Založeno: 14.1.2022 v 15:54, Správci: Jimmy_33,

Jimmy_33 Blansko, 9/53
Zdravim vas kolegove rybarskeho cechu,mam takovej dotaz.Je zamrzlej rybnik,az povoli,chtel bych to jit na.nej zkusit(rozloha 10ha)a moje otazka je,ryba bude nekde v hloubce nebo pojede nekam treba k pritoku do melci a "teplejsi"vody,nebo tohle plati treba az tak v breznu kdy se voda bude prohrivat...?Diky za odpovedi.

Odpovědi:

Chytání v ledové vodě15.1.2022 v 14:16 #5
Marian77 Olomouc, 0/17
Ahoj, pane ... , záleží jak silný přítok je na této vodě z vlastní zkušenosti vím, že když se oteplí a zvedne se přítok a přikalí se tak rybu můžeš hledat i zde. Jinak samozřejmě jak píší kolegové, hloubka, zlom mělčiny a hloubky či překážky ve vodě. Pokud je hloubka i kolem břehů, které jsou zarostlé tak hledej i v blízkosti břehů. Každá voda je jiná navíc rozhoduje hrozně moc počasí. Okolo krmení ve studené vodě bylo napsáno neskutečné množství článků a v každém najdeš něco.
Já osobně chodím na ryby právě v tomto období podzim, zima a jaro, jelikož přes léto moc času nemám .
Jsem feedrař srdcem i duší tak krmím celý rok je pravdou, že ve studené vodě v krmení nepoužívám žádný partikl ( kukuřice, semena atd.) jen jemné krmení a stačí mě na 5-6 hodin u vody cca 0,5 - 1kg krmení používám celoročně skoro to samé jen přidávám přes léto partikl a více červů. Návnada červ, rohlík .
Více chodím spíše na říčky, potoky a řeky,ale i na stojáku se v zimě či předjaří dá zachytat , když trefíš stanoviště ryb a počasí ti bude přát. Pokud je voda čistá tak doporučuji do krmení přidat hlínu, která zakalí lovné místo.
Zimní rybaření je doopravdy spíše o chození a hledání těch míst nic méně přeji hodně úspěchů a pevně věřím, že se něco povede.

Petru Zdar

Upraveno: 15.1.2022 v 14:19

Chytání v ledové vodě14.1.2022 v 18:20 #4
Čamlík Malenovice, 0/1,1 tis.
Jimmy_33> je to jak píšeš, ze začátku po rozmrznutí jsou v hloubce, na mělčiny najíždí až se to trochu prohřeje a když je slunko. Mám zkušenost že dávat do krmelce málo šrotu co se rozptýlí aj ve studené vodě a na malý háček hodně malou nástrahu nejlépe plovoucí, minulý týden když to na 3 dny rozmrzlo tak šly na medovou pufinu mini. Záběry na hrčáka, až jsem se divil.
Chytání v ledové vodě14.1.2022 v 18:18 #3
Midas Blažovice, 19/94
V zimě určitě v hloubce jelikož je tam poměrně stálá teplota vody. U hladiny a na melcine se teplota vody mění hodně s teplotou vzduchu. Jak píše kolega podemnou je hrozně moc proměnných. Můžeš krmit jak chceš a stejně nemusíš nic chytit a nebo taky trefíš den a místo kdy budeš chytat jen na PVA případně krmítko a chytnes několik kaprů. Ale obecně by sis krmením měl zvýšit šanci ale krmil bych určitě něčím sypkým a drobným a na háček nebo pod hacej taky něco malého. Ztuhlá ryba se na kule 20+mm většinou vykašle.
Chytání v ledové vodě14.1.2022 v 16:40 #2
Jimmy_33 Blansko, 9/53
LiborJess> Super,děkuji za odpověď!
Chytání v ledové vodě14.1.2022 v 16:20 #1
LiborJess Praha 9-Klánovice, 0/41
Obecně platí, že pokud je zima ryby jsou v hloubce nebo na zlomu dna do hloubky je tam cca stejně°C. A také obecně bývá rybník na zimu nakrmený, hospodář je na futroval před zimním obdobím, pokud byl výlov, tak to bude i malá osádka revíru. Takže proměnných je hodně a neznámých taky. Zkusit zakrmit aspoň 3-5×/t. A pak to házet přesně na krmné místo. Ale že budou zřát málo je jasné. Držím palce P.Z. Libor

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama