Založeno: 26.6.2020 v 23:00, Správci: Cajda, Berkley,

Cajda Bylnice, 30/17
Ahoj koupil jsem si nanofil od Berkley a bez problémů jsem si jej navinul na naviják, ale poté při následném chytání a tahání se mi na něm pořad tvoří nějaké oblouky a jakoby si špatně sedá na cívku, nevíte jak tomu předcházet, případně jak to vyřešit? Děkuji

Odpovědi:

Nanofil - špatné ukládání na cívku29.6.2020 v 08:13 #12
Čamlík Malenovice, 0/1 tis.
Bufra> taky to tak vidím jak píšeš, za mě
Nanofil - špatné ukládání na cívku29.6.2020 v 08:12 #11
Chřenovák1> zdar, jojo ideální po sezóně nebo před ní, ale to v dnešní době hůř dělá když člověk chytá do 31.12. a pak hned 2.1. je zas u vody, ale mělo by to být pravidlo, tolik práce to není a určitě se to vyplatí
Nanofil - špatné ukládání na cívku29.6.2020 v 07:06 #10
Papan Pavlovice u Přerova, 2/13
Ahoj možná podotýkám možná je to i navinutim nového vlasce, mě to dělávalo když jsem motal novej na sucho přímo ze ŠPULKY, teď to dělám tak že když ho koupím novej tak ho na civku namotavam že ho ponořím do kybla s vodou a přes druhé očko na prutu ho navijim. Od té doby mi to nikdy nedělá, třeba ti to taky pomůže
Nanofil - špatné ukládání na cívku28.6.2020 v 15:39 #9
Bufra Havířov (Město), 3/40
Čamlík> úmyslně píšu, že je to pouze můj názor i když píšu věci které jsou založeny na logické úvaze, protože nerad se dohaduji s rádoby rybáři, kteří znají jen boilies a z loďky vysypání deset kilo vnadidla, echolot atd.Nemluvě o tom, že to jsou většinou lidé, kteří neumí ani chytit v noci žížaly.Já chytám už 44 let a život mne naučil chytat na všechno, jakýmkoliv způsobem a hlavně se nehádat s lidmi kteří mají také svůj,, nejlepší " názor a,, nejlepší" rady.Proto píšu, že to je ,,jen můj názor". Ale jinak díky za podporu.
Nanofil - špatné ukládání na cívku28.6.2020 v 15:34 #8
Chřenovák1 Chřenovice, 5/10,9 tis.
Čamlík> Občas by stačilo udělat servis na navijáku 😂
Pročístit a promazat
Nanofil - špatné ukládání na cívku28.6.2020 v 15:04 #7
Bufra> ale klidně můžeš napsat že je to tvoje rada protože to má logiku a navíc je to lehce proveditelné, a tady se každá rada cení protože některé rady a odpovědí jsou dost vedle
Nanofil - špatné ukládání na cívku28.6.2020 v 14:12 #6
Bufra Havířov (Město), 3/40
Než začneš něco dělat s jakýmkoliv silonem, šňůrou,monofilem atd.,tak první zkontrolovat rolku na překlápěči jestli se volně točí i při zatížení a potom pustit vlasec po proudu, při opětovném navíjení mírně vlasec přidržovat prsty aby nebyl na cívce volný.Když potom jdeš chytat,tak před prvním nahozením provést co nejdelší odhoz a takzvaně namočit vlasec.Ale je to pouze můj názor.
Nanofil - špatné ukládání na cívku27.6.2020 v 17:22 #5
Standa90 Žďár nad Sázavou 6, 19/2,1 tis.
Cajda> Tak to budou nejspis ty rotacky... Urcite je nevazat naprimo a dat je alespon na dve karabinky s obratlikem, to by mohlo pomoct i kdyz ne uplne stoprocentne. Zkus pustit samotny vlasec nekde po proudu, vymotej alespon 30 metru, tim si vlasec vyrovnas. Ale rotacky pro priste jen s monofilem...👍
Nanofil - špatné ukládání na cívku27.6.2020 v 10:36 #4
Cajda Bylnice, 30/17
Standa90> chytám na rotačky velikosti 3 a dále na nástrahy od 7 do nějakých 15 gr, prut mám určený na 7-30 gr, nanofil má průměr 0,12..on je na cívce uložený správně je všude stejně, když jsem ho dával na cívku tak úplně bez problémů, ale ted když nahodím a přitahuju tak se mi začne všemožně kroutit a dělá mi takové různé oblouky..prostě když ho nahodím a přitahuju, tak mi přijde že se špatně navíjí na ten naviják
Nanofil - špatné ukládání na cívku27.6.2020 v 09:05 #3
Radýs78 Moravské Bránice, 11/2,4 tis.
Řešením je Nanofil hodit do popelnice a používat buď pletenku, nebo vlasec místo tohoto pseudo vlákna....
Nanofil - špatné ukládání na cívku27.6.2020 v 01:00 #2
Standa90 Žďár nad Sázavou 6, 19/2,1 tis.
Pokud mluvis o vlacce, coz predpokladam, ze jo... Nechytas na rotacky? Nebo lehke nastrahy a mas silnejsi vlasec...?A jestli ti spatne seda do civky, tim mysleno k jedne strane tak resit podlozkami i tim by mohla byt ta tvorba paruk na vlasci... Nanofil se tolik neprizpusobuje a dost si pamatuje, tak musi sedat do civky pekne... Ja uz ho temer vubec nepouzivam. Musis ten problem trosku vic popsat aby ti nekdo byl schopny nekdo pomoct, co mas za prumer, co ten vlasec presne dela na civce, atd. ...

Upraveno: 27.6.2020 v 06:34

Nanofil - špatné ukládání na cívku26.6.2020 v 23:35 #1
Rivelino Bořitov, 1/16
Nejdřív dojít k vodě a párkrát nahodit co nejdál a navinout na mokro na naviják. Dalším důvodem může být nesprávná technika zdolávání tj. navíjení na naviják při tahu ryby. Navíjet při pohybu prutu směrem k rybě. Pokud toto nepomůže, pak změna vlasce.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama