně je neznám a jel bych naslepo tak jsem přemýšlel kde chytat 😂
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 21:42 #6
Midas> Podle mě tam bude nahodnej kapřík
Když to máš kousek tak zkoušej a uvidíš
Od displeje to nezjistíš 🤠
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 21:15 #5
Midas> Video sem nenahraješ jenom odkazy z YouTube
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 21:06 #4
Midas Blažovice, 19/94
Nenahralo se video tak alespoň screen
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 21:05 #3
Midas Blažovice, 19/94
Tak ještě jeden příklad. Tam za mnou je vidět klidnější místo tak to je přesně ten úsek 😁
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 20:49 #2
Kšiltovks Brumovice, 2/42
Podívej se na MRK.cz na videa Milana Tychlera
Třeba https://www.mrk.cz/...a-videa.php?id=44437
Nejlepší je asi nahodit a uvidíš co tam je. 😉
Lov kapra na potoce14.1.2022 v 20:11 #1
Midas Blažovice, 19/94
Pro aspoň drobnou představu posílám pokus o foto přes samospoušť kde je vidět malinko ten potok.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama