Založeno: 13.10.2021 v 20:24, Správci: MarosV,

MarosV Veselí nad Moravou, 1/4
Po letech (znovu)začínám rybařit. Chci nové "čagany" v rozpětí 3,00 - 3,30m (10-11ft) a zátěži 2,75 -3,00 lbs, na menší vody. Vybral bych Mivardi NuclearCarp 3,30 m trojdíl,ale hodně lidí mě od Mivardi odrazuje,tak nevím a potřeboval bych poradit. Cenové rozpětí tak do 5 000 za oba. Předem díkanec všem za rady Ať to jezdí,ať to sviští!

Odpovědi:

Nové pruty16.10.2021 v 10:30 #27
Midas Blažovice, 18/74
Jack47> a píšu snad něco o teleskopech? Je obecně známé, že čím více dílů prut má tím se zhoršuje jeho akce a obecně vlastnosti blanku, protože logicky 2 díly blanku asi budou mít lepší odezvu než 6 dílů. Takže ve srovnání poloteleskop, který má 3 části a v případě délky 3 metry je transportní délka nějakých 1,27... Je podle mě logicky lepší koupit 3-delicku, která má taky 3 díly ale transportní délku cca 1,05... Jediná výhoda poloteleskopu je v tom, že se rozděluje jen v jedné části takže je snazší jej složit atd a malá výhoda je v tom že horní díl je o 20cm delší... A nevýhoda je, že opakovaným stahováním a roztahovanim se určité části opotřebovávají a v případě častého používání jako hlavního prutu se může stát že se časem rozpadne na 3 části a jeden takový případ už znám. A co se týče oček tak problém byl u nash dwarf i sonik xtractor viz různé diskuze a i když částečně problém vyřešili tak stále se i když výjimečně někomu stane že se očka prořezávájí. Toť vše ode mě.
Nové pruty16.10.2021 v 08:49 #26
Jack47 Ústí nad Labem-centrum, 0/223
Midas> asi všímavější než ty, určitě jsou lepší než klasické teleskopy a kdo chytá z odhozu a něco o tom ví nebude nad koupí poloteleskopu ani uvažovat. Já používám xtractor druhým rokem a jsou naprosto v pohodě. Dopraví všechno kam potřebuji a dá se s nimi hodit I dost daleko. Žádný problém s nimi doteď nebyl. Moc nechápu tvůj komentář jak všechny stojí za hovno a nic nevydrží. Máš pravdu v tom, že dwarf měl u prvního modelu problém s očky. Nic konkrétního jsi ty ale nepřidal, takže buď nevíš o čem mluvíš a nebo kecáš....

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama