Založeno: 17.11.2021 v 16:27, Správci: Cajda, Kapr obecný,

Cajda Bylnice, 30/17
Ahoj 🙂 pomalu plánuju moji úplně první rybářskou výpravu na více dní příští rok už nějak od jara. Postupně zjišťuju různé užitečné informace. Chtěl bych totiž už konečně zkusit chytit i nějakého velkého kapra. Rád bych vyjel na řeku Moravu, nevím však jestli je to pro začátečníka vhodná volba a taky bych potřeboval nějaké rady v technice krmení.. Moje představa je taková že budu krmit pomoci kobry pouze boiliesem, případně přihodim pelety.. Byla by to takhle dobrá volba? Díky 🙂

Odpovědi:

Lov na Moravě18.11.2021 v 17:47 #6
Bizi Mutěnice, 4/103
Ja na krmení volím kukuřici,pelety a boilie a funguje to...řepka na řeku je zbytečná je lehká tak že uplave
Lov na Moravě17.11.2021 v 21:04 #5
Antabus Vyškov - Město, 0/32
Nevím, kam přesně se chystáš (jaký úsek), ale řeka Morava není ani v dolním toku nijak extrémně široká = bez problémů si dokážeš zakrmit na vhodném místě ze břehu třeba vrhací lopatkou či prakem, korba nebo raketa mi tu příjdou zbytečný. Nejsem žádný guru na Moravu, ale co ti mohu říct ze svých zkušeností, tak první výprava a brzké jaro není na Moravě to pravé ořechové. Dokud bude zvýšená hladina a poteče sněhová voda (teplota vody 6-10 stupňů, málo kyslíku) tak je chytání na Moravě docela složité...nelze dopředu říct, kdy se to zlomí a ryby začnou baštit, neplánoval bych to a pouze sledoval stav a rozhodoval se pak následně podle něj. Třeba letos, kdy bylo pravda extrémně hnusné jaro , tam ještě koncem dubna bylo úplně mrtvo.
Lov na Moravě17.11.2021 v 20:07 #4
Dedek66 Nová Paka, 0/70
Chtěl jsem napsat malé ryby, ale zlobí mobil.
Lov na Moravě17.11.2021 v 19:59 #3
Dedek66 Nová Paka, 0/70
Já bych volil zakrmovat i partiklem pomocí zakrmovaci rakety. Na tu malou stačí prut 3 libry. Ale nesmíš chytat uprostřed jemného místa, tam jsou pečlivě.
Lov na Moravě17.11.2021 v 17:30 #2
Čipera Uherské Hradiště, 2/48
Napiš mi na tel. 739355416. Poradím ti co potřebuješ.
Lov na Moravě17.11.2021 v 17:27 #1
Bino Kladno, 0/12
Ahoj dobrá je i vařená kukuřice řepka ať to není tak drahé.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama