Založeno: 1.6.2020 v 08:23, Správci: Straba, ODRAVA 1 - ÚDOLNÍ NÁDRŽ JESENICE,

Straba Poběžovice, 12/249
http://www.podvodnis...ita-pod-hrebikarnou/
Už jsem psal na svaz a poděkoval jim za práci😡

Odpovědi:

Yesenice - mrtvá voda3.6.2020 v 16:01 #15
FMX Jesenice, 3/41
Straba> Nevěděl jsem, že ryby za 1,4mio se vejdou do dvou kamionů. Možná naložený bez vody.
Yesenice - mrtvá voda2.6.2020 v 19:28 #14
mikki Praha 10-Hostivař, 0/679
Už jsem to tu psal. Místní chytají candáty už v dubnu, loví se tam harpunama a chataři nic nedodržují. Co mi jeden chatař vloni říkal tak na ryby raději jede na Skalku.
Yesenice - mrtvá voda2.6.2020 v 16:45 #13
No a odpověď vskutku fundovaná:
Dobrý den pane Hovorko,

Dr. Mach mě požádal o odpověď na Váš protest.

Nejprve Vám musím vysvětlit, že protest proti hospodaření svazu na ÚN Jesenice postrádá smysl – svaz na ÚN Jesenice totiž nehospodaří, nejedná se o revír svazu. Povolenky ČRS platí na ÚN Jesenice na základě dohody s Rybářstvím Třeboň, a. s. a Rybářstvím Mariánské Lázně, s. r. o. (dříve České rybářství). O zarybnění dle stanoveného zarybňovacího plánu se dle dohody stará Rybářství Mariánské Lázně a u všech vysazení ryb jsou přítomni zástupci ČRS, kteří kontrolují množství a kvalitu vysazovaných ryb. Ročně jsou do ÚN Jesenice vysazeny ryby v hodnotě 1,4 mil. Kč.

Povolenky pro nečleny jsou často kritizované, ale nelze házet všechny cizince do jednoho pytle. Uvědomte si, že i občané ČR rádi a často rybaří v jiných státech.

K odkazu na video. To, že potápěč na 700 metrech 7 000 000 m2 vodní plochy vidí pouze dvě ryby může být dáno mnoha faktory. Prvním může být teplotní stratifikace (viz např. https://www.enviwiki.cz/wiki/Teplotn%C3%AD_stratifikace_vodn%C3%ADch_n%C3%A1dr%C5%BE%C3%AD). Pokud ještě nedošlo k Letní stratifikaci, mohou ryby využívat celou hloubku nádrže (obzvlášť ve dnech, kdy „je pochmurné počasí bez sluníčka. Fouká studený severní vítr“ jak je uvedeno pod videem).

Skutečnost, že jsou v ÚN Jesenice ryby lze doložit např. úlovky rybářů viz. https://www.crsplzen.cz/inpage/431-200-odrava-1-udolni-nadrz-jesenice/.

S pozdravem

Martin Bílý

jednatel
Yesenice - mrtvá voda2.6.2020 v 16:44 #12
Můj mail na svaz:
Předmět: ÚN Jesenice 431200

Vážený pane inženýre, velmi důrazně protestuji proti stavu hospodaření svazu, proti tragickému stavu legislativy a proti neopodstatněnému vydávání povolenek k k lovu cizincům, bez minimálních znalostí platného rybářského řádu.
Zde je výsledek vaší práce:
http://www.podvodnis...ita-pod-hrebikarnou/
Pavel Hovorka
MO ČRS Poběžovice
Yesenice - mrtvá voda2.6.2020 v 13:53 #11
Wolfiss Plzeň 1-Severní Předměstí x), 0/3
Minulej rok v létě sme tam byli na 8 dní a dost slabota. Přes den převážně vláčka a večer sem tam kaprařina nebo na živou/mrtvou. Chyt sem jednu menší štiku trollingem,jinak nic. Sem tam mi vyjeli za nástrahou okouni,ale dost málo. A to sem jezdil dost často na mělčiny,kde sou zbytky zatopený vesnice. Bolena sem zahlíd asi 3x
Yesenice - mrtvá voda2.6.2020 v 12:21 #10
Vencacech Nepomuk, 2/18
Řeka úslava taky uplne prazdná chodim casto mam to kolem baraku mista kde se driv daly chytit kapri kolem 5kilo spoustu uhoru a okounu stik a vseho dnes neni nic pouze tlousti tech je celkem dost jinak ani ryba zajimalo by me z ceho ty statistiky berou podle me podvrh aby to vypadalo ze tam nake ryby sou
Yesenice - mrtvá voda1.6.2020 v 23:30 #9
Kapr1988 Domažlice (Město), 0/2
Bratranec tam minulý týden byl,a úplně bez záběru celý víkend.
Yesenice - mrtvá voda1.6.2020 v 16:03 #8
Duhan Hostomice, 1/585
Tomáš_77> hele, z tý statistiky to zas takový oheň není, 18 kusů na hektar za rok, jestli se nepletu, hektar je 100 *100 metrů, což jsou dvě fotbalový hřiště. A z takový plochy 18 ryb? 😲 Nic moc
Yesenice - mrtvá voda1.6.2020 v 15:40 #7
Bazzy Prachatice, 4/368
Tak to je smutný příběh, ale nedivím se ničemu už tady.... Rybářský svazy řeší jen jak co nejvíc lidem chytání znepříjemnit, samé plošné zákazy a pak to ve vodě nakonec vypadá jak v čerstvě postaveném a napuštěném rybníku.. bez živáčka.. fuj hnus
Yesenice - mrtvá voda1.6.2020 v 14:42 #6
Tomáš_77 Statenice, 0/9
Kotliik> to nechápu, kde to tam kdo nalovil. Máma tam má chalupu, lovil jsem tam skoro týden a téměř bez záběru. Za mlada tam bylo šílené množství ryb, nyní je to hrůza. Mrtvá voda. Pravda však je, že malá Jesenice je na tom o poznání lépe. Údajně to tam fakt normálně bere.
Yesenice - mrtvá voda1.6.2020 v 13:09 #5
Kotliik Písek, 0/217
Lada> to asi dělá každý kraj po svém. Pak jsou i republikové statistiky, ne do úrovně revíru ale je tam Orlik nebo Lipno každý rok.
Yesenice - mrtvá voda1.6.2020 v 12:56 #4
Lada Beroun-Město, 3/1,5 tis.
Kotliik> Tak tyhle statistiky by se měli u každého revíru zveřejňovat.
Nebo se to dá někde vyhledat?
Yesenice - mrtvá voda1.6.2020 v 11:15 #3
Kotliik Písek, 0/217
Yesenice - mrtvá voda1.6.2020 v 10:41 #2
Vašut Praha, 0/1
Hrůza všude
Yesenice - mrtvá voda1.6.2020 v 10:12 #1
Marty86 Nový Jičín, 5/73
Myslím že takových vod po republice bude víc. To by mě zajímalo kam všechny ty prachy jdou z těch povolenek. Každým rokem horší. Nemluvě o soukromých revirech... A kolik lidí z vedení MO má svůj komerční rybník.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama