Založeno: 21.7.2021 v 11:03, Správci: PERN, Pstruh obecný, Lipan podhorní, Pstruh americký duhový,

PERN Rožmberk nad Vltavou, 130/426
offline
Zdravím, mám již cca rok koupený navazcovy vlasec 0.15,ale absolutně mi to s ním nejde. Pokaždé (což bylo asi 2x(moucha mi zatím moc nejde) ) když jsem zachytil rybu, tak se mi návazec urval u šňůry. Chtěl bych se zeptat jestli to může být vázáním, kdy jsem používal obyčejný obratlíkovy uzel, či prostě že neumím chytat nájemno? Existují nějaké fígle jak se tomuto vyvarovat? Děkuji


Chtěl bych vyzkoušet českou nymfu a na tu je údajně potřeba rovný kus vlasce a ne ujimany

Odpovědi:

Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 16:58 #10
Kotliik Písek, 0/217
offline
MatysC2> Stroft silon je ok ale teď jsem koupil jejich fluorcarbon fc2 a ten moc nevydrží...praská. Už mě to stálo několik ryb.

Nejlepší silon co znám je Cortlandline. Většinou dávám ujímaný návazec, mikrokroužek a pak metr dvacet silonu to vydrží to půl dne a návazec měním tak za čtvrt roku. A rybu jsem s tím Cortlandline zatím neutrhl.
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 15:22 #9
MatysC2 Valašské Meziříčí, 1/146
offline
Ahoj je jedno jestli máš ujimany nebo si ho udelas. Videl jsem v reakcich vlasec stroft - to je to nejlepší co znam. Zaklad davam 015 cca 1.3 m, soudečkem navažu 12 tak 80cm a pak 010, 09,08 i 07 zalezi na co jdu. Zakladem je jemnost navazce. Ale nezaznela to zakladni informace kolikatku aftmu máš. Já když favam vlasec 07 tak aftma 3 už je dost tvrda a trham taky. Aft 6-8 oz je i na 010 tvrdá. Důležité je i naucit se nesekat to urves 90% ryb. Nevim co ppuzivas za háčky jestli se spetnym hrotem tak ti moc neporadim ale jestli hanaka nebo hends tak jen prut zviham pravda trochu ryxhleji ale s citem a nemam problem na kilovy vlasec vytahnot padesatku duhaka i když to chvili trva. (Ale stoji to za to). A docela nedavno jsrm zacal pouzivat mikro kroužky a to je taky perfektni, jednak usetris víc času navazovanim novych návazců když rves a máš dva nebo tři navazce a je to i šetrnější pri utahovani na vlasec. Když vazes uzly nezapomen uzlik slinit.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama