Založeno: 7.4.2021 v 21:53, Správci: Bekoun,

Bekoun Rakovník II, 5/147
Ahoj, ať jsem hledal jak jsem hledal tak jsem nenašel. Moje otázka zní, jaký používáte foťák na pořádný fotky? Jde mi o to, aby to nestálo 40 tisíc a aby jsem se s tím naučil, nechci nějakej složitej stroj kterej ani nenaladím. Můžete klidně přidat fotku z foťáku a trošku ho popsat. Díky moc a Petrův zdar!!! 💦💦

Odpovědi:

Fotoaparát11.4.2021 v 22:46 #25
Sikora Orlová (Město), 3/35
Opravdu nechci odradit třeba začínajícího fotografa ikdyby jen amatéra (není výsměch - mám v tom taky dost peněz ale protože mě to baví a nemám ho jen na ryby, nevydělal jsem ani korunu, takže taky amatér). Pokud jde o to fotit ze zrcadlovkou na automat tak stejnou službu udělá trošku lepší mobil (teď snad vše nad 3 nebo 4 000). Možná méně. Nevím, mobil používám minimálně k focení. Holky "moje" doma mají mobily v cenové relaci do 4000 a na fb nebo jiných portálech vypadají fotky dobře. Fotka z dobrého mobilu bude vypadat lépe nebo stejně dobře jak ze sebenašlapanější zrcadlovky od člověka co fotí na automat a neumí s tím, nezná potenciál nebo je líný zkoušet. Pro tyto případy buď GoPro viz níže nebo nějaký kompakt. Odpadá koupě lepších a samozřejmě dražších objektivů. Vše má své pro a proti. Jak jsem psal nechci odrazovat ale nemůžu říct jo! Zrcadlovku fakt potřebuješ! Tak asi tak. Dopiju pivo 🍺 a jdu spát, zítra jdu zkoušet nové zrcadlo a objektiv. Ať to jezdí a když tak kdokoliv nechť se ozve. Ať to to jezdí bez útrap a hezké chvíle u vody 😉
Fotoaparát11.4.2021 v 22:17 #24
Sikora Orlová (Město), 3/35
Takže. Teda trošku fotím, točím na GoPro videa pod vodou jak to vypadá pod hladinou na krmném místě, loni jsem začal zkoušet natáčet přívlač (pro zvídavé na YouTube Jakub Sikora mohlo by vám vyskočit video resp. kanál kde bude buď něco pod vodní hladinou nebo sklípkani jen pro zatím). Všechna technika zdržuje od ryb. Myslím co se týká zrcadlovek, bezzrcadlovek i kamer a vše chce svůj čas na naučení. Ano ani GoPro systém zapni a toč není tak lehký jak si všichni představují. Rozklepané, záběry v euforii úplně jinde atd. Pokud chci jen fotku tak mi stačí parťák s mobilem. Jsou vychytávky že i na mobil je stativ nebo dlouhá tyč na selfie s čudlíkem a fotku člověk udělá i sám ( nevlastním). Zrcadlo jsem sebou tahal dlouho. I se základním setovým objektivem jdou udělat opravdu hezké fotky. Ale... Pokud jsem sám už (teda podle mě) bych měl mít vymyšleno místo kde chci stát, mít stativ, posazenou zrcadlovku v něm a čekat na rybu. Pak s ní mažu na určené místo (v pozadí rákosí, louka prostě cokoliv abych nepropálil místo to dá sakra rozum 😃 ). Pak přijde déšť, kroupy, sníh, různí občané kterým nechci ukazovat že mám sebou vybavení za x 10 tisíc. Takže špatně. Pokud nechceš/nechcete dělat propagační fotky a videa je tohle špatně. Člověk furt uvažuje jestli to má vůbec vytáhnout, zdržovat se s nastaven a vším, "trápit zdolanou rybu" mimo vodu atd. A nakonec v drtivé většině případů rybu pustí s tím že až tu větší. Jsou chvíle kdy mi chybí že ji nemám a jsem sám ale na druhou stranu jde ukázat, že je velká a chytil jsem ji sám už s tím mobilem, metrem a samospouští nebo selfie tyčí. Jsou peníze na hlouposti? Kup si GoPro, malinký stativ, voděodolné pouzdro (ano vím, že jsou voděodolné poslední asi 3 verze do 10m). Ale když ji půjčíš dětem, dáš ji na kolo, motorku, raft nebo co já vím (příslušenství Aliexpress - za pár kaček 1/3 ceny originálu) tak max zničí potápěcí obal za 2000 Kč ( nevím kolik stojí teď). Jde tam nastavit mód že točíš i fotíš. Zkrátka pokud se focení nechceš aspoň trochu věnovat i kdyby jen občas rodinná oslava, procházka či co já vím tak jsou to zbytečně vyhozené peníze. O čase který člověk přijde u PC díky postprocesingu (další úpravy, mazání atd) se nechci bavit. Pokud jde jen "o fotky hezkých ryb" tak zbytečná investice jak už psali jiní níže pokud o přídavný koníček tak směle do toho... Já to chápu opravdu. Pokud by byla nějaká otázka tak soukromá zpráva 😉 v tomhle opravdu rád pomůžu. Pokud by došlo k rozhořčení že chvíli vykám a pak většinou asi tykam tak se omlouvám. Zjistil jsem, že mě chytlo slohové střevo. Zkrátka je to dlouhé jak 14 dní před výplatou a nechce se mi to opravovat na mobilu. Snad jsem pomohl a budu rád za zpětnou vazbu 😉 ať se daří a ať to jezdí 🙂😃
Fotoaparát10.4.2021 v 16:40 #23
100lobik Praha 2-Nové Město, 6/678
Bekoun> Ahoj, před dvěma lety jsem si pořídil zrcadlovku Canon EOS 77D, i s pěkným stativem. No a je to tak, že jsem toho na rybách ještě moc nenafotil. Když jdu chytat jen na chvíli (a to chodím většinou) tak je to jen další krám na víc. Když jdu na dýl, tak ho beru, ale kolikrát ani nevytáhnu. Buď není čas, nebo počasí, nebo příležitost. Kdo chytá jízdu tak má čas, já většinou jedu feeder a to času moc není. Taky z 80% chodím sám, což je na nic. No a v neposlední řadě s tím ještě neumím tak výborně. Když se trefím, tak to fotky dělá výborný, ještě snad lepší je video v HD kvalitě. Prostě se tomu chce věnovat, což já zatím úplně nedělám. 🤷‍♂️

Upraveno: 10.4.2021 v 16:42

Fotoaparát8.4.2021 v 23:16 #22
Čudl> díky, a přesně jak píšeš, každý téma se vyvíjí jak informacemi tak autorem 🤭👌bylo mi celkem jasný, že odpovedi budou převážně telefon, i každého koho se u vody ptám tak má tu samou odpověď. Chápu to, ale přece jen jsem chtěl vědět názor "Vrankařů" jestli naaaahodou to nemá cenu. Nemá, pro mě určitě ne 👍👌jsem rád, že si udělám čas na ryby, natož se ještě dva roky učit se zrcadlovkou, aby to za něco stalo 😁👍
Fotoaparát8.4.2021 v 18:47 #21
Čudl Otrokovice, 6/731
Bekoun> jak všichni, co se tu trochu orjemtují ví že jsi napsal návod jak fotit ryby. No možná jak nefotit ryby. 😊Nevím kolik je Ti let ale beru Tě jako moudrého může. A víš co chceš. A jsi schopen pochopit srandu. A že každé téma časem trochu uhne jinam.
Fotoaparát8.4.2021 v 15:09 #20
Všem díky za vyčerpávající odpověďi. Nakonec to dopadlo, přesně jak jsem čekal. Telefon mám, ale potřeboval jsem trošku "kopnout" a říct jak to je 👍díky a ať se daří
Fotoaparát8.4.2021 v 12:02 #19
Radýs78 Moravské Bránice, 8/2,1 tis.
Čudl> Přesně tak, vrazit velký love do foťáku, když pro něj máš využití je podle mě hloupost a kupovat ho jen kvůli fotkám od vody???...😳
Ale jo, každý máme něco že...😊
Já to vidím tak, že každý má mobil a v každým je foťák, neberu krámy za 15stovek to dělá fotky nic moc, teda spíš nic než moc, ale když máš trochu slušný mobil, tak už umí velmi kvalitní fotky a to pak ani rozdíl nepoznáš, to bys musel tu fotku joo vyzoomovat abys viděl nějaký šum.
Já mám teda Sonáča skoro za dvacku, který dělá luxusní fotky a dcerka má Realmy za pětku a ten dělá taky moc krásný fotky...🤗
Známí je profi fotograf a sou věci co taky fotí už jen na mobil...👍
Fotoaparát8.4.2021 v 11:06 #18
Langusta Vamberk, 14/477
Tak jsem dostal minus, ze nefotim 😱
Fotoaparát8.4.2021 v 11:04 #17
yves_tr_cz Třebíč, 0/31
Já fotím a myslím, že fotky k rybaření patří. Jsou to zachované vzpomínky. A myslím, že ideální je mít slušný telefon se slušným foťákem. Je to nejpohotovější a většina lidí ho má u sebe pořád. Přitom schopnosti/kvalita dnešních fotomobilů umožňuje pořídit opravdu parádní snímky.

Upraveno: 8.4.2021 v 11:04

Fotoaparát8.4.2021 v 09:15 #16
Čudl Otrokovice, 6/731
Omlouvám se. Jsem po noční. Tak píšu asi blbiny. 🤕
Fotoaparát8.4.2021 v 09:07 #15
Čudl Otrokovice, 6/731
Bekoun> značka Canon, ale už přímo ve foťáku tolik finkcí. Jako, že vyfotíš třeba sumce 69cm ale na foto m@ tak 109cm
Fotoaparát8.4.2021 v 08:54 #14
Čudl Otrokovice, 6/731
Radýs78> i za 20k se dá koupit solidní foťák. Stejně jako za 120k co má kamarád, ale On se tím napůl živí.
Fotoaparát8.4.2021 v 08:34 #13
Radýs78 Moravské Bránice, 8/2,1 tis.
Na foťák se vyprdni, pokud nekoupíš pořádný kanón za 50tis s větším využitím, tak je ti k ničemu.
Každý slušný mobil má foťák a to na focení ryb bohatě stačí...👍
Já fotím na Sony Xperia 5 a fotky dělá naprosto perfektní...🤗
Mám i digitál od Panasonicu ale ten už skoro nepoužívám...😕
Fotoaparát8.4.2021 v 07:55 #12
Díky moc za super odpověď ✌️
Fotoaparát8.4.2021 v 07:54 #11
Buboo České Budějovice 1, 3/51
Bekoun> Ahoj. Mám starší zrcadlovku a nějakej velkej rozdíl mezi fotakem a kvalitním telefonem nevidím. Rozhodně ne tak markantni aby se to vyplatilo kupovat třeba vybavení za 20 tisíc. Druha věc je ta co chceš fotit. Jestli se chceš vyfotit pouze s rybou (stačí mobil) nebo se tomu věnovat i mimo rybarinu ( tam už asi foťák). Další věc je,že naučit se fotit s fotakem je běh na dlouho trať. Naučit nemyslím dát na automat a cvakat,ale nastavit ISO, clonu atd. To chce čas a fotit,fotit, zkoušet,fotit. Další věc ,že ne jen kvalitní foťák ,dělá pěknou fotku. Záleží hodně na kompozici, nápadu atd. A v neposlední řadě si uvědomit,že nádherné fotky ryb a bůhví čeho od firem kteří fotí produktovky,jsou s 99% upravovany v různých programech a ty kvalitní nejsou zadarmo. P.S. k telefonu si kup stativ, prodávají i s dálkovým ovládáním 😉

Upraveno: 8.4.2021 v 07:55

Fotoaparát8.4.2021 v 07:48 #10
Ptr24 Brno-Brno Město, 0/1
Ahoj,
pokud chceš dělat opravdu dobré fotky, nezbývá, než se s nějakým foťákem naučit trochu pracovat. Já používám Canon G15 (ten už se jako nový neprodává) a mám zkušenosti se SONY RX100 (ten se dá koupit v 1. generaci, cca 10 k), oba jsou to pokročilé kompakty, můžeš si pohrát s expozicí, ale i v automatickém režimu dělají pěkné fotky. Jejich velkou výhodou je světelný objektiv, tzn. pěkné fotky i za zhoršených světelných podmínek.
Neříkám, že s lepším mobilem dobré fotky neuděláš, na displeji budou vypadat dobře, ale ve chvíli, kdy fotky stáhneš do počítače a budeš s nimi chtít pracovat, třeba jen oříznout, poznáš rozdíl.
V tomto směru jsou na tom foťáky od určité úrovně pořad lépe, než jakýkoli mobil.
Fotoaparát8.4.2021 v 07:44 #9
Já koho se zeptám, řekne mi to samé, že má telefon 😂jenže s telefonem se vyfotit sám to je za trest, ale to bude podobný s foťákem. Díky mockrát všem ✌️✌️
Fotoaparát8.4.2021 v 07:40 #8
Langusta Vamberk, 14/477
Chřenovák1> Zbylych 4,9978% nefoti vubec... jako treba ja.
Fotoaparát8.4.2021 v 07:31 #7
Chřenovák1 Chřenovice, 5/8,8 tis.
Lada> 95% rybářů fotí mobilem
Fotoaparát8.4.2021 v 07:21 #6
Syky090 Hrochův Týnec, 7/16
Mám Xiaomi poco X3 nfc a super
Fotoaparát8.4.2021 v 07:13 #5
asoa Olomouc, 18/280
Taky mám honor 20 pro a myslím, že bohatě stačí

Upraveno: 8.4.2021 v 07:13

Fotoaparát8.4.2021 v 06:56 #4
Mahnee Praha 5-Motol, 1/14
Telefon Honor 20 pro a krasny fotky staci telefon fotak si myslim ze zbytecnost
Fotoaparát8.4.2021 v 06:43 #3
Bobek Kopřivnice, 0/4
Taky používám mobil Xiaomi redmi note 8pro
Fotoaparát8.4.2021 v 06:29 #2
Lada Beroun-Město, 1/787
Bekoun> Ahoj, tak já zvlášť foták sebou netahám. Pořídil jsem si konečně dobrej telefon s velmi slušným fotoaparátem. POCO X3.
Fotoaparát7.4.2021 v 21:55 #1
PS:na mrku jsem nějaký diskuze našel, ale chci slyšet vás názor 👍

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama