Založeno: 13.10.2021 v 20:24, Správci: MarosV,

MarosV Veselí nad Moravou, 1/4
Po letech (znovu)začínám rybařit. Chci nové "čagany" v rozpětí 3,00 - 3,30m (10-11ft) a zátěži 2,75 -3,00 lbs, na menší vody. Vybral bych Mivardi NuclearCarp 3,30 m trojdíl,ale hodně lidí mě od Mivardi odrazuje,tak nevím a potřeboval bych poradit. Cenové rozpětí tak do 5 000 za oba. Předem díkanec všem za rady Ať to jezdí,ať to sviští!

Odpovědi:

Nové pruty16.10.2021 v 11:47 #28
Jack47 Ústí nad Labem-centrum, 0/223
Midas> z toho co jsi napsal mi vyplývá, že tvrdíš, že poloteleskop stojí za hovno a nic nevydrží jen na základě toho, že je horší než dělené pruty což nikdo nezpochybňuje. Co se té opotřebenosti týče, tak ta se týká úplně všech druhů prutů. Proto máš ten trn na děleném prutu větší, aby jsi ho po první sezóně nemusel vyhodit. Zároveň jsem se za svůj život nesetkal s nikým komu by se jakákoliv teleskopická část prutu rozpadla z důvodu používání. Tím nechci říct, že stát se to nemůže, ale budou to případy jednotlivců nikoliv hromadný problém. Když tuhle debatu shrnu tak žádnou osobní zkušenost s poloteleskopickým prutem prakticky nemáš jen to co si si přečetl na netu a případně ti poradili kamarádi, kteří si je postupně všichni nakoupili, protože si mezi sebou řekli že stojí za hovno a nic nevydrží.
Nové pruty16.10.2021 v 10:30 #27
Midas Blažovice, 18/74
Jack47> a píšu snad něco o teleskopech? Je obecně známé, že čím více dílů prut má tím se zhoršuje jeho akce a obecně vlastnosti blanku, protože logicky 2 díly blanku asi budou mít lepší odezvu než 6 dílů. Takže ve srovnání poloteleskop, který má 3 části a v případě délky 3 metry je transportní délka nějakých 1,27... Je podle mě logicky lepší koupit 3-delicku, která má taky 3 díly ale transportní délku cca 1,05... Jediná výhoda poloteleskopu je v tom, že se rozděluje jen v jedné části takže je snazší jej složit atd a malá výhoda je v tom že horní díl je o 20cm delší... A nevýhoda je, že opakovaným stahováním a roztahovanim se určité části opotřebovávají a v případě častého používání jako hlavního prutu se může stát že se časem rozpadne na 3 části a jeden takový případ už znám. A co se týče oček tak problém byl u nash dwarf i sonik xtractor viz různé diskuze a i když částečně problém vyřešili tak stále se i když výjimečně někomu stane že se očka prořezávájí. Toť vše ode mě.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama