Založeno: 3.6.2018 v 20:56, Správci: Marty86, Okoun říční,

Marty86 Nový Jičín, 5/71
zdravim chci si zalozit akvarko s okounkama a rad bych se dozvedel jestli tu je nejaky zapaleny akvarista ktery by mi doporucil nejake rady pro zacatek ... jake rostliny vybrat a co vse k tomu budu potrebovat nez tam budu moci vlozit ryby. Nejake veci uz jsem odkoukal na you tube ale rad bych znal nazor nekoho kdo chova okounky v akvarku.... dik predem za vase poznatky

Odpovědi skok na konec

akvarium s okounkama a ploticema4.6.2018 v 06:28 #1
Cvikar Ústí nad Labem-centrum, 9/56
Okoun je dost nevhodná ryba do akvária spíš bych sáhl po jezdikovi. Určitě doporučí si danou rybu přecist na stránce rybičky.net a zvážit její vhodnost do akvária.okoun nemá.problem v zahradních nádržích, další problém je chladit akvárium teď v létě klidně v bytě 26 teplota vodyv bytě a 3) mít okoun má alespoň la Laby míru a je hájen s ostatními dravci mám 240L a chladím i když mám amazonky....
akvarium s okounkama a ploticema4.6.2018 v 06:31 #2
Cvikar Ústí nad Labem-centrum, 9/56
Omlouvám se za zkomoleninu mluvila na mě pritelkyne a psal sem jak tatar
akvarium s okounkama a ploticema4.6.2018 v 06:41 #3
MrOizo Jablonné v Podještědí, 6/48
Jak velké akvárium bude? Na okouna by bylo potřeba hoooodně velké.
akvarium s okounkama a ploticema4.6.2018 v 11:48 #4
Marty86 Nový Jičín, 5/71
pocitam tak 80 - 100 L akvarko
akvarium s okounkama a ploticema4.6.2018 v 12:44 #5
MrOizo Jablonné v Podještědí, 6/48
80-100 l akvárium je tak na malé ryby typu mečovka, paví oko atd. Na okouna zapomeň ten vyrůstá i přes 50 cm.
akvarium s okounkama a ploticema5.6.2018 v 10:37 #6
Sensas Praha, 2/58
Marty86> úplně v klidu se tam vlezou jak okounci tak jezdici i ploticky......každej rok si takhle nachytam rybky na dravce.....jen musíš dávat bacha na teplotu vody a mít tam nějakou "kyslíkovou" rostlinu plus něco kam se schovají.....P.s. pořádně ty rybky prohlídni a vyselektuj ať si tam nezaneses nějakou nemoc.....
akvarium s okounkama a ploticema29.8.2019 v 21:42 #7
Bohys Boskovice, 11/30
Chtěl bych taky založit akvárko s českými rybami , mám 400l bude stačit pro 3 okounky úhoře,5plotic a linka?
akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 09:08 #8
efkohunter Česká Lípa, 0/16
Bohys> 400l je sice dost ale každopádně bych dal možná spíš 2okouny, 4plotice a 2linky
akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 09:08 #9
Bohys> a úhoř se tam určitě někam vejde
akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 09:20 #10
MrOizo> no zas bych to tak nepřeháněl živorodka paví rozhodně nepotřebuje 100l do 100l akvárka se ti vejde v pohodě celá škála rybích druhy které jsou větší ale musíš to správné vychytat s rostlinami a rybím složením každopádně se 100l akva nemají problém ani labirntky typu čichavec perleťoví aj. Ale oukouny možná jen malé a nedával jich moc a když vyrostou chce to větší protože když je necháš moc vyrůst tak se jim budou deformovat vnitřní orgány a pak se nedožijí tolika let. Každopádně to chce nějakou výkonnou filtraci a nejlépe ještě k tomu vzduchovač. Akvárko nedávej přímo k oknu kde svítí světlo, tvořila by se ti tam řasa. Potom bych to doporučil spíše tvrdolisté rostliny protože ti je budou decimovat no ale háček je v tom že většina těch rostlin je tzv. ,, kyselých,, takže musíš doplnit i nejakými jemnolistými které budou tzv. ,,sladké,, to bych ti doporučil nejlépe asi nejaky druh stolístku, z tvrdolistých rostlin bych asi sázel nějaké šípatkovce a porozhlédl bych se ještě po něčem každopádně bych moc neexperimentoval zkusil bych sis takové ty klasičtější k ten oknounům, pak to chce hodně ukryté nejlépe třeba nějakou skálu nebo koupit nějaké plavené dřevo no a v neposlední řadě to chce mít hodně dobré světlo aby rostliny rostly vyšším tempem než je budou okouni ničit. No a koupit termostat a udržovat teplotu. Nebál bych se přes zimu teplotu malinko snížit ale ne zas moc musíš snížit jen na tolik aby to nevadilo rostlinám. Tak snad jsem to trochu sepsal kdybys potřeboval ještě něco tak napiš 😀
akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 09:55 #11
ladalup Prace, 7/132
efkohunter>Aby rybka dobře prospívala, tak 1l vody-1cm velikosti ryby. A to se rozumí u rybek akvarijních.Ryba z volné vody rybníku apod. zaručeně nebude prospívat v malém prostoru, když ke zvyklá na prostor. Tak asi tak, ale nevyzkúšaš něvješ😂😂😂

Upraveno: 13.9.2019 v 09:56

akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 16:31 #12
ladalup> jasný samozřejmě ta ryba musí být od malička v akváriu nemůžeš ji tam stoupnout z volně přírody ale nějakou dobu ji tam mít můžeš každopádně 1cm-1l vody je jen u pár ryb když vezmeš třeba labeo červenoploutvé tam z tak není každopádně nějak je to přesně u okouna nevím na koho kapra je dáno co 50cm to 1000l vody minimum ale pokud bude okoun v akváriu od malička tak do 19-15 cm vydrží ale je pravda že to pro tu rybu není dobré asi bych taky radši sáhl buď po nějaké akvaristické alternativě nebo po něčem menším třeba ježdík.
akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 16:49 #13
ladalup Prace, 7/132
efkohunter> plný souhlas. Mám v aq skaláry ve 200 l a už je jim malý mají už tak 20 na výšku😂
akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 16:52 #14
ladalup> tak to už jsou pořádný já má společenskou nádrž doma a námi akvarium. Teď se spíš zabývám jezírkem co mám 20 000l a tam právě potřebuju zredukovat karasy a přikoupit jesetery ale nevím jak tak právě přemýšlím že si koupím oukouny protože vzít si je z řeky je moc riskantní když tam mám japonský koi který by teď stal X tisíc
akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 20:02 #15
Bohys Boskovice, 11/30
efkohunter> dík,moc za rady, už sem měl předtím akvárko s akvarijními a lupnul jsem tam jednoho líná a pak se mi začali líbit víc český ryby než akvarijní tak jdu do toho😃
akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 20:03 #16
Bohys Boskovice, 11/30
efkohunter> a ještě, myslíš že bude vadit když si rybky chytím normálně na háček?
akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 20:17 #17
Bohys> no pokud je ryba zvyklá na volný prostor a dáš ji do akvárka tak do pravděpodobně kvůli stresu nevydrží ani měsíc je lepší ryby buď koupit malinké nebo někde sehnat protože jak víme tak legálně si menšího lína vzít kvůli lovné míře nesmíš takže buď upitlačit 😂😂což bys neměl nebo koupit či sehnat protože ta ryba musí být od malička v akváriu aby přežila (resp. prostě nesmíš tam dat z rybníků 10let starou rybu chápeš musí to být fakt mladé) no a když mi pisnes třeba kraj nebo okres odkud jsi tak ti zkusím poradit kde je koupit
akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 20:18 #18
Bohys> ikdyz z vlastní zkušenosti malé plotuce macerinkujes nebo chytneš na mikro háček
akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 20:19 #19
Bohys> ale úhoře popravdě nevím vůbec ale lín se dá sehnat zlatý a nebo koupit někde na bazoši a okoun se dá koupit třeba v Bratronicích u mladé Boleslavi což máš nějaký Liberecký kraj nebo tak
akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 20:52 #20
Swingers Semily, 4/6
Je jedno jaká velikost akvária protože okoun a štika ty když budou v akváriu tak neporostou a nevivine se jim rozmnožovací orgány se
akvarium s okounkama a ploticema13.9.2019 v 21:18 #21
Bohys Boskovice, 11/30
efkohunter> neboj lína bych nebral:D v mým okolí se snad ani chytit nedá 😄😄😄😄 Jihomoravský kraj, zkusím se podívat na výlovu jestli se něco najde
akvarium s okounkama a ploticema14.9.2019 v 07:17 #22
Bohys>přesně 👍

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama