Založeno: 20.7.2020 v 22:42, Správci: Bekoun, FOX, Delphin, Kapr obecný,

Bekoun Rakovník II, 3/126
Ahoooj rybáři, rybářky a všichni koho to bere 🤭

(❗‼️je to celkem dlouhý čtení, koho to nezajímá ať to vypne😁, někomu se může zdát i nudný a bez pointy ‼️❗)

Nejde mi o to, abych někoho zrazoval od nákupu!!!!!!

Dlouho jsem se rozmýšlel jestli o tomhle tématu psát a jedna z nedávných vycházek mě utvrdila v tom, že ano!😁

K tématu, vídám spousty lidí v rybářském obchodě, po fórech s rybářskou tématikou a i na e-shopech jak rozzuřeně diskutují o tom jestli koupit ten naviják za 10 nebo za 14...a né nejsou to stovky 🤭a už vůbec nechci urazit lidi co mají navijáky za XX tisíc! (sám mám svoje kraviny 👍🖖)

Jde o to že člověk si samozřejmě udělá radost, někdo koupí kolo někdo televizi a nebo zase naviják, ale... Když vidím kluky který nemají ani pořádný boty a řeší každou korunu, hlavně aby byl stojan za přehnaný prachy už doma, tak si říkám, že dokud jsem nevyrazil párkrát k vodě, byl jsem asi to samý.

Teď je to trošku na jiný vlně a o tom chci mluvit. Utrácet prachy za vlasce, háčky atd. to je téma samo o sobě, ale - nedávno jsme vyrazili na krásnou vodu, s přítelkyní která chytá jen občas tudíž nemá vybavení za X tisíc. Prut Fox
Naviják Delphin (nic nechci vyzdvihovat, ani hanit, nebudu psát přesně typ ) celková sestava cca-1800kč. Nahodíme pruty, vše jde jako po másle, tahame jednu za druhou i nějaké větší. Volá mi kamarád ať přijdu za ním na pokec. Přijdu, koukám... Na prutu jeden z tuctovejch navijáku za XX000, samozřejmě je to komfort, je tam tisíc krásnejch pičudek, je to našlápnutý a pěkný . Za cca dvě hodiny co jsem seděl s ním, vytáhl jsem na něj 3 ryby, všechny nad 5kg jedna nad 9. Už je večer, super pokec, jdu zpět za přítelkyní. 4 hodiny jako když utne.. Ani popotah, najednou vystřelí špona na přítelkyni prutu, koukám, pípák furt pípá, nic se neděje, vedle mě chrápající přítelkyně 😂 chytnu její prut, začnu navíjet, s rybou se peru okolo 25 minut a na konci krásnej 19,8 kg lysoun.. Tak počkat, kouknu do ruky a v ruce naviják za 7 stováků, kterej neměl sebemenší problém vytáhnout rybu jako tele, dobře se mi drží, jede to plynule...Proutek je vlastně lehčí než všechny moje včetně matchovky, krásná akce... No co na to říct.. Ať si samozřejmě každý udělá radost čím jen bude chtít, ale radši si kupte teplej spacák a pořádnej vlasec než to rovnou přehánět s věcma který můžou přijít až mezi posledním 😉

Nejde jen o nějaký navijáky je tucet věci nad kterýma se člověk může zamyslet 👍

Tím neříkám ať kupujete navijáky za 700 a nebo ať nekupujte navijáky za 14000 chci jen říct, že kolikrát se dá uvažovat i nad levnějšími variantami, a člověk si nakonec uvědomí že jsou kolikrát i komfortnější nebo pohodlnější.

A co vy, jaké máte zkušenosti s cenami.. Kdy jste pocítili největší rozdíl? Jakou máte zvláštnost vy?

Já si třeba koupím 6 rovnátek za 80kc místo 20 rovnátek za 39kc a vše je ok. Ale jakmile bych si měl koupit 10 závěsek za 150kc místo 10 závěsek za 100kc tak bych se pos** 😂😂😂

Na všechno se dá podívat z více úhlu pohledu a o všem, se dá diskutovat 🙂👍 Díky za pozornost a ať to jezdí aoooj 🦈🦈🦈

Galerie tématu

Odpovědi:

Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 20:25 #26
Johnnie> nikdo po tobě žádnou diskuzi nechce 😅 psal jsem to již na začátku 👍

Upraveno: 24.7.2020 v 23:37

Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 20:05 #25
Johnnie Praha 2-Nové Město, 9/1 tis.
Ať si kazdej chytá na co chce... Mě tyhle debaty moc nebaví, i když upřímně přiznám, že bych si prut a naviják v Lidlu nekoupil...

Upraveno: 21.7.2020 v 20:05

Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 09:58 #24
woycza Nová Říše, 0/7
Ponaučení pro příště no.
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 09:48 #23
Annuv Mělník, 4/27
woycza> no trochu vic to je hazim taky vic, ale nepopírám se do toho tolik... Asi to byla kombinace faktoru... Mam armady taky v 3lb což má vrhacku cca tech 85-90g... Tak možná to postupem času dostavalo lehce na kokos až to jednoho dne při té supe prasklo
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 09:39 #22
woycza Nová Říše, 0/7
90g olovo,24mm peach mango starbaits +malý pvačko ...netuším kolik to mohlo mít dohromady,ale něco jsem už takhle odházel a v pohodě...borec z rybářství povídal ,že to mohl být nějakej kazovej kousek....nechápu to doteď...vlasec zaklip. nebyl a nikde jsem nezavadil🤷🤷
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 09:38 #21
Gudasla Praha 9-Kyje, 0/5
U těch aut: měl jsem dva Trabanty, oba jsem po ujetí cca 230tis.km prodal. Vozíly 2 děti, 2 dobrmany, manželku, mě a věci na chalupu či dovolenou. Byla v nich zima, dost to drncalo, rádio bys stejně neslyšel, ale JELI.
Dodnes mám staré navijáky Shakespeare že 70.let bez ložisek, vnuk( 7let) je s nimi již 3 roky spokojen. Já mám navijáky do 2500, pruty do 2000. Je to spíš o tom, nekupovat značku, ale zboží.
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 09:35 #20
Annuv Mělník, 4/27
woycza> jak se ti to povedlo? Velká zátěž?
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 09:23 #19
woycza Nová Říše, 0/7
No nebyl jsem zrovna happy,ale borec od nás z ryb.potřeb mi ho vyreklamoval(ten první díl)takže pohoda...ale na dvakrát... poprvé z moss.sk poslali díl ,kterej tam byl asi taky na reklamaci , poněvadž byl domlacenej a v jednom očku chyběla ta výplň...no hrůza...4tydny bez prutu....ale dopadlo to dobře👍
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 09:20 #18
Radýs78 Moravské Bránice, 8/1,9 tis.
Majda> Tak pozor, Spro super Long Cast navi s bajtel mám taky a šlapou už pěkných pár let, takže za mě Spro supr... 👍
Já teda nic jinýho než Spro/Gamakatsu nekupuju a sem nadmíru spokojenej, za mě je to top značka střední třídy...
Jak říká kolega, nejsu tak bohatý abych kupoval levné věci a do kaprovýho navi za 700,- bych taky nešel, myslím že okolo těch 2.000,- je kvalita velmi dobrá a zas navi za 8-10tis to už je předražená utopie.... 😏
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 09:07 #17
Leptosom Mikulčice, 0/1
Souhlasím, na 20 let starý naviják Zebco a stejne starý prut jine značky,samozřejmě střední třída jsem v pohodě vytáhl Amura 1m a to bylo v lese na úzkém kanálu. Samé keře a zatáčky!!! Tudíž žádná možnost si rybu povolit a nechat jet, maximální možnost popuštění, tak 5-6 m a potom hned natvrdo přitáhnout!!! A že Amur je tahoun!!! Vlasec 35 a naviják ani nekňučel.... Já když vidím ty výbavy,za 10-ti tisíce, tak si klepu na čelo:D
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 08:58 #16
Kamy Praha, 0/68
Svoje nejlepsi ulovky mam na teleskopickem feederu z Číny s navijakem v celkové částce 650Kč ...... problém? Ja nemam zadny

Rybolov není o výbavě nýbrž o technice lovu a zkušenostem.... dříve se tahaly z vody monstra na větvi od stromu s provazem.... byl to problém? Ne...

Rybolov jako každý sport je o míře pokrytectví a ospravedlnění si , že si kupuješ za ty prachy dobře.... zpravidla věc za 10k není 10x lepší nýbrž tak maximálně 1x tak lepší .... disproporce mezi kvalitou a cenou je extrémní.....

Chodím k vodě 3x týdne... a nepociťuji že by mi výbava přestala stíhat.... a rozhodně se u vody nenudim že bych seděl nehnute déle jak jednu minutu....

Naštěstí mezi rybáři neznám zas tak velké pokrytce a pitomce co by se cíleně chlubili predrazenou výbavou za to znám pár sportovců co sice uznají že třeba prut za 15tiaic váží 70g místo 80g co váží prut za 1500, ale uprednostni ten levnější.
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 08:50 #15
Majda Přelouč, 2/267
woycza> já zlomit prut, tak mě asi klepne
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 08:43 #14
woycza Nová Říše, 0/7
To se tak přece říká.jsem na tom podobně..ja mám pruty delphin armada(jeden se mi nedávno zlomil při pokusu o daleký nához) na nich okumy 8k,s kterými jsem max spokojen..za mě střední cesta...
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 08:38 #13
Midas Blažovice, 7/13
Souhlasím.
Kolikrát levný naviják ze začátku funguje stejně krásně jako ty drahé, jen je snad třeba o trošku menší. Ale ten hlavní rozdíl bývá ve výdrži. Levný naviják při častém rybaření se po pár měsících může zadřít nebo se rozpadnou uvnitř plastové části. (většinu života jsem chytal rekreačně párkrát za rok a měl tady ty levné navijáky za pár stovek takže vím o čem mluvím).
Zatímco u drahých navijáků už je ve výdrži znatelný rozdíl. Při troše štěstí vám vydrží půl života a je spousta lidí, kteří vám ho opraví když už se něco stane. A myslím si že je rozdíl i v dalších drobnostech jako kroucení vlasce, délka nahazovani atd... Ale to už rybář co zajde na ryby párkrát za rok neřeší .

Takže ve výsledku tím chci říct že souhlasím. Přijde mi hrozná blbost vyhazovat všechny peníze co mám za rybářské věci. Já sám jsem na naviják za 500 vytáhl Amura 98cm a naviják i nějakých 7 let na to stále slouží synovcovi
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 08:27 #12
Majda Přelouč, 2/267
woycza> to máš sice pravdu, ale já si kupříkladu nemůžu dovolit dát x tisíc do navijáku a dalších x tisíc do prutu. Mám prut Delphin Etna za nějakých 1600 a na něm naviják spro super long za přibližně stejnou cenu a mám to 2x. Pro některé je to šunt stojící tak 1/10 toho co mají. Pro mě je to poklad. V reálu mám (aspoň doufám) slušnou kvalitu za slušný peníz také pod heslem nejsem tak bohatá, abych si kupovala levné věci.
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 08:18 #11
Hanc Přeštice, 0/4
Já na feedr z decatlonu na zkoušku a 10 letej naviják nižší stredni třídy výtah sumc sumce 130 to byl boj takže o výbavě to zas tolik není vyděl jsem videa jak jak s výbavou za nesmysl vše urvou protože to neumí
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 08:11 #10
Majda Přelouč, 2/267
Bekoun> tak na zdejší tankodromy je i škodovka rychlá až moc 🤣🤣🤣
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 08:09 #9
woycza Nová Říše, 0/7
Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci🤔🤪
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 07:37 #8
Hoffis11 Česká Skalice, 0/2
Navijáky z lidlu, mám i dražší. Oboje jedou jak mají
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 06:46 #7
Vojtek Vyškov-Město, 1/52
Sbirulino> taky bych v tomto případě volil střední cestu. Naviják za 700 bych nebral a na navi za 10k nemám. Tak jsem koupil v ravenu, když je po vánocích 25% na vše a dáš místo 5500 tak 4 a něco a to je podle mě víc v poho😁
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 00:35 #6
Sbirulino> když jí to nikdo neřekne tak se to nedozví 😂nakonec tím "dýcháním" stejně jednou probudí sama sebe😬😁
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 00:33 #5
Majda> jo a abych si rejpnul 😂 škodovka dá cca třeba 200km/h a Porsche dá cca třeba 300km/h

Delphin 700kc dá 98cm návin na kličku
Extra Drahota 14000kc dá 106 cm návin na kličku...

Tak sakra 😂😂😂 dělám si srandu
Cena? Nerozhoduje!21.7.2020 v 00:30 #4
Majda> je to tak, jen auto je většinou dlouhodobější záležitost. Ale zase ty prachy..
Nejde jen o navijáky atd. Chtel jsem spíš postrčit mlaďáky ať nešetří na drahotu, ale koupí radši 6 užitečnějších věcí a tu danou v levným k tomu 😁🖖když to samozřejmě jde a člověk vyloženě nelpí na tom že chce jen danou věc.
Cena? Nerozhoduje!20.7.2020 v 23:55 #3
Sbirulino Brno-Brno Město, 0/1,1 tis.
..co to je za vyjadřování?..."vedle mě chrapajici přítelkyně"..pamatuj si žena nechrápe, žena pouze hlasitě dýchá 😳

Upraveno: 20.7.2020 v 23:57

Cena? Nerozhoduje!20.7.2020 v 23:15 #2
Sbirulino Brno-Brno Město, 0/1,1 tis.
Majda> .. než se zadře motor,pak jsou v říti oba.. nejlepší je zlatá-stredni cesta😂
Cena? Nerozhoduje!20.7.2020 v 23:09 #1
Majda Přelouč, 2/267
Očividně je to jako s auty. Někdo jezdí v Porsche a někdo ve Škodovce. Jezdí oba, jezdí jim to dobře a oba jsou spokojení. Netřeba kupovat předražené auto, ale když si to někdo může dovolit...

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama