Založeno: 25.11.2020 v 22:11, Správci: Čudl, Kapr obecný, Amur bílý, Jelec tloušť, Lín obecný, Sumec velký, Candát obecný, Okoun říční, Štika obecná,

Čudl Otrokovice, 7/1058
Ahojte, zajímalo by mě kdo má jak nastavené velikosti různých ryb které si odnese domů? Jestli má někdo nastavenou svou horní míru? Např já beru kapra lysce 50-60, šupináče 55-65 podle toho jak je stavěný. Štiku 60-70 sumce mám omezeného jen minimální mírou. Za toho sumce to asi pěkně schytám, ale píšu jak to je 😮

Odpovědi:

Přisvojené ryby28.11.2020 v 18:35 #90
Standa90 Žďár nad Sázavou 6, 19/2,1 tis.
Duhan> Pokud vim, je dnes i povolen prepad, ale za nejakych podminek. Ale zdaleka ne vsechny obce maji cisticku a zdaleka ne kazdy ma povinnost byt pripojen. A cistickami ty ubrousky neprojdou. Mluvil jsem konkretne i o jedne obci kde se toto deje a nad ni se nachazi velky rybnik a v obci cisticka neni. Tak odkud to tedy je? Ono take zalezi na tom v jakem stavu ta jimka je... pokud ma nekdo slusny spad, verim ze jimku ani v zivote nevyvazel...
Přisvojené ryby28.11.2020 v 18:27 #89
Duhan Hostomice, 1/584
Standa90> k těm jímkám, si dovolím ti trochu oponovat. Pocházím z vesnice, kudy protéká potok, dřív se to tak prostě dělalo, že jímka měla přepad do dešťové kanalizace, ale taky měla komory, že pryč odcházela jen voda. Ten potok byl chovný, mraky pstruhů, a ty sračky co tam tekly, jim nevadily. Je to asi 5 let co se všechno svedlo do nově vybudované čističky. Od té doby je minimálně kilometr pod čističkou potok totálně mrtvý, chodily jsme lovit agregátem. Prej proto, že s čističky vytéká moc čistá voda 🙄. Není to bohužel jediný případ.
Tak nevím jestli nám ty čističky pomáhají 🤔
Přisvojené ryby28.11.2020 v 17:04 #88
Free Merklín, 5/125
Čudl> 👌👌👍👍
Přisvojené ryby28.11.2020 v 16:34 #87
Čudl Otrokovice, 7/1 tis.
mikki> no nekup to když je to tak levný. ☹️
Přisvojené ryby28.11.2020 v 16:31 #86
mikki Praha 10-Hostivař, 0/659
Čudl> Tohle samozřejmě my víme ale když naší organizaci nabídli malý sumce za 1kč a oni je koupí ve velkém a rozvezou po revírech tak nějak nechápu proč??? Pak se člověk nemůže divit že vše pak ubývá a to u vody nemusí sedět jedinej rybář.
Přisvojené ryby28.11.2020 v 16:27 #85
mikki> sumec sežere obrovské množství candátů. A je to logické, oba vyhledávají stejné útočiště. Jsou aktivnější ve stajný čas.
Přisvojené ryby28.11.2020 v 16:17 #84
Free> ještě se vrátím k části co jsi psal ohledně pytláctví cizinců. Největší pytláci jsou registrovaní rybáři. Osobně nemám zkušenosti s cizinci. Ale s českým "rybářem" ano. Kempy, chaty u vody a pod. předpokládám, že každý ví co myslím. Nejsem žádný super hrdina a nenechám si zbytečně rozbít hubu když se nějaká ožralá parta chová jak dobytek. Ale v případě kdy můžu něco dokázat se angažovat budu. Taky nejsem bez viny. A dokonce mi i papíry sebrali na místě. Ale to jsem byl hloupý puberťák a nebudu se o tom nějak rozepisovat. To by bylo na dýl. 😊 Sakra už jsem vypil co jsem měl. Nechytil jsem nic tak jdu domů. 😬😬 Zima je neskutečná.
Přisvojené ryby28.11.2020 v 15:15 #83
Standa90> ty vlhčené ubrousky to je mor. Nesedím jen na rybách, ale toulám se i po horách. A je to děs. Hovno samo o sobě stejně jako obyč. hajzlpapír není problém ani ve vodě ani v lese. Ve vodě to sežerou ryby a v lese zase brouci, ale ty vlhčené tam leží spoustu let. A co se chemie týká, obrovský problém je hormonální antikoncepce. Přechází to do ryb a ty nejsou schopny se množit. A je toho samozřejmě víc. Každá doba nese své negativa které se projeví až po čase a jejich náprava taky nějakou dobu trvá.
Přisvojené ryby28.11.2020 v 14:43 #82
Free> píšeš, že máš dítě s hedikepem a proto mu bereš ryby. To je jen dobře. Pro každého člověka je ryba zdravá. A zvláště pro děti. Každý zodpovědný rodič co je rybářem by měl domů nosit ryby a krmit jimi děti!!!!!!! Co vidím kolem sebe tak spousta lidí krmí děcka jen kuřatama. Pak se diví, že mají alergii na kde co. Někdo tu psal, že lidi by si ryby kupovali kdyby byly v obchobech za rozumnou cenu. Co je rozumná cena? Náklady na kilo kapra jsou daleko vyšší než na kilo kuřete. Kilo candátích filetů se dá koupit do 400kč to mi nepříjde jako přemrštěná cena. Ale to už jsem se nechal trochu unést a odbočil ad tématu 😁 Řádkáče taky neberu. Vypadají krásně, škoda zožrať. 😊 Ale červeného koi jsem kdysi domůvzal. Podle mně to v našich vodá nemá co dělat, měl 58cm
Přisvojené ryby28.11.2020 v 14:02 #81
Čudl> Taky mám ježdíka kolem 20 cm ale dnes se už moc nevidí. Vlastně ano, na Lipně se dají zase po letech chytnout ale cca4-5cm a míra nástažky pro ty co tam přijedou je 15 cm, domácí +chataři se s tím nijak nepárají a míra nástažky u nich neexistuje. ☹️☹️ Na jiným revíru nic, jen 4 malí sumci 40-50 do hodiny každý den co jdu na candáta, někdy mám pocit že ten sumec tam čeká až mu hodím rybu, kolikrát záběr na mrtvou hned po dopadu a zase sumec. 🤔☹️Sumcaři se s velkým vyfotí a pustí zpátky.
Přisvojené ryby28.11.2020 v 13:51 #80
mikki> jak jsem psal níže naprosto s tebou souhlasím. Samozřejmě sumcaři budou kafrat. Nechodím na sumce cíleně. Přesto jich ročně chytnu dost. A jakmile má míru jde do vezírku. Netvrdím, že to tak je všude, ale tady je přemnožený. Ježdík ryba na kterou jsem už úplně zapomněl. Dřív běžný úlovek v čeřenu i na udici. Můj nej měl dobrých 25 cm na žížalu. Dobře 10let jsem nechytil žádného🙁 a tak krásná tajemná ryba to je. I hrouzek zmizel. Taky se chytaly kusy kolem 12cm.
Přisvojené ryby28.11.2020 v 13:43 #79
Standa90 Žďár nad Sázavou 6, 19/2,1 tis.
Čudl> Mas pravdu, drive na tom vetsina toku byla mnohem hur... a to se nejedna pouze o dobu komunismu u nas, ale spis o dobu do kdy se nezacala vice resit ekologie do roku cca 2000... Ja treba na pstruhy a na ruzne mensi toky chodim hodne a ted momentalne jako jediny a hodne zasadni problem ohledne cistoty vody vidim prepady jimek, obyvatele zijici pobliz jakekoli vody je zavedly jeste v dobe kdy se to neresilo... a popravde nebylo moc proc, ono driv se v domacnosti nepouzivalo tolik agresivni chemie jako tablety do mycek, praci prasky a avivaze... Vim o dost vodach, kde kdyz jdes v sobotu dopoledne prijdes si ze voda se zacala menit v Ariel a Persil, nemluve o plovoucich... v teto dobe velice oblibenych prdel cisticich vlhcenych ubrousku... jak se to v te vode bere... vsechno prepady jimek. Je to fakt humus.

Upraveno: 28.11.2020 v 13:44

Přisvojené ryby28.11.2020 v 13:07 #78
Sbirulino> samozřejmě, proto mě překvapila jikiho reakce. U nás malá řeka Dřevnice to byla tekoucí žumpa. Dvě velké fabriky na ní. To bylo něco příšerného. Paradoxně k vyčištění pomohly povodně v roce 1997 protože odplavily i ty jedovaté nános co se usabily na dně. Jednou jsme si s klukama udělali na ohni, myslím jelce a tu chuť do smrti nezapomenu. Přesně jak psal 100lobik. Chuť nafty, nebo něco mezi naftou, acetonem a jarem. Rok asi 1987+ - Teď není problém si z tama pochutnat na rybě. A to samé byla Morava. Tuhle minolost je dobré probírat, aby ti mladší věděli jak to bylo a vážili si toho co je teď. Že když spadnou do vody nebudou mít kožní potíže jako dříve😣 Takže jsem pro aby si lidi nosili domů ryby PRO SVOU POTŘEBU popř. pro své blízké V ROZUMNÉ MÍŘE. Masařina kdy se bere vše a krmí se tím kachny a slepice je špatně. I když sám se musím přiznat, že sem tam vezmu nějakého karase pro psa. Kdo vyznává chyť a pusť v pořádku pokud to za každou cenu nevnucuje ostatním slušným rybářům co si nějakou tu rybu odnesou. Ale zase oběktivně. Některé pstruhové vody jsou na tom možná hůř. Zvláště ty malé potoky. Ale toje ve značné míře způsobeno dlouhodobým suchem. Je To jen můj názor, nejsem pstruhař. Jako děcko si pamatuju potoky a potůčky na Valašsku plné potočáků. To už není, ale je To spíše tím suchem. Z potoků jsou už jen strouhy a potůčky zmizely☹️😭
Přisvojené ryby28.11.2020 v 13:07 #77
Free Merklín, 5/125
Jak piseš v dotazu, lysce od 50-55, šupináč 55-60, řádkáče neberu je moc zajímavý. Za sezonu mám cca 10 kaprů, synek má zdravotní hendikep a má jíst ryby(ale ideálně naše sladkovodní), občas cejna na karboše, jinou rybu neberu. Na rybníku kam rád chodim chytili v létě němce, kteří měli v dodávce 30kg zabitych kaprů. Není to jenom o ukrajincích, pytláci jsou všude. Ale je to málo, co se podaří odhalit a chytit, nedokážu tu úspěšnost ani odhadnout procentuelně, ale moc to nebude....Není asi fér soudit někoho, že si vezme pár ryb na chuť, ale měl by tu rybu sníst k obědu a ne plnit mrazáky a nebo co je nejhorší měnit rybu za penize....Ať vám berou...🙂👍🧜‍♂️
Přisvojené ryby28.11.2020 v 11:57 #76
Čudl> Hezky jsi to sepsal. Jen mě udivuje že hospodáři ve větší míře vysazují sumce a neuvědomují si co to udělá za 5,10 let. Znám revír kde chytit nástražní rybníčku je nadlidský úkol. A přitom tam bylo všeho dosti než nasadili sumce a ti to vyžrali. Pak přijedou rybáři a sumce chytnou a pustí z5. Dnes je problém chytit líná plotici. A desetitisíce ježdíků ani nemluvím. Ježdík jsem spousty let nechytil a v čeřínku žádný. To je můj postřeh z revíru za 20 let.
Přisvojené ryby28.11.2020 v 11:00 #75
Popok> na každé věrší vodě jsou velké ryby všeho druhu. Jen jsou zkušenější a opatrnější a není lehké je přelstít. Samozřejmě na rybníku co má 2ha nemůžu očekávat trofejní kusy. Ale i tam se může skrývat "velké překvapení". Jako u nás, voda do 1ha a byla tam vytažena metrová štika, tolstolobik 22kg, kapr 7kg. Na středních a větších řekách jsou ryby které si ani neomíme představit, jen už nejsou tak blbé aby se nechaly chytit 😉 A dravci, těch je prostě už od přírody míň, logicky, kdyby jich bylo hodně pošli by hlady. Zapomínáme na zákony přírody. Každý dravec je zároveň kořistí!!!! Takže kdo očeká, že na dvou hektarové vodě bude chytat štiku za štikou je blázen. Štiky samy si udržují přiměřenou populaci. Candáty zase požerou sumci. Okouny ve velkém žerou candáti atd. Když se vysadí 1000 candátů dejme tomu 20cm kolik se jich asi dožije a doroste do 50cm??!! Možná pár desítek☹️ a to jen proto, že je prostě sežere jiná ryba. Vloni v září jsem byl na Vranově. Do čeřenu jsem chytil tisíce malých candátků společně s okouny. Stejná velikost cca 5-7 cm. Na pláži kde bylo tak po kolena vody. A na tenhle dorost tam najížděli větší candáti a devastovali je ve velkém. Dva jsem si za ten týden vzal, ne každý den, ale 2ks za týden, měli 50 cm. A to je to co jsem psal, beru i menší, ale mírové. To ale neznamená, že vezmu všechny co chytím!!!!! No chtěl jsem říct, že počty ryb ve značné míře ovlivňují samý ryby. Tím, ale netvrdím, že rybářský tlak ne.
Přisvojené ryby28.11.2020 v 10:27 #74
Sbirulino Brno-Brno Město, 2/2 tis.
Čudl> .. možná by nebylo od věci s mírným podtextem trochu "minulost"pročechrat.. Brno-Otrokovice sdílím s tebou stejný názor..v Brně Svitava- krásná řeka byla celý roky zahumusená bordelem z fabrik,dodnes jsou vidět výpusti z textilek co okolo stojí, První brněnská a nejhorší byla Zbrojovka vše se vypouštělo kaly,barvy..atd.to byl odér,hnus...dnes se nemusí nikdo bát rybu ze Svitavy sníst..o hnusu psal Merus CZE i 100lobik(Pha)

Upraveno: 28.11.2020 v 10:33

Přisvojené ryby28.11.2020 v 09:36 #73
jiki> ahoj, nepleťme si to tady s nějakou politickou debatou. Na to můžeme klidně založit jinou diskusi. Já psal o kvalitě vody v řekách a rybách v nich dnes a před 30ti lety a ty jsi se mnou nesouhlasil. Pokud máš jiné zkušenosti tak by mně taky zajímaly. Např. MerusCZE jasně napsal, že u nic se nějaká řeka zhoršila. Ale ty jen napíšeš, že v podstatě melu nesmysly, tak to vyznělo a nic k tomu. Se potom nediv těm reakcím. Můžou být místa kde je tomu opačně.
Přisvojené ryby28.11.2020 v 08:47 #72
Popok Mimoň, 6/25
Já chytám většinou chyť a pusť ale kapry beru protože těch je hodně(myslím 40-60cm) ale ty mám ročně 2-3 protože jakmile začnou dravci tak chodím jen na ně a mám letos přes 30 candátů a žádnej nebyl přes 60cm to samý se štikou a okounem ty my berou samý dorostenci a když slyším jak všichni říkaj že berou okouna nad 25 a candáta od míry a že tam choděj každej 2 den je to hrůza s ty stejný lidi potom nadávaj že nic nechytaj
A jak se zmínilo dříve u nás je téměř nemožný vytáhnout jakoukoli velkou dravou rybu
A chci říct že sumce mám ale malý kolem 50cm a to nemůžu nic posoudit
Přisvojené ryby27.11.2020 v 23:45 #71
jiki Praha 9-Vinoř, 14/136
Čamlík> Já to nechci dál rozebírat. Nejsem žádnej přívrženecstarejch časů, ale když už se o nich mluví,tak buďme objektivní. A to je to,co miv podobných debatách chybí. Většina lidí mi připadne jako buď z jiný planety, nebo jako s totálně vymytejma mozkama.
Přisvojené ryby27.11.2020 v 12:40 #70
janb22> tak to jo 😉
Přisvojené ryby27.11.2020 v 12:37 #69
janb22 Havlíčkova Borová, 6/141
Čudl> to bylo na obecním rybníku, tam je to jedno. Ale dobře že ses zeptal
Přisvojené ryby27.11.2020 v 12:27 #68
janb22> jo, já jen kvůli tomu okounovi. Kdyby tam měl stanovenou míru tak by jsi ho asi neměl porcovat. Ale pokud nemá tak se nic neděje.
Přisvojené ryby27.11.2020 v 10:55 #67
Čamlík Malenovice, 0/996
mikki> já vím, to byl spíš takový dovětek než téma do diskuze
Přisvojené ryby27.11.2020 v 10:46 #66
Čudl> oboje. Mam črs i Mrs. Jsem na hranici okresu jeden patří do Čech a druhej do Moravy.
Přisvojené ryby27.11.2020 v 10:36 #65
Sbirulino Brno-Brno Město, 2/2 tis.
mikki> ..trocha historie nikoho nezabije,jen ať si mladí přečtou co bylo ..každej chce dnes chytat ryby 2m a nejlépe přijít k vodě a co minuta,ryba na háčku.. já to napíšu jinak:Laďa Lenin řek učit se, učit se.. já řeknu zkoušet, zkoušet..a zkoušet.
Přisvojené ryby27.11.2020 v 10:27 #64
janb22> ty jsi Mrs nebo Črs?
Přisvojené ryby27.11.2020 v 10:06 #63
Rimmon> díky. Me stejně nejvíc brali na 30cm okouna co sem našel mrtvyho na břehu. Toho sem rozrezal na kousky a na to šlo jak divy
Přisvojené ryby27.11.2020 v 10:04 #62
Čamlík> Dostáváš se přízpěvkem už do politiky a to asi zakládající nechtěl hodnotit hystorii za komančů. Za mě bylo před r. 68 hůř.
Přisvojené ryby27.11.2020 v 10:03 #61
Ivar> já vím jak zaseknout, v pohodě sem tahal před týdnem na týden starý plotice třeba 6 candatu za den. Když mi tam najelo hejno tak mi brali do 2 min po nahozu a spadl třeba 1 z 5. Ale poslední 3 dny padá všechno sekam jak dřív, jak píšeš. Plotice mám 2 týdny starý po vylovu na jednom rybníce tam byli v bahně mrtvý tak na ne chytam a berou mi.

Upraveno: 27.11.2020 v 10:04

Přisvojené ryby27.11.2020 v 09:52 #60
Rimmon Hostouň, 1/13
janb22> Chytam na malé řece a nechavam tak 15 s. pak zásek. Použivam hrouzka cca 12 cm.
Přisvojené ryby27.11.2020 v 09:48 #59
Čamlík Malenovice, 0/996
jiki>víš jiný komunismus byl ve velkých městech a jiný podle pražáků na venkově a na východě v asii, pro mě za komančů nebylo špatně až do té doby kdy nám jednou v 68. rozpáral sovětský málčik kanónem od tanku trolejbus na křižovatce v Otrokovicích (šak co by dával přednost ) a od té doby to stálo za hovno, a začalo to být jak píše Čudl, teda aspoň tady na východě

Upraveno: 27.11.2020 v 09:49

Přisvojené ryby27.11.2020 v 09:18 #58
Ivar Brno-Brno Město, 1/1 tis.
janb22>Většinou se ti špička 2 - 3×razantneji ohne,pak zasekneš,rybka musí být čerstvá kvůli pachové stopě a není na škodu proházet mírně něčím smrdutejsim místo, já používám psí granule.

Upraveno: 27.11.2020 v 09:27

Přisvojené ryby27.11.2020 v 07:36 #57
Rimmon> ok dík a kdy zaseknout? Letos sem na mrtvou chytal tak po 8 já výhradně na privlac ale v téhle zimě tam dlouho nevydržím. Chytam na feeder a jen se to lehce cuka furt, tak seknu a rybu vyndam celou poskrabanou někdy bez hlavy
Přisvojené ryby27.11.2020 v 07:10 #56
Rimmon Hostouň, 1/13
janb22> ahoj, nastraž mrtvou rybku s hačkem za tlamku delam to tak je uspěšnost 80%.
Přisvojené ryby26.11.2020 v 22:58 #55
Venda111 Praha 5-Hlubočepy, 5/211
Jen se lehce vložím do debaty o tom "brát, nebrat ryby". Nikomu rozhodně nechci vyčítat že si vezme rybu, když si jí uloví. Kdybych je jedl, udělal bych to taky. Ale asi před 14ti dny jsem byl na jednom místě na Berounce(raději nepíšu kde) a nekecám, za tři hodiny 9 štik. Osm do 45cm jedna 63cm. Připadal jsem si jak v pohádce, jak to bralo. Pak mi nějaký dědula řekl, že je tam před dvěma dny vysadili🤣. Ale bylo to fajn. Týden na to jsem tam byl znova a za pět hodin jedna štička. A ten samý dědula tam skoro brečel, že to tam nějací chlapi berou jak nenažraný, ty čerstvě vysazené a bez míry. Takže za tohle bych dával před držku a dva roky nepodmíněně 😡😡😡

Upraveno: 26.11.2020 v 23:07

Přisvojené ryby26.11.2020 v 22:29 #54
mikki> poslední týden chytam na mrtvou. Všem jsem vyndal hacek v poho, některý v koutku, některý hlouběji, vše ok. Hned sekam. Ale za poslední 3 vycházky, vytáhnu tak 15% z toho co mi zabere. Chytam na feeder. Asi 3x byla velká rána do prutu, fakt větší než normálně, pomalu se rozjíždel jak kapr, tak sem zasekl a najednou nic. Nevím co dělám blbě. Rybku píchnu za hřbet, jednohacek. Nedávám do ní polystyren. Zkusil sem to a nemělo to zadnej efekt. Montáž jednoduchá - průběžný olovo 30g,koralek, pak obratlík a na něm 30cm navazec.
Kdybych měl popsat záběr od 45cm candáta, tak jednou lehce cukne, pak podruhé, pak se špička lehce chvěje jako kdyby to zral, tak seknu a nic tam není. Když sem chytal s policajtem tak sem měl větší úspěšnost, co se týče zaseku. Nevím co dělám blbě, nedávno v diskuzi se psalo hned seknout. Záběru je dost, když se to jen lehce ohne seknu, a taky nic. Zkusil sem všechno, i aby byla prosita a vykukoval celej hacek.
Přisvojené ryby26.11.2020 v 22:20 #53
janb22> s živou rybkou těsně před zámrzem, ale i teď nechat jim to na dně a druhej prut do sloupce. Musej mít hlad. 👍
Přisvojené ryby26.11.2020 v 22:14 #52
mikki> taková ryba už by se neměla pouštět zpět. Je to stařík co stejně pravděpodobně nepřežije další zimu.
Přisvojené ryby26.11.2020 v 22:08 #51
Čudl> já mám výhodu že chytam na obecním rybníku 1,4ha, má to soukromýho vlastníka, ale to neznamená že je to ta soukromka kam se jezdí na víkendy s bivakem a priposlechy. Prostě soukromý a nikdo tu až na mě nechyta, v létě plný plavcu a jinak prázdno. Když sem chytal v létě, tak mi brali víc než na podzim. Chytal sem z paddleboardu kterej tam byl pro plavce, tak nemohli rušit a bralo to, klidně 10 candátu za den. Nejvíc ryb z melciny, bahnity dno, hloubka do 1m. Taky tu jsou kapři vyrostly do 80cm některý sem letos chytl 4x. Ryby si brát můžu ale neberu, jinak by tam nic nezbylo, mám tam letos přes 200 docházek. A ty candáti tam jsou, v hloubce u prepadu, takovejch 7 nad 65 jich tam je, ale neivm jak na ně.. Tolik hodu, tolik nástrah, tolik hodin u vody a nic. Zajímavá ryba

Upraveno: 26.11.2020 v 22:09

Přisvojené ryby26.11.2020 v 22:01 #50
Čudl> ten můj 91 nebyl žádnej krasavec jeden zub mu chyběl roztřepené ploutve a celej tak nějak podřenej. Vůbec ryba na fotku a ani jsem ho kvůli tomu nefotil.
Přisvojené ryby26.11.2020 v 21:56 #49
Čudl> ale stejně bych ho asi sežral, tak ať se možná raději mojim háčkům vyhýbá dál. 😊
Přisvojené ryby26.11.2020 v 21:44 #48
janb22> jj jednou to příjde. 👍 Třeba já čekám na pěkného candáta už 33 let 😭 a furt nic.
Přisvojené ryby26.11.2020 v 21:05 #47
Čudl> jo ja vim... On se snad časem chytne..
Přisvojené ryby26.11.2020 v 21:00 #46
Čudl> kdysi jsem na potoku chytil kapra 55 a doma při kuchání jsem se nestačil divit. Celý vnitřní stěny svaloviny měl černý a smrdělo to. Tak jsem ho zakopal hluboko do země. Rok cca 1988.
Přisvojené ryby26.11.2020 v 20:50 #45
janb22> a jsme u jádra věci. Neznamená, že když je nechytáme, že tam ty ryby nejsou. 😉 Jen je neumíme přelstít.
Přisvojené ryby26.11.2020 v 20:44 #44
jiki> tady byly dny kdy pod splavem byla dvoumetrová vrstva pěny a když se šlo kolem vody tak to byl smrad jako v nějaké chemičce. A jak psal 100lobik ryby byly nepoživatelné. A když byla řepná kampaň, to se děly věci. No hnus to byl.
Přisvojené ryby26.11.2020 v 20:38 #43
mikki> to jo, to chápu. Já chytam na obecním rybníku kam nidko nechodí, něco se tam dřív dalo, v roce 2011 se tam dali nějaký 60ky a teď maj přes 80cm možná k 90. Vím že jsou na největší hloubce u prepadu kde je 2,2m, ale nevím jak na ně... Ani mrtvou nechcou.
Přisvojené ryby26.11.2020 v 20:32 #42
janb22> chytám mezi kořeny a každý druhý nához trhám o pařezy když přehazuji. Tam bych vláčet ani nešel.
Přisvojené ryby26.11.2020 v 20:28 #41
mikki> to jo, pokud chytas na položenou, tak pro tebe asi candát 70cm nebude tak vzacnej jak pro mě. Já chytam téměř výhradně na privlac a to je mnohem těžší vyhledat a ulovit.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama