Založeno: 5.4.2021 v 19:53, Správci: pa4ko, Kapr obecný,

pa4ko Most, 2/16
offline
Zdar rybáři,

Mam dotaz k popkam. Věřím v ronnie riga, ale poslední dobou nic moc. Montáže si myslím OK. Ale navnada...

Aktuálně Kril od Nikla, tvrdý jak hovado. Tuňák od beastcarp, bez chutě a vůně. A nějaká další no name, ale taky tvrda.

Jediný Nash kokos, mekkoucky a voňavý, ze bych ho cucal i sam

Co používáte/doporučujete vy?

Jde mi o atraktivitu, vonavost/smrad, spis mekkou navnadu, kterou když vezmu do ruky, osahám a přivoním, budu věřit, že to ve vodě něco dělá.

Kouřové efekty atd. vítané - alespoň důkaz, že to "něco" dělá...

Děkuji za diskuzi, ať se daří...

Odpovědi:

Pop up - Ronnie rig / Zig rig6.4.2021 v 15:49 #5
pa4ko Most, 2/16
offline
Koum3s> skvělá reakce, diky. Jak psal kolega, taky popky radsi s D-rigem. Ty zase vlas. Mozna to bude chtit zkusit jinou montaz, protoze popek se vzdát nechci. Ale ten vlas me prekvapil. Funguje to? Mne přišlo že se na to popky nehodí :-/ v jednoduchosti je síla...
Pop up - Ronnie rig / Zig rig6.4.2021 v 11:18 #4
Rivelino Bořitov, 1/16
offline
Já byl letos trikrat, na ronniho, jedna plovka citrus a jedna tuna, tři různé barvy. Zatím jsem bez záběru. Jedná se ale o studenejsi přehradu, tak věřím že to teprve začne. Navíc se kvůli opravě nenasazovalo. Sestavě věřím a budu ji zkoušet dál, rád si zde přečtu jak jste na tom vy. Pokud uspěji dám vědět kde jsem dělal chybu a nebo zda to chtělo jen ještě počkat.
Pop up - Ronnie rig / Zig rig5.4.2021 v 21:18 #3
Caperplann Praha, 2/1,2 tis.
offline
Mrkni na nejake popky od Cralusso. Rychle se rozpousti, tak spis k nim nejaky pvacko a mozna pod ne dat menzi boilie, at ta ryba vi, co sebere.

Upraveno: 5.4.2021 v 21:28

Pop up - Ronnie rig / Zig rig5.4.2021 v 20:29 #2
Koum3s Malonty, 0/12
offline
Osobně chytam na popky drtivou většinu sezóny a teď z jara patří popky mezi mé numero uno. Hodně mi teď šlape ananas od Nikla a citrus od Munch baits. Ronnie rig nepoužívám vůbec, pokud nechytam vyloženě na měkkém bahně nebo jiném bordelu, například větve a listí, používám klasickou vlasovou montáž, akorat cca 2-3 cm za háčkem stahne pul cm stuženky a za to dám brouček, aby tam bylo měkké místo kde popka navazec zvedne. Dělám malé PVA s 4 mm peletkami a drcenym boiliesem. A funguje mi to super, max k tomu ještě hodím 10 kouli aby tam bylo vic krmeni. Ale voda je pořád ještě studená a kdyz vykoukne slunce tak ryby jezdí na hladině a ohrivaji se. Snad ti můj styl chytání malinko pomůže.
Pop up - Ronnie rig / Zig rig5.4.2021 v 20:20 #1
Fishy Jemnice, 0/2
offline
Pri chytani na popky sem nikdy neresil prichute.. Prijdou mi u tohohle chytani az na druhym miste.. Vzdycky kdyz sem chytal na popky se me vic nez s prichutema vyplatilo hrat si s barvama.. Kazda voda ma jiny dno a kdyz spravne vyberes popku aby byla v kontrastu se dnem nebo s krmenim pod ni tak je to mnohem dulezitejsi nez resit jestli je to prichut olihen nebo kreveta.. Vec dalsi ze ronnie je celkem tezka montaz a kolikrat se mi osvedcilo vymenit ronnieho za D-rig.. Mnohem lehci koncova sestava a ryby na ni mnohem lip reagovaly 😊

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama