Založeno: 2.11.2020 v 10:11, Správci: Midas, Rakovec 2 , Candát obecný,

Midas Blažovice, 19/91
Chci se zeptat jestli někdo neví jak jsou na tom dravci na rybníku v ruprechtove. Chtěl bych tam na hodinku najít vyzkoušet přívlačový prut (jsem začátečník) tak abych tam nevlacel na kapry :D

Odpovědi:

Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?29.7.2021 v 07:59 #29
Čamlík Malenovice, 0/1 tis.
Ivar>přesně, dnes se po tom hodně jde, takže černý odpad ze septiku kamkoliv by se už dávno řešil
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?29.7.2021 v 07:56 #28
Midas>to by mohl být ten odpad třeba ze septiků
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?29.7.2021 v 07:30 #27
Ivar Brno-Brno Město, 1/1 tis.
Čamlík>Přesně tak jsou to trubky na čerpání vody, tím jsem se ani nezabýval,kdyby tam i jinde se mělo něco nekalýho vypouštět do vod-kór v dnešní době??!!?vypadaly by ty roury jak tunelovej tobogán.....a tam,kde něco takovýho je,je z dob minulých- jestli funkční,nebo ne, nevím.

Upraveno: 29.7.2021 v 07:33

Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?29.7.2021 v 04:51 #26
Free Merklín, 5/134
Čamlík> Přesně jak píšeš, pro zahrádkáře na zalévání. U nás to mají takhle udělané do řeky...
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?28.7.2021 v 22:57 #25
Midas Blažovice, 19/91
Čamlík> matně si vzpomínám že tam vede i jedna celkem skrytá v rostlinách betonová roura průměr tak 30cm. Ale nejsem si tím vůbec jistej.
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?28.7.2021 v 22:37 #24
Antabus> jako vodař bych spíš usuzoval že to jsou trubky na čerpání vody na zahradku, samozřejmě u té trubky nad vodou chybí na konci hadice s košem, na odtok něčeho do rybníka je to slabé, leda přepad třeba dešťovky 🤔
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?28.7.2021 v 22:13 #23
Antabus Vyškov - Město, 0/32
Abych nebyl za tlučhubu, zajel jsem tam dnes zachytat. Bouřka šla naštěstí jen okolo, pod stromy skoro nepršelo a tak jsem si nakonec po buřině i dobře zachytal. Po cestě k autu jsem blýskl ty trubky, u kterých jsem posledně seděl, ústí do rybníka a jdou od chatek, částečně jsou v zemi. Na fotkách se nejedná o stejné trubky, je jich tam vícero. Co v nich do rybníka teče, netuším, posuďte to sami.
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?28.7.2021 v 10:00 #22
Ivar Brno-Brno Město, 1/1 tis.
Sbirulino>Tak jsem se byl mrknout na ten tajuplný kacak,jen u těch leknínů teče potok a trochu to v trávě zavání,ale je to normální bahno,jak píšeš o těch keckách.Zadny vypuste do vody jsem nikde neviděl,voda pěkná.Spis bych řekl,že to mělo jiný podtext a to nelezte tam🚷
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?13.7.2021 v 22:14 #21
Kotliik Písek, 0/217
Antabus> to je bohužel skoro všude - chataři mají septiky udělané aby to odtékalo a nemuseli je tak často vyvážet...a pak v letní sezóně zaprší a je to ve vodě 😞
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?12.7.2021 v 20:36 #20
Sbirulino> přesně to jsem si říkal taky, že to snad v dnešní době není možný, ovšem fakt to tam smrdělo, jak když otevřeš septik a ty trubky tam do vody vedou...neměl jsem chuť je více zkoumat. Jestli tím stéká jinak vzácná dešťovka, tak se chatařům omlouvám, ale upřímně, nevěřím. Stačí se projit po lese nebo dojít někdy k vodě a rozhodně nemám pocit, že by se lidé chovali k přírodě nějak ohleduplněji.

Asi bych to dál nerozmazával :D, to že je voda na podzim čistá, věřím...to tam taky nebudou ti chataři, plavci. Hned zkraje byly 2metry a to jsem seděl zhruba uprostřed, rybník této velikosti už něco ustojí, místo je to jinak hezký.
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?12.7.2021 v 19:12 #19
Sbirulino Brno-Brno Město, 3/2,2 tis.
Midas> .. já tam vláčel 2×hned na levé straně od parkoviště,popojel jsem znenadání tak o 5cm,kecky mokrý a smrad jak z žumpy až po skluzavku..tak nevím.Druhá strana byla v pohodě (u chat)ryby tam byly a pěkný kusy,nebraly,ani se nedivím v tom pařáku.Nezdá se mě, že by od chat byly nějaký výpusti..to snad v dnešní době ani není možný.Jinak je tam parádně.
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?12.7.2021 v 18:25 #18
Midas Blažovice, 19/91
Sbirulino> mám s tou vodou jiné zkušenosti. Žádný smrad jsem nikdy necítil a právě naopak na podzim byla voda nádherně průzračná a v podstatě na každé vycházce 1-2 hodiny vytáhnu většinou 2-3 štiky. Je pravda že většina je násada 30-50cm ale povedla se i jedna velká.
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?12.7.2021 v 15:49 #17
Antabus> .. popravdě ten místní odér tě uhodí do nosu jenom sejdeš k vodě.. mě to přišlo jak močůvka z pole a divil jsem se kolik lidí se v tu chvíli koupalo..co se zarybnění týká stál jsem na "kopečku" toho lesíku a dá se říct, že spousta ryb se apaticky vyhřívala tak 10cm pod hladinou a nebylo jich zrovna málo,nikomu nic nebralo.Je škoda tak pěkné vody.
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?11.7.2021 v 18:41 #16
Sbirulino> Hezký report z rybníka, který mám v dosahu. Rybník je relativně hluboký (na místní poměry), nicméně vedou do něj trubky z chatek, co tam jsou na jednom břehu....lidé se tam běžně koupou, já bych do toho asi nešel, seděl jsem tam letos jen jednou, můj nos mě však mě nenechával na pochybách, co z těch trubek do vody teče. Spousta malých cejnů, a jeden malý kapřík, lovit jsem tam za cely pobyt u rybníka nic neviděl. Ryby tam určitě jsou, otázka, kolik se jich tam však dává.
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?10.7.2021 v 16:39 #15
.. dnešní ranní vláčka 3,5hod.s bohatým arzenálem nástrah a ....jedno štičí štíhle, který se vyplo..
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?3.11.2020 v 16:36 #14
Midas Blažovice, 19/91
Bekoun> už jsem byl včera. Na cca hodku a čtvrt a těsně před odchodem, když nebylo vidět už ani na špičku prutu, mi při rozmotavani pletenky něco za gumu zatahlo a když jsem to vytahoval na břeh tak se uvolnila a byla pryč. Ani nevím v té tmě jestli to byla štika nebo třeba candat, každopádně to mělo tak 35-40cm. I tak to udělalo radost jinak na ten počítac mám stejnej názor. Jsem na něm tak 3x do roka kvůli tisknuti 😂

Upraveno: 3.11.2020 v 16:37

Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?3.11.2020 v 12:06 #13
Bekoun Rakovník II, 6/225
I když budeš na vodě, kde je jedna ryba, máš tisíckrát větší šanci, než když budeš sedět domu u počítače 👍🙂jdi, zkus a udělej si o tom svůj obrázek, uvidíš jestli se tam ještě vrátíš nebo ne ✌️

Upraveno: 3.11.2020 v 12:07

Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?3.11.2020 v 11:45 #12
Lada Beroun-Město, 3/1,5 tis.
Midas> Dej mi příklad nějaké svazové vody, ktera se vylovuje. Já o žádné nevím. Krom těch, které se musí vypustit kvůli opravě. A to je jednou za život.🤔🤔🤔
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?3.11.2020 v 11:38 #11
MIra> Miro díky. Ja bych to takhle pěkně nenapsal.👍👍👍
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?3.11.2020 v 10:47 #10
MIra Holasice, 19/1,3 tis.
ja ti nevim - informace z vylovu nebo cisteni? To ze v roce XY bylo v rybnice XX kg ryb a YY ks ryb nic nevypovida o tom kolik jich je tam ted. Pojem "vybrana" voda znam pouze od tech, kteri pri nasazovani prijedou pro kapra. OK, pokud to myslis takhle, tak se spis zamer na to, kde nasadili. Ryby jsou naprosto ve vsech vodach a nikdo, opravdu nikdo, neni schopen rict, kolik je tam aktualne kterych ryb. Ja bych to ani vedet nechtel.
Dotazy na doporuceni reviru/vody/mista/casu/nastrahy/navnady povazuju za "nechytre" dotazy a kazdy by se na tyto otazky mel najit odpoved sam. Ty pises ze vzdy nechytas, ale pritom jsi zacatecnik - nerad nekoho chytam za slovo, ale z tohoto usuzuju, ze tuto otazku jsi v teto konstelaci nemohl nikdy vlozit, protoze to je sen kazdeho zacatecnika. Pri tvem "vykonu" klidne na revir jdi, beztak si dobre zachytas a nepotrebujes od nekoho tahat rozumy, jestli nekde jsou dravci.
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?3.11.2020 v 10:32 #9
Midas Blažovice, 19/91
Lada> stačí mít informace z nějakých výlovů, čištění atd 😉 každopádně se mi podařilo tento rok na kterej všichni nadávají až na 2-3 vycházky pokaždé něco chytit takže v tomto si mě asi trošku pletete

Upraveno: 3.11.2020 v 10:33

Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?2.11.2020 v 17:35 #8
Wara Ostrov, 0/632
Hele tak ty jsi myslel ruprechtov na moravě 🤣 já myslel ruprechtov v západních čechách tak to nic ale každopádně tam jdi 🤣
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?2.11.2020 v 17:22 #7
Midas> Jak můžeš tvrdit, že je spousta svazovek vybranejch.😰😰😰
Ty jsi je všechny objel a zkontroloval? Tohle jsou jen hloupé výmluvy těch, co neuměj nic chytit. Až když se stane průser, tak je vidět, jaký tam byly krasný ryby. Viz nedávno Bečva nebo u nás prostřední v Jáchymově 🐟🐟🐟
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?2.11.2020 v 15:23 #6
Wara Ostrov, 0/632
Ahoj hele jsou tam nějaký malý štiky kol 40 ale brali ze začátku sezony teď už je vážně problém je lapit na cokoliv přijde mi že je odtamtud někdo vybral ale určitě to jdi zkusit držím palce 👍👍👍
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?2.11.2020 v 14:33 #5
Hans_Hagen Chotětice, 1/47
Midas> Na vláčku chytneš klidně i tolstoje😂 Vím z vlastní zkušenosti 👍 Ale když to proházíš 2-3 rotačkou, tak tím nic nezkazíš... Na tu se dá chytit prakticky cokoliv😉
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?2.11.2020 v 13:44 #4
Midas Blažovice, 19/91
Lada> a zrovna toto je podle mě jedna z těch vybraných :/ ale zkusím to. Pár starých malých twisteru a 3 malý woblery mám tak třeba něco klapne.
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?2.11.2020 v 13:43 #3
Midas Blažovice, 19/91
Lada> jasně to chápu. Ale spousta svazovek je totálně vybraná a není tam nic co by mělo míru a můj repertoár nástrah zatím není zrovna velkej :D takže když to prezenu tak předpokládám že na 15cm gumu těžko chytim 20cm okouna :D
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?2.11.2020 v 12:05 #2
Tyhle dotazy mě vždycky dostanou do kolen. Samosebou, že to má cenu vyrazit. Copak dopředu víš jestli něco chytíš? A jak píše Míra. Ryby jsou v každé svazové vodě.☺️☺️☺️
Jsou dravci v rybníku v Ruprechtově?2.11.2020 v 10:14 #1
MIra Holasice, 19/1,3 tis.
Nějaký dravec je vpodstate na každé vodě, vždy to má cenu vyzkouset

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama