Založeno: 2.5.2021 v 17:44, Správci: Michec1,

Michec1 Brno-Brno Město, 2/8
Ahoj chlapi. Začínám s chytáním na pelety s Method Feeder krmítkem. Jsem z toho úplně vyřízenej. Něco je špatně a já nevím co. Proseděl jsem u vody celý víkend a pořád stejná situace. Brzda piští, ryba jede jako blázen a zásek vždy do prázdna. Poraďte mě prosím už jsem z toho fakt zoufalej. Krmítko je průběžné. To je ale naschvál, kdybych utrhl tak aby se s tím kapr netahal. Předpokládám, že se stejně zasekne sám, vždyť odpor šňůry na brzdě navijáku musí na samozásek stačit. Nebo se pletu?

Galerie tématu

Odpovědi:

Prosím, poraďte s montáží2.5.2021 v 19:27 #11
Michec1 Brno-Brno Město, 2/8
Ahoj chlapi díky všem za bezva rady a nápady, vezmu si z toho poučení. Asi prodloužím jak návazec na cca. deset centimetrů tak vzdálenost nástrahy od háčku. Myšlenka, že to rybě vytáhnu z tlamky je taky zajímavá, takže zkusím nesekat. Taky dám menší háček, asi osmičku. Teď tam mám šestku od Kordy. Příští týden dám vědět díky ahoj.
Prosím, poraďte s montáží2.5.2021 v 19:12 #10
Barron České Budějovice 1, 1/5
Já bych odstranil i ten korálek ryba si obrtlik z krmítka uvolní
Prosím, poraďte s montáží2.5.2021 v 19:11 #9
Haizer13 Petrovice u Karviné, 0/3
Ahoj. Délku navazce bych nechal, Maďaři doporučuji 7cm. Mají i menší háčky. Pokud si netroufaš na menší, tak to nech jak máš. Já ještě dávám gumovou zarážku před krmítko. Tou si vyreguluješ zasek ryby. Tak 3 cm od krmítka. Pokud by ryba buď padala nebo se nezasekavala tak blíž ke krmitku nebo dál. Ještě můžeš zkusit regulovat délku šňůrky návnady u háčku. Omotej kolem háčku abys ji zkrátil. Každý detail je důležitý. Někdy stačí i zakřivení háčků.
Prosím, poraďte s montáží2.5.2021 v 19:04 #8
Lukas_37 Stará Boleslav, 1/32
Ahoj! Nemůžou to být přejezdy ryb? Je divné, že vždy sekneš do prázdna. To podle mě značí, že ryba vůbec nemá háček v hubě zapíchnutej. Jinak by si jí alespoň chvilku cítil na prutu a pak teprve spadla. Buďto ti z nějakého důvodu vjíždí ryby do vlasce (přejezd) nebo ti jen tahají za nástrahu pod háčkem, aniž by to nasály celé. Stává se mi to také, ale nikdy s rozjezdem přes brzdu, to je divné. Zmenši háček, trochu protáhni návazec, ale ne o moc a dej menší nástrahu, třeba kukuřici, zjistíš pak, co je to za ryby. Pak zkus i ten menší háček s peletou. Uvidíš alespoň jestli ti za to tahají plotice nebo kapři. Ale jak jsem psal, nejvíc divné je, že to jede přes brzdu.

Upraveno: 2.5.2021 v 19:05

Prosím, poraďte s montáží2.5.2021 v 18:41 #7
Tonik74 Nové Strašecí, 0/2
Zdravím, podle mě je ten návazec až moc krátkej... pridal bych tak na 10-12 cm. A osobně na methodu radši větší protihrot než mikro.. maj tendenci to vyklepat. A vlas asi taky o kousek delsi.
Prosím, poraďte s montáží2.5.2021 v 18:36 #6
MPc Praha 4-Chodov, 0/7
Podle mě to seknutím vytrhneš rybě z tlamy. Přitáhni brzdu a nesekej prutem jen zastav cívku rukou ať se ryba sekne sama.
Prosím, poraďte s montáží2.5.2021 v 18:22 #5
Chřenovák1 Chřenovice, 5/10,8 tis.
Když ten návazec nefunguje tak se musí pořád zkoušet všelijaké varianty a ne čekat celý víkend s jedním návazcem na rybu
Prosím, poraďte s montáží2.5.2021 v 18:14 #4
Radýs78 Moravské Bránice, 11/2,4 tis.
Podle toho co máš na fotce, tak bych zkusil zvětšit prostor mezi nástrahou a háčkem tak, aby mezi nimi bylo aspoň 0,5-1cm místo.
Pokud by ani toto nepomohlo,, což si osobně myslím že je tvůj kámen úrazu, tak jako další bych řešil tvar/velikost háčku, popřípadě délku návazce...😉
Prosím, poraďte s montáží2.5.2021 v 18:14 #3
asoa Hlubočky, 18/317
Ahoj, jestli máš seřízenou brzdu tak aby ti ryba nevzala prut a zároveň ji kladla odpor, tak po záběru, kterej jde do jízdy sekat nemusíš, stačí prut zvednout a zdolávát. Možná ji to tím zásekem vyrveš, těžko říct. Asi bych dal menší háček

Upraveno: 2.5.2021 v 18:15

Prosím, poraďte s montáží2.5.2021 v 18:11 #2
Bary17 Karlovy Vary, 0/2
Zkusil bych změnu háčku, délku návazce nebo vlasu 👍🏽
Prosím, poraďte s montáží2.5.2021 v 17:56 #1
Chřenovák1 Chřenovice, 5/10,8 tis.
Na jaký prut používáš
Jinak máš v pohodě

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama