Založeno: 3.8.2021 v 07:01, Správci: Partyzán,

Partyzán Olomouc, 49/35
Je lepší podberak s plovakem , nebo bez. Jaky ma plovak vyznam ?

Odpovědi:

Podberak s nebo nez plovaku3.8.2021 v 09:04 #8
BigFish Úvaly, 0/2
😂 k čemu je plovák? No asi k tomu, aby ploval a nadnášel... K čemu mají děti kruh, nebo rukávky...
Podberak s nebo nez plovaku3.8.2021 v 08:44 #7
Sikora Orlová (Město), 3/38
Mám "plavačkový-feederový" bez plováku na 3m tyči. Loni jsem měl 4m dlouhou tyč než už zub času zničil závit. Ten mám bez plováku, ale jsou chvíle kdy bych byl rád že tam ten plovák mám - hlavně když jsem sám. Na kaprovém podběráku který má myslím 90cm ramena a 180cm tyč bych byl bez plováku v p***. Stalo se mi že jsem ho tam zapomněl dat a pak jsem ho samozřejmě potřeboval použít. Když se namočí, jde ke dnu jako kámen, jednou rukou se zvedá neskutečně špatně a hlavně pomalu - zvlášť když v druhé ruce je prut s hezkou rybou. Tyč ohnutá, těžké jako prase a podběrák stále někde pod hladinou. Za mě plavačkový lze bez plováku používat s přehledem. Velký kaprovy podběrák už nikdy. Děkuji stačilo co jsem udělal svou blbosti už párkrát 😀
Podberak s nebo nez plovaku3.8.2021 v 08:43 #6
Midas Blažovice, 18/72
Mám podberak ramena 105 a i plovák, ale ještě jsem ho nepoužil. Jak píše kolega níže tak když jdeš do vody s brodakama tak se plovák určitě hodí ale u břehu jsem ještě snad nezažil aby byla taková hloubka že by byl potřeba plovák...vetsinou se podberak totiž opře o dno. Každopádně je ale dobrý plovák mít a pak si sám vyhodnotit jestli ho používat nebo ne
Podberak s nebo nez plovaku3.8.2021 v 08:11 #5
Radýs78 Moravské Bránice, 11/2,3 tis.
Určitě s plovákem...👍
Podberak s nebo nez plovaku3.8.2021 v 07:39 #4
GESMI Aš, 0/21
S dlouhou násadou je plovák k nezaplacení. Stejné platí i u velkého kaprařského.
Podberak s nebo nez plovaku3.8.2021 v 07:16 #3
Lipan33 Praha, 2/39
Zdar používám někdy s plovákem někdy bez když potřebuji jít do vody v brodakach a podebirat ve vodě kde je větší hloubka beru s plovákem je fajn že se neutopi ten podběrák a plave na hladině ale přijde mě že je lepší odebírat ryby bez plováku ten vztlak toho plováku při podebirani ryby mě vytáčí 😤a je snazší podebirat ryby když je ten podběrák potopený 😁rybolovu zdar 💪
Podberak s nebo nez plovaku3.8.2021 v 07:13 #2
Kuba95 Třinec (Staré Město), 1/42
Plovák nadlehčuje podběrák. A když chytáš sám a máš velký podběrák, tak není od věci, že je trochu lehčí. Lépe se ti s tím pak manipuluje.
Podberak s nebo nez plovaku3.8.2021 v 07:13 #1
HonzaTM Čáslav-Nové Město, 14/67
Ahoj, určitě bych bral s plovákem. Máš díky němu daleko pohodlnější manipulaci při podebirani. Podběrák má nějakou váhu a když se namočí jde ke dnu a blbě se s ním jednou rukou cokoliv dělá. Zato plovák ho drží hezky na hladině a rybu si do něj akorát navedeš.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama