Založeno: 21.11.2020 v 20:26, Správci: Kornek,

Kornek Veselí nad Lužnicí I, 1/7
Ahoj jdu si pro radu.
1. Nevíte někdo jak je to když jsem v invalidním důchodu, mám jedničku (2x operovaná páteř) jestli mám nějaký úlevy? Nic jsem se o tom nedočetl jem 3 stupeň protože mají kartičku. Na tu já nemám nárok.
2. Potřeboval bych trochu odlehčit vybavení tak jestli někdo nemá nějaký tip(prut, naviják, podberák, sedačka, krmení atd.) není to sranda se vším se tahat.
Chodím většinou menší řeky (Lužnice, Nežárka) na 4 hodky. Díky za rady.

Galerie tématu

Odpovědi:

Invalida23.11.2020 v 13:13 #11
Sbirulino Brno-Brno Město, 0/1,1 tis.
Kornek> ..i v l.st.ld si můžeš zažádat o průkaz ZTP nebo alespoň TP-měl bys v ruce aspoň nějaký doklad, že jsi zdravotně znevýhodněn=TP- pro případnou kontrolu policajtů.

Upraveno: 23.11.2020 v 13:16

Invalida22.11.2020 v 17:51 #10
MarcdeMon Břeclav, 0/22
A co takhle se zeptat u jiné MO a pak třeba přejít tam? Je to vždy o lidech a přístupu... když se někoho na něco zeptám, ještě si informace ověřuji třeba na internetu v Rybářském řádu, Stanovách apod. I na schůzi jsem uměl otevřít hubu a spousta lidí mě za mé názory nenávidí, ale spousta mě ta ně miluje a to je to, co mi dodává vždy novou energii... Jen se musím hlídat, abych nezačal nadávat sprostě a někoho urážet... To bych nerad, protože ani já nejsem dokonalý... Mí nejlepší kamarádi mi řeknou občas takové věci, že pak hledím... A místo naštvání jsem rád, že mi sdělí to, co sám nevidím... Tak Petrův zdar a mnoho štěstí v životě, když už to zdraví není, co by mělo být...
Invalida22.11.2020 v 10:44 #9
sepik Třeboň I, 0/21
Kornek> S tím parkovanim je někdy problém,ale ne všude,mám rád i novou řeku u Mláky,auto za zády a nikdy problém,jen příjezdová cesta horší,navíc nikdy nevíš co chytíš,jedna nástraha a od ouklejí přes líny,kapry,amury az po bohužel americký sumečky
Invalida22.11.2020 v 10:21 #8
sepik> snažím se před odchodem všechno zredukovat na minimum ale i tak je toho dost. Což to určitě vyřeším ale s tím autem k vodě. Tady je průser že jsme v CHKO a už jsem dostal pár pokut za parkování. Dokonce jsem dostal i pokutu za to že jsem vjel do zákazu. Chtěl jsem zajet k vodě vycházet věci a zase odjet jenže mě někdo viděl a hned zavolal policajty. Ty mi taky málem dali po tlamě. Jak nemám nic v ruce že jsem špatnej je veliký problém.
Díky za rady.
Invalida22.11.2020 v 10:13 #7
Scojatolo> dost dobrý nápad, děkuji. Koukal jsem hned na ně a mám z čeho vybírat 😂. Fakt paráda.
Invalida22.11.2020 v 10:09 #6
MarcdeMon> Děkuji za odpověď a rady. Máte pravdu vláčka nejde jednou jsem to zkusil a zaprahnul jsem bolena 75cm, nebýt tam kolemjdoucí pomocník nevím co bych dělal. Příští rok zkusím feeder třeba to bude lepší.
S těma úlevama byl jsem u nás na Pískovně máme tady část pro invalidy ale věčně je obsazeno. Tak jsem se zašel zeptat jestli jsou to invalidi protože já jsem a rád bych se s věcmi netahal až za pláž a málem jsem dostal do huby.
Z brigadama mi bohužel neporadili ani v místě kde vydávají povolenky. Myslím že se mi bála říct že mám smůlu. Já bych je rád odmakal ale něco lehkého. Holt je budu muset zaplatit.
Ještě jednou děkuji.
Invalida22.11.2020 v 07:19 #5
sepik Třeboň I, 0/21
Na Lužnici i Nežárce jsou místa kam zajedeš až k vodě a vem si co potřebuješ a zbytek nech v autě,jak tu už bylo psáno,stejně polovinu věcí ani nepotřebuješ a taháš to zbytečně
Invalida22.11.2020 v 00:33 #4
MarcdeMon Břeclav, 0/22
Úplně jsem asi nepochopil, jaké úlevy máš na mysli... slevu na rybařák nebo jsi myslel něco ve smyslu příjezd k vodě, kde je zakázáný vjezd motorovým vozidlem? Pokud to první, tak to by ti asi nejlíp zodpověděli na MO, kde ti vydávají, popř. na odboru životního prostředí na městském úřadě, kde vydávají doklady - povolenku, ryb. lístek... A taky by měli vědět o úlevách za brigády, kdo má na ně nárok...
A co se týká odlehčení výbavy na ryby, tak ta taška na kolečkách je dobrá rada a další je třeba se zamyslet nad technikou rybolovu... Chápu, že asi sumcařina není dobrá volba, vláčka asi úplně taky ne ... takže asi feeder, plavačka nebo kaprařina... mám kamaráda, který je invalidní na vozíku a je to super kaprař... ale já s ním na ryby nejezdím, takže ani nevím, jak moc mu kluci, co s ním jezdí, pomáhají... kdybych měl já osobně problémy se zády větší, než mám a musel toto řešit sám za sebe, tak jdu do feederu - jeden, dva proutky medium, podběrák na teleskop. tyči, červíky, popř. peletky, miniboilesky, krmení namíchal doma, u vody bych jej jen maximálně přivlhčil, háčky, nějaké krmitko navíc, vidličky a nějakou lehčí židličku a hotovo... ale viděl jsem i video od Karla Nikla, jak chytá kapry "nalehko", kdy netahá "půl garáže" k vodě a chytal kapry na boilies... je to o přemýšlení... taháme k vodě mraky kravin a některé nepoužijeme, jak je rok dlouhý... já sám bych dokázal vyházet z báglu půlku.... Jen krmitek tam mám asi přes kilo... tak Petrův zdar
Invalida21.11.2020 v 21:07 #3
Scojatolo Albrechtice, 0/2
Taška(RVHP) nákupní taška pro důchodce obsah cca 50l dá se koupit na netu.
Invalida21.11.2020 v 21:01 #2
Scojatolo Albrechtice, 0/2
Kup si tašku RVHP na větších kolečkách a je vystaráno jezdím tak na rybacku už šest let a pohoda
Invalida21.11.2020 v 20:40 #1
Ivar Brno-Brno Město, 0/630
Kornek>K první části tvýho dotazu - výhody v l.+ll.st ID nemáš bohužel žádné,pouze III.st má slevu na papíry... musí ale mít takovou tu kartičku s inv.vozikem a prokázat se číslem té karty.Kamarad má stejný problém se zády a inv.důchod II.st.a k druhé části: většinou mu někdo pomůže s věcmi a když jede sám,tak má takový odlehčený vozítko na pruty, brašnu aj.

Upraveno: 21.11.2020 v 20:47

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama