Založeno: 21.7.2021 v 11:03, Správci: PERN, Pstruh obecný, Lipan podhorní, Pstruh americký duhový,

PERN Rožmberk nad Vltavou, 130/425
Zdravím, mám již cca rok koupený navazcovy vlasec 0.15,ale absolutně mi to s ním nejde. Pokaždé (což bylo asi 2x(moucha mi zatím moc nejde) ) když jsem zachytil rybu, tak se mi návazec urval u šňůry. Chtěl bych se zeptat jestli to může být vázáním, kdy jsem používal obyčejný obratlíkovy uzel, či prostě že neumím chytat nájemno? Existují nějaké fígle jak se tomuto vyvarovat? Děkuji

Chtěl bych vyzkoušet českou nymfu a na tu je údajně potřeba rovný kus vlasce a ne ujimany

Odpovědi:

Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?1.8.2021 v 23:17 #22
Kotliik> děkuji momentálně jsem na dva týdny pryč, ale jak se vrátím vyzkouším
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?1.8.2021 v 12:19 #21
Kotliik Písek, 0/179
Na českou nymfu dávám tenhle ujímaný návazec nebo si návazec dělám z několika průměrů toho co je po ruce.

Klidně tam pro začátek nech ten co máš na suchou mušku, akorát na konec dej mikrokroužek a alespoň metr fluorcarbon - ten neplave jako silon...
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?1.8.2021 v 12:05 #20
Kotliik Písek, 0/179
PERN> Když vyvádí a nechce se fotit, tak je nejlepší (kromě nefotit a pustit) ho vrátit do podběráku a ryba se zklidní za chvíli.

Včera byli pstruzi hodně při chuti na Vltavě a s každým dalším 30+ jsem si říkal, že už bych ten návazec 0.1mm měl vyměnit za silnější ale nakonec vydržel celé odpoledne bez utržení 😀
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?26.7.2021 v 20:41 #19
MatysC2> ano, ještě jednou děkuji.
Pro ostatní zde. Omlouvám se za to jak ho držím ale on se tak mrskal že by hned upláchl jakmile bych trochu povolil ruku
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?25.7.2021 v 22:35 #18
MatysC2 Valašské Meziříčí, 1/81
Tak jsem videl na fotkach ze se uz zadařilo 👍
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?23.7.2021 v 13:24 #17
MatysC2> děkuji moc, podívám se
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?22.7.2021 v 17:30 #16
mkni ještě na tento odkaz jestli se ti rvou navazce u šňůry. Vlasec nereálně - konec- sekundovym lepidlem nejlepe tim gelovym.
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 22:36 #15
Kotliik Písek, 0/179
MatysC2> já od Hends kupoval nejdřív háčky protože ten typ byl v knížce se vzorama mušek často...no a podle názvu jsem myslel že Hends je zahraniční. Že je to od nás taky mě samozřejmě mile překvapilo.
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 22:09 #14
Kotliik> tak takhle jsem čoveče nikdy nepremyslel. Víš jako ogar jsem legálně zacal chytat mozna okolo 8. Z jedne strany baraku tekla becva a z druhe chovny potok deda mi kopil laminatovy prut, tokoz a 25 silon. V deseti mi rikali vydra reviru. Nastrahy byly drahe a vse jsem si delal sam. Tehdy jsem čuchnul k mušce to bylo uz pred triceti roky silny vlasec drivko a žadny muškarsky prut. A tatka aspoň si to myslim se znal s panem Karafiatem (taky jedna z ceskych mušk. legend) amyslim ze od neho mi koupil muškarak, bambusovy shimano. Dnes by mel cenu... Ja ho o hodne pozdeji take venoval uz nevim ale komu🥺. A ten p. Karafiát si myslim dali dohromady s p. Machackem hends. A ja se casem pro nedostatek casu a školou nakonec rybariny vzdal. A pak jsem se i zasluhou syna k rybam vratil, nejdriv přívlač pak jsem dokoupil kaprarinu, feedry. I sumcaka. Ale tak nějak, ne proto že mi z drivejska zustala vybava na mouchu, ale protože je to prostě top rybarina. Která te total vypne a zároveň naplní. A protože ac obchody tu jsou mušce se nevenuje skoro žádný, jsem dohledadal specialku hends a kousek od nas a hned pri první návštěvě se mi věnoval majitel tak mi to ani nenapadlo že by se jednalo o cizinu. Muskarina je pro mne topka uz jen zažitky od vody me vtom presvedcuji...
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 21:42 #13
Kotliik Písek, 0/179
MatysC2> jinak to úplně chápu - od té doby co jsem začal muškařit, tak beru jiné pruty do ruky prakticky jen na jaře a pak v prosinci 😀

Taky dobré jsou věci od pana Klímy nebo Tommifly.
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 21:31 #12
Kotliik Písek, 0/179
MatysC2> jo Hends je taky super, já si dlouho myslel že je to zahraniční značka a pak koukám na špulku od nitě a tam Czech Republic 😀
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 21:04 #11
Kotliik> standardne mam ujimany navazec. A jestli je to od hanaka nebo hends si myslim neni rozdil akorad u mne je jasna prefence hends bo se osobně znám s p. Machackem a jeho specialka je od meho bydliště deset minut na kole. Navic je to skromny clovek ktery nejen ze umi poradit ale co se tyka treba konkratne děcek, tak ogar uz doslova od nej ma tolik věnované vybavy ze by to stacilo na slušnou vybavu i dospelemu... Ten stroft mam odskoušeny a ještě me nesklamal. Flocarbon tak nejak jsem ještě nezkousel. Mam v planu vyrazit i na stiky kapříky a jine, ale tak nejak pstruzi a lipani mne nejak nechteji pustit. Prostě vernost nadevse. A peřeje, priroda na rece, potočak nebo Lipánek na proutku to je aaa.. určitě víš o čem píšu..
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 16:58 #10
Kotliik Písek, 0/179
MatysC2> Stroft silon je ok ale teď jsem koupil jejich fluorcarbon fc2 a ten moc nevydrží...praská. Už mě to stálo několik ryb.

Nejlepší silon co znám je Cortlandline. Většinou dávám ujímaný návazec, mikrokroužek a pak metr dvacet silonu to vydrží to půl dne a návazec měním tak za čtvrt roku. A rybu jsem s tím Cortlandline zatím neutrhl.
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 15:22 #9
Ahoj je jedno jestli máš ujimany nebo si ho udelas. Videl jsem v reakcich vlasec stroft - to je to nejlepší co znam. Zaklad davam 015 cca 1.3 m, soudečkem navažu 12 tak 80cm a pak 010, 09,08 i 07 zalezi na co jdu. Zakladem je jemnost navazce. Ale nezaznela to zakladni informace kolikatku aftmu máš. Já když favam vlasec 07 tak aftma 3 už je dost tvrda a trham taky. Aft 6-8 oz je i na 010 tvrdá. Důležité je i naucit se nesekat to urves 90% ryb. Nevim co ppuzivas za háčky jestli se spetnym hrotem tak ti moc neporadim ale jestli hanaka nebo hends tak jen prut zviham pravda trochu ryxhleji ale s citem a nemam problem na kilovy vlasec vytahnot padesatku duhaka i když to chvili trva. (Ale stoji to za to). A docela nedavno jsrm zacal pouzivat mikro kroužky a to je taky perfektni, jednak usetris víc času navazovanim novych návazců když rves a máš dva nebo tři navazce a je to i šetrnější pri utahovani na vlasec. Když vazes uzly nezapomen uzlik slinit.
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 13:19 #8
Samael> vyzkouším, děkuji
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 13:05 #7
Samael Děčín II-Nové Město, 2/132
Já osobně dávám 0,08mm vlasec a mám ho tam kolem 1,7m a bez problémů, zkus nailknot
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 12:31 #6
Michals Praha, 0/7
PERN> no, ujimany návazec si buďto můžeš vytvořit sám, nebo je lepší to prostě koupit. Jakmile koupíš hotový ujimany návazec, už nemusíš na konec nic pridělávat. Až budeš trhat mouchy a ten návazec se to začne zkracovat , pak tam můžeš postupně přivazovat ten nylon, akorát musíš ctít to ujimani. Je lepší zajet někam do muskarskyho obchodu kde ti to vysvětlí komplexněji
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 12:27 #5
Michals> takže cesta je dát ujimany a az na ujimany onu 0.15?
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 12:21 #4
Michals Praha, 0/7
A používáš ujimany návazec? Pokud vážeš obyčejnou 0.15 nylon přímo na šňůru tak není divu že to rves

Upraveno: 21.7.2021 v 12:23

Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 12:16 #3
Michec1 Brno-Brno Město, 2/8
Myslím, že ve Tvém případě to bude zřejmě o prutu. . Muškaření není kaprařina. Tady má kvalita, blank a akce prutu ohromný, ale fakt ohromný význam.
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 12:14 #2
Michec1 Brno-Brno Město, 2/8
Musíš to mít ujímaný a na konci na suchou max 0,8. Já používám přes 20 let STROFT GTM a naprostá spokojenost. Na mokrou, jigy a nymfy dávám max 0,12. Ahoj, držím palce.
Jak muskarit s nízkým průměrem návazce?21.7.2021 v 11:48 #1
Boma Velká Bíteš, 0/4
0,15 je docela špagát takže jestli spíš není problém v kvalitě vlasce popř. uzlů ale spíš bych vyměnil vlasec

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama