Založeno: 5.6.2021 v 08:09, Správci: RadVlacim, Mivardi, Delphin, Daiwa, Kapr obecný, Amur bílý, Cejn velký, Cejnek malý, Lín obecný, Perlín ostrobřichý, Plotice obecná,

RadVlacim Blatná, 3/76
Abych vysvětlil moji situaci, mé dva teleskopy se rozpadají a budu potřebovat další.
Teď nevím, jestli si mám koupit kaprový a feederový nebo kaprový a kaprový. Budu obyčejně chytat na menší řece nad jezem kde neteče. Používám krmítka nebo olůvka 10 g. Jeden kaprový chci určitě. Líbí se mi NGT Carp Stalker. Víte, trochu mi vždy přišlo že feeder je dražší kaprový prut a kaprák s čihátem je stejný děkuji za rady.

Odpovědi:

Pruty- kaprový / feederový6.6.2021 v 12:55 #30
Lada Beroun-Město, 3/1,5 tis.
Antabus> Hezky jsi to napsal.😉
Já bych snad jen doplnil. Většina radí prut si v obchodě osahat. Já nevím. Vezmeš ho do ruky, zatřepeš, max ti prodavač podrží špičku. Co na tom kdo pozná. Ja nic. Až u vody, se zátěží, při nahazovaní, při zdolávání, poznáš jak se prut chová. Vyber si parametry, aby ti vyhovovali. A kup ten dražší co si můžeš dovolit. Na značce zas až tak nezáleží. A ještě koukni za kolik jsou náhradní špičky a jestli jsou dostupné.😉😉😉🎣🎣🎣
Pruty- kaprový / feederový6.6.2021 v 12:07 #29
Antabus Vyškov - Město, 0/32
Podle informací, co jsi napsal, tak bych volil jednoznačně dva feedry. V podstatě se ztotožňuji s tím, co ti psal Lada. Za mě ještě dodám, je to více aktivní rybařina a za odměnu uvidíš mnohem více ryb na břehu, na řeku se myslím velmi hodí skrz typické osádky. Kapří prut bych tedy zařadil jedině, kdy si chceš u vody více odpočívat (nic proti tomu, když někdo ví, že si chce jít k vodě sednout a třeba pozorovat ptáky, číst knižky, nebo luštit křížovky). Nějakou dobu jsem chytal jeden kapřák / jeden feeder. A mohu konstatovat, že 90% ryb bylo na feeder (v žádném případě to neznamená, že těch 10% byly velké a 90% byli cejni plotice do 20cm) Na Medium/heavy feedry bez problémů zdoláš komplet vše, co plave ve velké většině našich revírů, toho bych se vůbec nebál. Jak moc budeš mít sestavu jemnou si můžeš ještě dost sám nastavit, dle vlasců, háčků, špičkou atd. Feeder proutek klido můžeš použit i na brček, pokud se na ten styl nespecializuješ a zkusíš si plavačku parkrát do roka, když to jinak nebude brát. Snad jen na rozlehlých nádržích typu Nové mlýny může být feeder nevýhoda. Co pořídit? Info zde najdeš, témat tu několik je, doporučuju přečist, mě to též pomohlo. Pokud máš možnost si od někoho feedery půjčit, tak to určitě vyzkoušej, stejně tak doporučím si buď poctivě nastudovat co nejvíce informací/zkušenosti z webu, nebo dát na doporučení zkušenějšího kolegy rybáře/prodejce, kterému důvěřuješ.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama