Založeno: 27.8.2020 v 09:15, Správci: janb22, Německo, Pstruh obecný, Bolen dravý, Jelec tloušť, Sumec velký, Sumeček americký, Candát obecný, Okoun říční, Štika obecná, Losos obecný, Pstruh americký duhový,

janb22 Havlíčkova Borová, 6/141
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak chytat na velkých řekách, konkrétně na Rýnu. Je tu hodně silný proud místy je řeka až 600m široká, ale co jsem četl tak i hromada ryb. Chtěl bych chytat na přívlač u jednoho průmyslového přístavu, kde se nakládají lodě. Včera k večeru jsem pozoroval hladinu a je tu hodně plotic, občas na hladině do hejna plotic najel nejakej dravec. S dravcema je to tady hodně slibný jsem četl.. Tak se ptám, jaké místo byste mi doporučili, jestli přímo v proudu, nebo v nějaké tišině. S chytáním na řekách nemám moc vzkusenosti a na takhle velkých vůbec.
Dekuju

Galerie tématu

Odpovědi:

Jak chytat na Rýnu29.8.2020 v 21:34 #37
Chřenovák1> jasně. Na internetu psali, že stačí zajít do jedhoho rybářskyho obchodu a tam ji vystaví. Tak jsem tak samozřejmě udělal a obsluha mi řekla, že musím jít na městsky úřad a tam mi ji vystavili. Vsude to je v tom Německu jinak, přijde mi že v tom maj trochu zmatek. Pak tu jsou i nějaky spolky a ty chcou nějaky poplatky za to, že někde chytas, např. že můžeš chytat v zadní částí přístavu atd...
Tak to bylo tak kde jsem ji kupoval já, je to jako hostovacka, jinde to může být jinak
Jak chytat na Rýnu29.8.2020 v 19:08 #36
Chřenovák1 Chřenovice, 5/10,9 tis.
janb22> Můžeš alespoň napsat co je potřeba ke koupi té povolenky ?
Jak chytat na Rýnu29.8.2020 v 11:36 #35
Kotliik Písek, 0/218
Standa90> ano rozumím, jen říkám že ten systém mají o dost jiný než u nás, tady je to jednodušší. Konkrétně v Bavorsku musíš mít povolenku a pak ještě lístek místního spolku, některý ti ani neprodají.

Mě přístup místních povolenek přijde v mnohém lepší. I u nás když je někde lov jen na místní povolenku, je to znát - omezení počtu rybářů, docházek, lepší zarybnění a stráž tam chodí několikrát týdně a ne ročně nebo prakticky vůbec jako jinde. Třeba mě povolenku na tuhle část řeky už neprodali posledně, místních bylo moc tak jsem měl smůlu. Ale úplně to chápu a fandím jim.

Upraveno: 29.8.2020 v 11:43

Jak chytat na Rýnu29.8.2020 v 10:56 #34
Standa90 Žďár nad Sázavou 6, 19/2,1 tis.
Kotliik> To jsem ale nerekl. Ale pokud lovi ve vice spolkovych zemich tak muze mit povolenku (nebo hostovacku) do kazde z nich. Nehlede na to, ze Nemecko je rozlohou 4,5 x vetsi nez CR. Napriklad jen Bavorsko samotne je velke temer jako cela nase republika. Takze ono mit v Nemecku celorepublikovou povolenku je docela... Rozumis jak to myslim ne?

Upraveno: 29.8.2020 v 10:57

Jak chytat na Rýnu29.8.2020 v 10:44 #33
Kotliik Písek, 0/218
Standa90> to není pravda, Němec si nikdy nekoupí celorepublikovou povolenku, to tam není. Ani spolkové země nemají řeky pod jedním svazem jako u nás.
Jak chytat na Rýnu29.8.2020 v 10:30 #32
Kotliik> V Nemecku jsou 2% populace rybari... v Nemecku je ale 2,18 % vodni plochy a to maji opravdu velke reky, jezera a prehrady (+k tomu MORE !!!). V CR jsou 3% populace rybari a mame 2% vodni plochy, vsechny reky prehodis kamenem a more zadne... proto je tu vyssi tlak, nejsou tu tak velke ryby atp... Neni to systemem... pokud chce Nemec rybarit tak rybari, stejne jako Cech.

Upraveno: 29.8.2020 v 11:08

Jak chytat na Rýnu29.8.2020 v 09:20 #31
Kotliik Písek, 0/218
Vojtek> mě tenhle systém z německých zemí přijde zajímavý, není tam pak takový tlak jako u nás a ryb určitě víc, taky víc vod se zákazem lovu. Třeba ve Švýcarsku povolenka jen na část jezera, ne na celé, prodává je hotel, musíš ukázat svou výbavu a promluví si s tebou.

U nás některé místní organizace potřebují členy tak rozdávají papíry úplně bez zkoušek - dětem i cizincům - je jedno jestli jsi někdy chytal nebo vůbec četl rybářský řád - zaplať a můžeš chytat všude...
Jak chytat na Rýnu29.8.2020 v 00:51 #30
Vojtek Vyškov-Město, 1/54
Standa90> a rozdíl je v tom že ty to ještě srovnavas s českým systémem. Když by sis koupil hostovacku, tak chytas na jedné vodě. O vodu dál bys potřeboval zas od jinýho spolku. Některý organizace vůbec nevydají, musel bys být zaregistrovanej a ani Němci kteří tam nebydlí a zároveň se o tu vodu nestarají, povolenku tam v životě nedostanou. Tohle je tam fakt těžší než u nás a když popojizdis v okruhu 150km. Na tu oblast ti nikdo v Německu povolenku nevydá a to ani Němcovi. Tak pro objasnění proč jsem si ji nekoupil. Ne že bych ty prachy za to nechtěl dát! Rozhodně ano než chytat bez klidu
Jak chytat na Rýnu29.8.2020 v 00:41 #29
Standa90> jasně že máš pravdu. O to se přít nebudu. Chytat bez povolenky se prostě nemá a me se to taky nelíbí. Přiznám to, jen sem psal, že je rozdíl v tom že po nájezdu UK to vypadá opravdu jinak než po mě. Tam je to s povolenkou prostě horší a když menis stavby a projizdis celý Bavorsko, tam ti nevydají povolenku na celý Bavorsko jak u nás mrs ČRS a chytas na x revírech. Musíš si na každou jednotlivou vodu kupovat hostovacku a já nevím kde budu zítra a kde ju koupit... Kdyby to bylo s tímhle jednoduchý, tak už chytám jak dlouho s povolením. Prosím o pochopení. Ty určitě od malička chytas, tak to nemáš zapotřebí, a asi tak nemůžeš pochopit že když máš pro něco zápal, to je jak s novou láskou. Vše ostatní jde stranou. A ty seš rozumnej borec, tak určitě neberu jako hejt, ale jako konstruktivní názor 👍 nemusel sem to přiznat, ale třeba někdo taky vyjede s povolenkou a může si trošku představit co ho tam čeká a to byl úmysl. Jinak kdo by se chlubil že chytá bez povolenky...
Jak chytat na Rýnu28.8.2020 v 22:21 #28
100lobik> Diky, nechci nikoho shazovat atp., ale proste ja osobne treba nechci byt za "hovado" jako kdyz jedu na Slovensko nebo do RAKOUSKA, tak se na me tak divaji... Tam uz jsme davno vedeni... jako "hovada", jsem rad za lidi co jsou schopni si zaplatit.. Proste kdyz chci lovit tak platim, mam povolenku nebo hostovacku. Nevidim v tom velky problem... ano pokud clovek jezdi hodne a casto do zahranici jsou to tisice a tisice... ale ryby jsou tam take o necem jinem... protoze lidi tam maji uctu k rybam... ne jako u nas, rybaru je v zahranici jako houbaru (takze jednotky procent populace)... nebo se mu to alespon zda...
Jak chytat na Rýnu28.8.2020 v 22:10 #27
100lobik Praha 2-Nové Město, 10/1 tis.
Standa90> 👍 dobře ty, sám bych to nenapsal líp 😉
Jak chytat na Rýnu28.8.2020 v 21:24 #26
Vojtek> Tak samozrejme, ze ty sam se nebudes srovnavat s Ukrajinci v CR... Ale nemci to tak vidi. Je jedno jestli ti hrozilo 5000€. Ale jde o to, ze jsi proste nemel povolenku... Nebo tobe nevadi, ze tady nekdo chyta bez povolenky? Me jo...ja si platim povolenky a xx tisic rocne za to abych mohl legalne lovit... pstruhovky, mimopstruhovky, hostovacky... Ja rozumim, ze pokud chytas prvni rok, ze jsi do toho hrrr....atd. Ale proste me to vadi... pak jedu nekde do zahranici a podle toho se tam ke me chovaji, tvoris obrazek o nas jako narodu.
Jak chytat na Rýnu28.8.2020 v 11:10 #25
Jezdím do Německa pracovně a jelikož chytám letos poprvé, tak samozřejmě s velkým zápalem. Taky jsem byl jednou pytlačit na Mohanu, ale s rizikem 5000e a dalším popotahováním. Hold když to někdo chce riskovat, měl by vědět co může čekat. Nechtěl bych se srovnávat s Ukackama. Všechno sem do vody zpět vrátil a nasypal krmení.. Chytal jsem tady ty potvory náplavový na žížalu. Jinak těžká voda, často proplouvají lodě a hrozně moc mušlí, tak sem to mockrát urval. Určitě si tam zařídím povolenku tak dám pak vědět víc info. Prej sou tam sumci jak stodoly.
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 23:17 #24
Standa90> jasně, vždyť jo. Jak tady píšu zní to jako kdybych ji neměl, ale mám ji, na jaře klidně pošlu foto. Pytlacit bych si nedovolil, jak píšeš nemám to zapotřebí a za druhé jezdí tady nějaká lodní policie. I když je tu hodně ryb, nějakej velkej rybářskej tlak na vodu tu není, ale kontroly tu budou.
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 23:12 #23
janb22> No ja si rikal... protoze z Cech k Rynu je to minimalne cca 4 hodiny... a pokud jsi byl jeste vecer vlacet... 😉 Jsem rad, ze to beres takhle, psali jsme si a jsi vazne v pohode... ale tohle prece nemas zapotrebi. 😉
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 23:08 #22
Standa90> nechci se s někým jako ty hádat, moc si mi poradil. Na jaře si vzpomenu. Samozdrejme věřit mi nemusíš, chápu.
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 23:06 #21
100lobik> hele mám tady dům, kde tady ,,bydlím'', jsem tu dvakrát do roka. Jako v Německu ještě jsem, to jsem blbě napsal omlouvám se. Až tady budu na jaře vzpomenu si a vyfotím. Jako věřit mi samozřejmě nemusíte, já vím, ale pokud si myslíte že tady chytam ve městě na bez povolenky, tak bych musel být blázen.
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 23:05 #20
100lobik> Tak samozrejme, ze jsem mel pravdu... 😉
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 22:59 #19
janb22> hele je to tvoje věc , ale před hodinou jsi ještě psal, že tam teď bydlíš ..... a před dvaceti minutama už jsi byl na cestě domů..... teď už dokonce nejsi v Německu ...... trochu se do toho zamotáváš.
Já když ti napíšu kapr 50 ..... tak měl 50 ! Tobě po tom tvém dnešním výkonu nevěřím ani prd 💨😉, sory, dobrou noc.
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 22:49 #18
Ja bych ji vyfotil, ale už nejsem v Německu. A jak píše skejt dole, je to moje věc, povolenku jsem měl na den, zítra není platná a az tu budu příští rok tak ji vyfotim. Je to s povolenkama všude jinak, je tu 16 spolkových zemi a každá to řeší jinak.
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 22:47 #17
Skejt_147> Nevím, promiň jestli tě to nějak naštvalo. Prostě mě to také zajímalo, jestli povolenku měl, tak jsem si rejpnul. No a mladík v jednom příspěvku píše, že tam teď bydlí a v druhém pár hodin po tom už jede domů..... prostě kecá a kecy nemaj cenu 😉
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 22:42 #16
Skejt_147 Blansko, 12/68
100lobik> proč jste měli potřebu to se Standou tak hrotit? Je to jeho věc A jestli si koleduje o pokutu nb dokonce vězení to neomlouvá
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 22:40 #15
Standa90> takže jsi měl pravdu 😉😉😉
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 22:33 #14
Ale až tu budu příští rok klidně vyfotim
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 22:32 #13
100lobik> nemám ji po ruce, už nejsem v Německu, jsem na ceste domu
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 22:29 #12
janb22> ukázaná platí ..... jen tak pro pořádek 😉
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 21:54 #11
Standa90> koupil jsem si tu jeden prut, kterej jsem ještě nepoužil, protože sem měl pár minut času po obědě a jelikož mám řeku kousek od domu kde tu teď bydlím, šel sem se tam jen podívat. Vláčet sem byl chvili večer.
Povolenku teď nemám po ruce, takže ji teď fotit nebudu, nemusím tady nic dokazovat, pokud mi nevěříš, neveř mi.
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 21:34 #10
janb22> Tak jeste vyfot cast nemecke povolenky a pak ti budu verit... protoze neverim ze jsi chytal s timto pokud mas sebou svoje pruty... proc bys to delal... Tu povolenku proste nemas.
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 21:30 #9
Standa90> nebyla to úplně pytlacka, byl to takovej prut, ale já mu říkám pytlacka. Je z ali Express. Vypadá takhle.
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 21:27 #8
Skejt_147> Nemluvim o povolence, ale o pytlacce.
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 21:26 #7
Skejt_147 Blansko, 12/68
Standa90> vždyť jestli to chápu správně, si ji koupil tak v tom nevidím problém
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 21:15 #6
janb22> Neprijde ti to trapne chytat pytacku? Pak se tu kazdy vyjadruje o Ukrajincich, jaka jsou to hovada... ale jen Cesi vyjedou za hranice a je to naprosto to same... to je smutne.
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 14:25 #5
Mike000> povolenku jsem si tu koupil, byl sem se tam podívat když jsem měl chvilku čas, netahal jsem s sebou pruty. Teď momentálně nemám čas ale k večeru bych se tam dostat měl, tak se ozvu jak to šlo
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 13:42 #4
Mike000 Praha, 0/5
Zdar, takže předpokládám, že povolenku neřešíš kdyz chytáš na pytlačku? Nebo máš nějaké zkušenosti kde a za kolik koupit povolenku. Budu na tyden bydlet u Rýnu tak jsem se chtěl optat u Ludwigshafenu.

Upraveno: 27.8.2020 v 13:43

Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 10:04 #3
Trambi Mělník, 2/19
Ryn je opravdu o zkoušení, nicméně i v tom silném proudu jsou normálně stiky i sumci. Naopak bacha na to. V silným proudu jsem už několikrát přišel o šňůru, protože spíš tam mi to vzal velký sumec jinak ta řeka je v podstatě větší Labe a je tam víc ryb
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 10:02 #2
scorpion38> jj dik moc. Teď mi tu zabral na pytlacku okoun, pod nohama spadl, peknej, určitě 25cm a za ním hned druhej. Na zizalu ze dna. Ryb tu bude hromada, nikdo je tu nechyta, když mi zabere během minutky na zizalu, tak na privlac by brát mohli. Hned potom jsem to urval o kámen, ale to nevadí, jdu to prozkoumat do okolí
Jak chytat na Rýnu27.8.2020 v 09:42 #1
scorpion38 Teplice, 3/41
Ahoj záleží co chceš chytat ,v tišinách urco candát, sumec,stika kamenitým dno ,v proudu bolen, a kde jsou malý rybičky jsou i dravci,ale dle fota bych to zkusil určitě u těch lodních pilířů na úvazy,žádný rychlý tahání pěkně u dna ,ale jde o to to zkusit,těžko se radí na dálku hlavně já tu řeku neznám,ale beru to dle Labe tak lovu zdar ať to jezdi

Upraveno: 27.8.2020 v 09:44

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama