Založeno: 15.2.2021 v 08:45, Správci: admin,

admin Rajhrad, 0/9
Komentáře k článku Zážitky s porybnými. Všechny komentáře jsou také v detailu článku.

Odpovědi:

Zážitky s porybnými - hlavní diskuze17.2.2021 v 20:59 #31
Sarboch Kravaře, 0/25
Také se snažíme se synem vše dodržovat. Občas těsně před půlnocí drimnu, tak to je taky o papíry. Rád jezdím na Nechranice, tam je kolikrát voda tak dole, že jsme u karavanu a jedem ne pipaky s příposlechem. Chytáme na boilie, tak si myslím, že u těch prutů nemusím být vkuse. Zatím jsem byl vždy bez zápisu, ale asi mám štěstí na dobré porybne. Samozřejmě, že se vždy bavím se vší slušnosti. Jen jeden čas byla na Nechranicich porybná, nikdo jí neřekl jinak, než brutální Nikita. Co ta dělala lidem za dusno....
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze17.2.2021 v 14:00 #30
Čudl Otrokovice, 6/731
Taky jsem kdysi dávno jako, mladé ucho přišel o papíry. A zcela zaslouženě. Bylo to první rok co byla míra kapra zvedlá na 40cm. Podotýkám, že to bylo v době kdy se padesátník Kapr považoval za trofejní rybu. Aspoň tady u nás. Ten rok jsem prostě nemohl nic chytit a nutně jsem potřeboval kapra. Asi v červenci přišel první kapřík. Změřil jsem ho a byl na hraně. Pár milimetrů chybělo. Říkám si, to nějak uhádám. Neuhádal, porybný naměřil 39,5cm. Na projednávání přestupku jsem na svou obhajobu řekl jen že jsem blb a že, se není čím hájit. I z toho důvodu mi dali stop jen na 3 měsíce místo plánovaných šesti. 0d té doby jsem čistý jako lilie. Takže i tato zkušenost je dobrá. Pokud něco poruším je to jen a jen má blbost i když to poruším třeba neůmyslně a nebudu nadávat na všechny ostatní. Má zodpovědnost, že nemám papíry v pořádku, nenapsanou docházku, chytám mimo povolenou dobu lovu atd. Samozřejmě pokud člověk narazí na pitomce s funkcí je to zlé, ale to se mi naštěstí zatím nestalo. 😁
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze16.2.2021 v 19:06 #29
Oderfla Havířov (Město), 0/1
👍
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 19:55 #28
Čamlík Malenovice, 0/623
100lobik> lze jenom souhlasit 👍
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 19:53 #27
Čamlík Malenovice, 0/623
Sbirulino> asi se dobre vyspal a mozna ne sam 😉
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 19:51 #26
100lobik Praha 2-Nové Město, 6/678
Díky za komentáře chlapi 😎
Je vidět, že o porybných a všeobecně o kontrolách, bychom se tady mohli bavit dlouho. A vlastně většinou převažují ty kladné, nebo úsměvné příhody. A to je dobře. Osobně si myslím, že by té RS mělo být daleko víc a ty kamarádčovty by zarazila nejlépe profi stráž, která nebude působit jen na jedné vodě, ale nárazově všude. 😉
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 17:59 #25
sepik Třeboň I, 0/155
Super,krásně napsané👏👏👏
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 17:25 #24
Sbirulino Brno-Brno Město, 2/1,5 tis.
.. perfektní článek 👍👍👍-jednou jsem byl lapen tím nejzlejším a nejobavanějšim RS na Dyji7, neměl jsem zapsanou docházku..kupodivu omrkl terén okolo mě,zapsal se a povídá, teď se laskavě zapište vy..je to tak 7let zpětně,dodnes si mě pamatuje, má širokej akční rádius 😁
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 15:19 #23
Hanz74 Praha 4-Chodov, 13/906
fabka2> já ti rozumím a právě proto si myslí že jsou nedotknutelný a pak ejhle náraz. Ale je pravda ,že dneska nevíš co to je bandicku,zbraně a jiné podobné věci,i pěkný invidua. Lepší řešit přes policiji.

Upraveno: 15.2.2021 v 15:20

Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 15:01 #22
fabka2 Nová Role, 2/37
Hanz74> no jdi to udělat dneska, když nevíš kdo je kdo. A čím větší dobytek ,tím větší vyvolenej. Například ten auťák, to nebyl žádnej chudák.
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 14:51 #21
fabka2> já ti rozumím když chodily na svoje vody, jak říkáš stálíci,tak jsme se na rybářskou stráž nikdy nespolehaly bylo to jak píšeš.Vždy jsme se z klukama i chlapi sebrali a takovym dobytkum u vody daly po tlamě atd.a už byl od nich klid a fungovalo.
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 13:54 #20
Čamlík Malenovice, 0/623
fabka2>takových vyčuránků je spousta, na řece Moravě to tak fungovalo taky, kamarádčofty s porybnýma, každy si dělal co chtěl, zákopy na břehu, obsazování míst, vyhazování z místa a vše co k tomu náleží, pak se někdo nasral a přijeli takoví dva tvrdí hoši z nějaké inspekce RS prej z Brna, s nikým se moc nebavili, posbírali pár papírů, vzkázali že budou jezdit častěji a byl klid, akorát nevím jak dopadli ti místní porybní
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 13:27 #19
fabka2 Nová Role, 2/37
Čamlík> takového znám z Nechranické přehrady taky, chytračí u nás stálých, které dobře zná,protože tam sám má chatu s lodí, teď v zimě tam chodí s kapucí kácet stromy,aby si mohl zatopit, to on asi má výjimku.., ale, že z jedné strany je frajer autem v nádržním prostoru a ještě si dělá před bivakem oheň, na to řekne,, já ho viděl,,, na druhý straně zase parta chlapů na mol ve vodě plný vezírky a na 4 chlapi 12 prutů, navíc chlapi před bivakem u stolu od prutů dobrých 50 metrů.. na to řekne, to už není naše to je kadaňskejch. Pak to tam bohužel vypadá jak to vypadá. Po hladině se vesele projíždí kocábky na naftovej pohon a nikoho to nezajímá. Ve finále nedávno i Vágner o tom mluvil v jednom jeho videu(kolik ryb má už ve vezírku a v klidu tahal dalšího), to video mimochodem taky akorát přispěje, že tam najedou další takovýhle individua a už si nezachytáme. Všude tam je pak akorát binec. Dost kluků už tam ani kvůli tomu nechce jezdit.
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 12:50 #18
Čamlík Malenovice, 0/623
Hanz74>víš jak se to říká : přerazíš žebráka, ale platit budeš za celého nestojí to za to, takoví nedomrlí a nedocenění vyskakují z moci úřední nejvíc
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 12:43 #17
Wara Ostrov, 0/302
👍👍👍👍👍
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 12:14 #16
Čamlík> Popravdě byl na přezdržku,ale byl to takový chudáček ,že to za ty trable ani nestalo a tak to ústal s úsměvem 🤣

Upraveno: 15.2.2021 v 12:14

Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 12:11 #15
Čamlík Malenovice, 0/623
Hanz74>je to tak, jak narazíš na nevyspaného, nasraného kontrolního orgána (policajt, měšťák, porybný) tak nenaděláš nic, ještě že jsou stále v menšině
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 12:05 #14
Čamlík> Tak o noty též nikdy nepřišel, zápisy měl dva ,jeden na srazu fotil jsem a byl asi 20m od prutů,ale byl tam kolega vedle hold přišel najednou nečekán ,pak jsem měl někde v půlce ulovkoveho listu chybu neměl napsáno počet kusů,nevím ňák zapomněl,měl napsáno kapr 55cm a 3,4kg jen před tím nenapsal ten jeden kus a zápis byl opakovaně nenapsán počet ryb ,jsem si to přečetl, tak jsem ho zavolal rozložil úlovkač a řekl kde má ten opakovaný přestupek ,tak odsekl prostě to tam jednou bylo asi před 2 měsíci, no nic ,proste jak psal jsou lidi a lidi.🙄

Upraveno: 15.2.2021 v 12:06

Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 11:49 #13
Čamlík Malenovice, 0/623
100lobik> ono to totiž tak nějak funguje všeobecně, nikdo není svatý Mirek Dušín jak někdo psal, i když je pravda že já za 50 let co chytám jsem nedostal ani jeden zápis a ani jednou nepřišel o noty, a když jsem vyhodnotil proč, tak : nejezdím autem až k prutům, nevlastním brolly, nemám pípáky, křeslolehátko a chytám tam kde pokud možno nikdo, a ty 2-3 kontroly za rok mám tam kde je dost rybářů pohromadě a zničehožnic se tam objeví NÁHODOU porybný, rozdá razítka a má splněno
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 11:40 #12
Oldyno> Také se mi to už stalo,ale ne proto že bych nechytil ještě jednu rybu navic ,ale proto ,že se změnila situace při odchodu,jel najednou po hovoru jinam ,či se náhle rozhodlo po telefonu jedem tam a tam jedeš taky a bylo.Ryba napsána a tak šla zpět do vody ,než by se nikde zkazila v autě, atd.😉tak svoboda a nebo jen tak najednou líto a říkám tebe je škoda na talíři, bude s tebe jednou výstavní kousek pokud dožiješ a pusa narozloučenou a šel zpět. 😂
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 11:30 #11
Lada> Zaplať za ty místa s malou či nulovou koncentraci lidí a rybářů 😁😉
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 11:27 #10
Ivar> To je samozřejmé 😁
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 10:01 #9
Chřenovák1 Chřenovice, 5/8,8 tis.
Oldyno> Není 🤠
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 09:51 #8
Oldyno Most, 3/20
Krásně se to čte, díky...
Stává se mi že chytím rybu, rozhodnu se si jí ponechat a napíši ji do sumáře. Často to nedělám ale říkám si vždy, když už sem ji napsal a beru dom, tak ať jsou dvě!
Marná snaha, nedaří se, končím lov, balím a najednou mi je tý chudinky tak líto...
No pouštím jí se skvělým pocitem a hláškou - tak příště...
A tak asi pětkrát za rok napíšu a neodnesu.
Stává se Vám to taky, že si to na konci lovu rozmyslíte?
A je to přestupek? 🤔

Díky za reakce...... 😊
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 09:48 #7
Ivar Brno-Brno Město, 0/810
Ještě poprosím čtenáře skvělých článků, nezapomínejte je ohodnotit - jeden klik na 💰, děkuji.
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 09:46 #6
Lada Beroun-Město, 1/787
Tak Tomáši, opět diky za pěkný článek. Ani já nejsem Mirek Dušín, ale snažím se chovat dle pravidel. Chytám vlastně jen feeder a u toho se cíleně spát nedá. . No ale taky se mi už povedlo v křesle lehce přez půlnoc dřímnout. Nejsem RS, tohle by se dalo i při dobré vůli a místních podmínek tolerovat. Naopak, pokud je někdo zalezlej v bivaku a ve spacáku, tak pak ať se děje vůle RS. Jsem pro urychlené zavedení centrální evidence přestupků. Jsem sice rád, že kontrol přibývá a je to dobře. Ale je potřeba aby RS kontrolovala celý úsek a ne jen vybrané části s největší koncentrací rybářů. Ještě jednou díky Tome.
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 09:40 #5
Venda111 Praha 5-Hlubočepy, 5/123
Super článek 👍. Já osobně se přiznám, že jsem si myslel že RS je mýtus. Chytám 25let s malou přestávkou a za tu dobu mě kontrolovali jednou a to loni. Fakt už jsem si myslel že neexistují 🤣🤣🤣. Ale byl to fajn chlap a docela dobře jsme pokecali. 👍
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 09:29 #4
Hanz74>Výborně jsi to napsal,stane se že člověk usne(taky nám není 20ani30) takovýmu pytlákovi se to nestane,ten je ve střehu s vidinou výdělku....a podle toho by měla rs jednat,a že člověk rybu daruje, nevidím na tom nic špatnýho ba naopak, kolikrát sedím u rybníka a koukám jak místní borec pětkrát otočí fechtla s rybou, akorát nechápu že ho baví dokola skládat a rozdělávat pruty😀je to jak píšeš lidi jsou hoodně různí 👍tak ať už je jaro a všem se daří u vody🌊

Upraveno: 15.2.2021 v 09:34

Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 09:18 #3
100lobik Praha 2-Nové Město, 6/678
Hanz74> díky Honzo
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 09:02 #2
Tome opět super počteni 👍Jinak si myslím, že každý má to máslo na hlavě co se týká pravidel.Někdy se mě povedlo usnout za bíleho dne u vody ,prostě mám to jako relax ,tak to víš pohodlné křeslo,čerstvý vzduch a pohled na vodní hladinu a je to.😉Což nechápu, mám pípáky ,jsem hned u nich a tak tvrdé spaní nikdy neměl, aby mě leč malí šrumec u vody neprobudil.A tohle mě přijde už moc ,ale zas chápu, že někdo bivak nahoře ,pruty někde dole v rákosí atd.no a když usnou tak nevědí o světě jen spoléhají na pípáky .Mělo by se to posuzovat trošku z náhledem a říkám lidé jsou různý a tak i mezi rybářskou stráží se najdou super lidi a zakomplexování hov...🙄Ale většinou chytám na feeder a tam ve střehu po dubu lovu jsem určitě .Jinak ,že dám kamarádovi někdy rybu ,kterou chytil já a píše si ji on,snad tady ani nikoho neznám kdo by to neudělal a pokud nikdo tvrdí ,že ne ,tak lže jak když tiskne nebo je chudák člověk a bez kamarádů. 😂Co se týče organizací to je jiná píseň a na jiný článek samo o sobě.Ale zaplať pánbůh, takové chování ke mně nikdo nikdy neměl v našich organizacích co byl členem ,což asi ve 3 za život co chytám ryby.A myslím být v tvé kůži bych to určitě viděl stejně né-li hůře ,takové chování. 👎👎Ale co,za chvilku tu máme jaro,více slunka , tím i tepleji a hurá k vodě za našim koníčkem , relaxem či sportem.Tak zas u vody přátelé rybáři, Petrův zdar. 🎣🎣🎣
Zážitky s porybnými - hlavní diskuze15.2.2021 v 08:45 #1
Článek jak lusk 👍👍👍 perfektní.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama