Založeno: 21.7.2021 v 11:03, Správci: PERN, Pstruh obecný, Lipan podhorní, Pstruh americký duhový,

PERN Rožmberk nad Vltavou, 130/426
offline
Zdravím, mám již cca rok koupený navazcovy vlasec 0.15,ale absolutně mi to s ním nejde. Pokaždé (což bylo asi 2x(moucha mi zatím moc nejde) ) když jsem zachytil rybu, tak se mi návazec urval u šňůry. Chtěl bych se zeptat jestli to může být vázáním, kdy jsem používal obyčejný obratlíkovy uzel, či prostě že neumím chytat nájemno? Existují nějaké fígle jak se tomuto vyvarovat? Děkuji


Chtěl bych vyzkoušet českou nymfu a na tu je údajně potřeba rovný kus vlasce a ne ujimany

Odpovědi:

Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 21:04 #11
MatysC2 Valašské Meziříčí, 1/146
offline
Kotliik> standardne mam ujimany navazec. A jestli je to od hanaka nebo hends si myslim neni rozdil akorad u mne je jasna prefence hends bo se osobně znám s p. Machackem a jeho specialka je od meho bydliště deset minut na kole. Navic je to skromny clovek ktery nejen ze umi poradit ale co se tyka treba konkratne děcek, tak ogar uz doslova od nej ma tolik věnované vybavy ze by to stacilo na slušnou vybavu i dospelemu... Ten stroft mam odskoušeny a ještě me nesklamal. Flocarbon tak nejak jsem ještě nezkousel. Mam v planu vyrazit i na stiky kapříky a jine, ale tak nejak pstruzi a lipani mne nejak nechteji pustit. Prostě vernost nadevse. A peřeje, priroda na rece, potočak nebo Lipánek na proutku to je aaa.. určitě víš o čem píšu..
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 16:58 #10
Kotliik Písek, 0/217
offline
MatysC2> Stroft silon je ok ale teď jsem koupil jejich fluorcarbon fc2 a ten moc nevydrží...praská. Už mě to stálo několik ryb.

Nejlepší silon co znám je Cortlandline. Většinou dávám ujímaný návazec, mikrokroužek a pak metr dvacet silonu to vydrží to půl dne a návazec měním tak za čtvrt roku. A rybu jsem s tím Cortlandline zatím neutrhl.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama