Založeno: 21.7.2021 v 14:19, Správci: Tom80, Česko,

Tom80 Cehnice, 2/2
Zdravím kolegové, se synem by jsme rádi pronikli do tajů muškaření. Z tohoto důvodu jsem na internetu již pročetl spoustu materiálů, ale i přesto bych se rád ještě o radu obrátil i na Vás. A to konkrétně jakou vybrat do začátku výbavu. Jde mi hlavně o prut a naviják. Chodit by jsme chtěli hlavně na šumavské pstruhové revíry, konkrétně Otava, Vltava.
Tak zda by někdo dokázal poradit, případně napsat svůj názor a zkušenost co vybrat.
Pokud by tu byl někdo z okolí Strakonic, kdo by byl ochoten, třeba u piva pohovořit, dát pár rad do začátku, nebo případně nás vzít k vodě sebou, budeme jedině rádi.
Za poskytnuté rady, předem moc děkujeme.

Odpovědi:

Muškarská výbava21.7.2021 v 23:06 #7
Tom80 Cehnice, 2/2
Moc děkuji za rady, určitě budu ještě hledat dál.
Na pruty od Hanáka jsem koukal a asi bych se i klonil k této značce, už jen kvůli tomu, že do ČB to mám kousek a není nad to si prut osahat na prodejně, než ho objednat z netu.
Co se týče kurzu, tak to je určitě dobrý nápad, rozhodně to stojí za zvážení, budu muset po něčem kouknout.
Ještě jednou moc děkuji za rady.
Muškarská výbava21.7.2021 v 16:42 #6
Kotliik Písek, 0/179
Pepík22> ano Jan Šiman v Sušici má dobrou prodejnu a kurzy dělají taky občas muskareni-sumava.cz
Muškarská výbava21.7.2021 v 16:10 #5
Pepík22 Cetoraz, 0/7
Myslím že tam někdo pořádá dokonce kurzy. A má rybářské potřeby na muškařinu. Strakonice, Volyně, Vimperk. Chystal jsem se že bych to zkusil ale propadl jsem feederu.😊
Muškarská výbava21.7.2021 v 15:58 #4
MatysC2 Valašské Meziříčí, 1/81
Ahoj Tome asi ti poradim jen to že muska je věda, ale jak k tomu čuchneš a trochu si to osahaš zahodiš vse ostatni (muj pripad). Ja synovi koupil taky vybavu, ma 11 a sem tam vyrazime, ale ještě do toho, i když mu to jde a váže si sam, nedospel. Ja jsem tomu propad total. Prez zimu vazu a ted chodim. Chodim na Bečvu to je od tabe trochu dal. Jestli nemas vubec zkusenosti, tak skus nekoho odchytit primo u vody a popros ho o lekci primo u vody. Je hodne zbusobu jak chytat a nabizet mouchu u vody a když to vidíš da ti to víc než youtube. Jestli vybiras prut tak co jsem kdysi byl na túře kolem reviru co jsi psal a nehodlas chodit mrskat rybniky a soukromace vybirej jemnější aftmy a radeji si priplat nenech se nalakat obchodnim domem. Víš kterym... S aftmou v rozmezi 2-4 neslapnes vedle. A mrkni na hanaka nebo hends treba https://www.hendspr...048-pruty-model-csr. Csrko aftmu3 mam koupenou letos a je to spicka ogar ma taky le 6ku na strymra. Prutu mam vic. Ale s trokou chodim nejvic. Spolu s p. Machackem ( hends) spolupracuje ještě p. Karafiát ... muskareni-karafiat.cz a ten porada kurzy jak chytani tak vazani. Ale pro tebe je to z ruky.. mozna mate neco tam u vás. Tak mozna bych zkusil hledat... At se daří...
Muškarská výbava21.7.2021 v 15:49 #3
Radýs78 Moravské Bránice, 8/2,2 tis.
Taky jsem začal setem z Dekáče, na začátek super, jen to chce vyměnit tu jejich šňůru....👍
Muškarská výbava21.7.2021 v 15:43 #2
Kotliik Písek, 0/179
A taky bych fakt doporučil tuhle knížku:

https://www.czechnym...yfishing-world-kniha

Je výborně napsaná a vysvětlí vám úplně všechno důležité.
Muškarská výbava21.7.2021 v 15:36 #1
Kotliik Písek, 0/179
Ahoj, podobné téma už tu bylo loni.

Za sebe bych nedoporučoval žádný Decathlon nebo set z e-shopu pro začátečníky ale dojeďte si do Budějovic do firmy Hanák. Většinu věcí přímo vyrábí a poradí vám.

Svůj začatečnický set už nemám a po roce jsem koupil prut Hanák Wave 590 za 2000, naviják taky Wave 46 river za litr a šňůru bych doporučoval nějakou WF. Bylo to 2x dražší než začatečnický set ale od té doby jsem spokojený. Chytám Volyňka, Blanice a Vltavu od Polky až po Zlatou korunu...

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama