Založeno: 13.10.2021 v 20:24, Správci: MarosV,

MarosV Veselí nad Moravou, 1/4
Po letech (znovu)začínám rybařit. Chci nové "čagany" v rozpětí 3,00 - 3,30m (10-11ft) a zátěži 2,75 -3,00 lbs, na menší vody. Vybral bych Mivardi NuclearCarp 3,30 m trojdíl,ale hodně lidí mě od Mivardi odrazuje,tak nevím a potřeboval bych poradit. Cenové rozpětí tak do 5 000 za oba. Předem díkanec všem za rady Ať to jezdí,ať to sviští!

Odpovědi:

Nové pruty16.10.2021 v 13:03 #29
Midas Blažovice, 18/74
Jack47> nenakoupili si je protože si řekli že stojí na hovno ale protože se jim líbily stejně jako mě a až později zjistili že to zas tak dobrej kup nebyl. Máš pravdu v tom že se to týká jednotlivých kusů a hlavně jak jsem psal záleží na používání. Tady pán se ptá na pruty které předpokládám bude mít jako hlavní pruty a proto říkám že jsou podle mě na hovno. Já sám konkrétně o těch od sportexu částečně do budoucna uvažuji na občasné vycházky na malé rybníky. Ani ty od daiwa si myslím, že nebudou špatné ale měl jsem ho v ruce jen v obchodě stejně jako ty od foxu. U těch jsem si však udělal názor už jen kvůli té gumě díky které jde pruty údajně použít na 8 i 10 stop, ale sám prodejce mi řekl, že to je nesmysl že použitelné jsou jen na plné rozdělání.

Když to shrnu tak bych je v žádném případě nedoporucil jako hlavní pruty jak chce tady pán. Ale jako vedlejší pruty na občasnou vycházku ok. Jen s těma od nash a sonik mám špatné zkušenosti. Ale ty třeba můžeš mít lepší kus a může být v pohodě. Ale to člověk nikdy neví.
Nové pruty16.10.2021 v 11:47 #28
Jack47 Ústí nad Labem-centrum, 0/223
Midas> z toho co jsi napsal mi vyplývá, že tvrdíš, že poloteleskop stojí za hovno a nic nevydrží jen na základě toho, že je horší než dělené pruty což nikdo nezpochybňuje. Co se té opotřebenosti týče, tak ta se týká úplně všech druhů prutů. Proto máš ten trn na děleném prutu větší, aby jsi ho po první sezóně nemusel vyhodit. Zároveň jsem se za svůj život nesetkal s nikým komu by se jakákoliv teleskopická část prutu rozpadla z důvodu používání. Tím nechci říct, že stát se to nemůže, ale budou to případy jednotlivců nikoliv hromadný problém. Když tuhle debatu shrnu tak žádnou osobní zkušenost s poloteleskopickým prutem prakticky nemáš jen to co si si přečetl na netu a případně ti poradili kamarádi, kteří si je postupně všichni nakoupili, protože si mezi sebou řekli že stojí za hovno a nic nevydrží.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama