Založeno: 28.5.2021 v 08:12, Správci: PeterZ, Deeper,

PeterZ Brtnice, 10/27
Zdravím. Zajímá mě, jelikož se vracím po třech letech k vodě, jaká je legislativa kolem nahazovacích echolotů. Já osobně to mám jen na zkoumání dna a hloubky. Můžete echolotovat pokud máte nahozeno (třeba kolem splávků) či se to bere jako třetí prut? Nebere se to jako nevěnování se prutům atd?

Teď se tu nebaví o tom co si o tom kdo myslí, jde mi skutečně jen o to, zda z toho mohou být problémy.

Odpovědi:

Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?14.6.2021 v 16:44 #15
Chřenovák1 Chřenovice, 5/10,9 tis.
,
🤣
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 20:56 #14
PeterZ Brtnice, 10/27
To dává smysl. Já bych to pravděpodobně dělal stylem, že to hodím daleko za a stáhnu to k tomu a tam to nechám stát dokud to bude poblíž a to samozřejmě jen když tam budu sedět 2 hodiny bez záběru. Teď vím že můžu a o to mi šlo. Díky
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 20:53 #13
Dedek66 Nová Paka, 0/71
Čudl má pravdu. Nejdřív prosonduj a potom nahazuj. Echolt dělá rámus při dopadu. Když neberou, tak si házejí a hledej jinde, než na lovnem místě.
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 20:51 #12
PeterZ Brtnice, 10/27
Díky za normální odpovědi. Ne za ty o zbytečnosti echolotů či dalšího vybavení potažmo zda někomu dává smysl používat echolot když už mám nahozeno. Já vždy jako první nahazuji (po zápisu příchodu) nikdy to nevydržím,pak micham třeba krmení a až pak sedačka a pohodlí. Když chytám na plavacku tak bych si prostě rád nahodil deeper a viděl co se děje na dně. Jestli tam ryby jsou a neberou moji navnadu nebo tam není ani okoun. Stejně tak dost nerad trham ryby a až pak zjišťuji, že 3 metry od břehu leží pařez či skála. Já se spíše bál toho, že by mohl mít nějaký šťoural problémy, že se nevěnuji prutům, což je, respektive bylo, v rybářském řádu co si pamatuji. Ještě jednou díky pánové.
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 16:22 #11
jiki Praha 9-Vinoř, 14/140
Langusta> Tak tohle ti klidne podepisu. Muzu mit sebelip zmapovany dno a lokalizovany cely hejna ryb, ale kdyz nedokazu spravne precist vodu a zvolit spravnou nastrahu a zpusob jejiho nabidnuti, tak je mi cely echolotovani k prdu a muzu jit domu, protoze jen ztracim cas a zabiram zbytecne misto.
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 10:41 #10
Čudl Otrokovice, 7/1,1 tis.
Čamlík> jasně, jen jsen chtěl říct, že je vlastně jedno jakým způsobem dopravíš návnadu na místo. Že se k tomuto účelu může použít i 3. prut. Samozřejmě RS má právo, nebo spíše povinnost zlistit jestli na ten 3. prut nelovíš.
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 10:20 #9
Čamlík Malenovice, 0/1 tis.
Čudl>no podle mě to myslel spíš na ten třetí prut, kobru a prak nemáš na prutě, ale samozřejmě raketou nelovíš
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 10:12 #8
Ryben> raketou jen zakrmuješ, nelovíš. Taky nestahuješ udice když krmíš kobrou, nebo prakem!!! 😉
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 09:58 #7
Ještě taková drobnost. Taky používám echolot jen na zmapování dna a hloubky a příjde mi logičtější si to proházet před tím než začnu lovit. Jako vybalit všechen vercajk, zakrmit, poslat do vody montáže a teprve potom třískat echoletem o hladinu abych zjistil jak to vůbec vypadá pod hladinou mi příjde postavené na hlavu. 😲
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 09:40 #6
Echolot je povolený technický prostředek k lovu a rybářský řád jeho používání nijak neomezuje. Jistá omezení můžou být v popisu u konkrétního revíru. Stejně jako je tomu např. u vábniček na sumce, krmítek, bójek apod. Takže v revíru kde není výslovně upraveno jeho použití ho můžeme používat dle libosti.
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 09:39 #5
Langusta Vamberk, 15/638
Tohle me bavi ...vic echolotu, raket, prutu, kyblu, kresel, lodek, destniku... vysledek je jak hnizdo vietkongu... ryby aspon pak vi kde si dat pozor na hacek.
Pak prijde nekdo s plavackou jednim obyc malym teleskopem, nahodi bez mereni hloubky a sup za pet minut ryba na zizalu... za dalsich 10minut dalsi tri a vietkong stahuje destniky, sonary, bagaz... ze pry "blby misto"...
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 08:46 #4
MatysC2 Valašské Meziříčí, 1/142
Zeptam se.. Ty máš na echolotu hacky a nastrahy? Chytas na nej ryby? A mas to napsané v rř se se na něj nesmí chytat a ze je sestava echolotu a prutu udice? Nic z popsaneho tam neni definovano. Takže jinymi slovy co v rř neni zakazano doslovně, tak je "povoleno". Když máš zakrmovaci raketu tak to hazeš rukou nebo prutem? Ja hažu tretim prutem aj to a tamto. Normalni Rs toto neřeší ani nemůže a když potkas retarda tak mu to můžeš takovym zpusobem skomplikovat na krajské ze se bude bat chodit i do lesa.
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 08:35 #3
Habeš Adamov, 0/2
Úplně v klidu. I krmit raketou můžeš jako třetí prut. Nemáš tam háček....
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 08:26 #2
Ryben Hlučín, 0/21
Můžeš mít třetí prut i na marker i na echo. S raketou bych byl opatrný, tam bych vždycky jeden stáhnul. Přeci jenom krmení už je součástí lovu...
Nahazovací echoloty a legislativa - bere se jako třetí prut?28.5.2021 v 08:23 #1
MiloK84 Ostrava - Hošťálkovice, 0/6
Zdar, s vlastní zkušenosti vím, že to není problém. Potvrdil jsem si to i při kontrole rybářskou stráží.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama