Založeno: 18.5.2020 v 06:56, Správci: Dawid101,

Dawid101 Plzeň 3-Skvrňany, 3/6
Zdravim, prekvapuje me kolik rybaru jezdi po loukach kolem rek a auto si stavi az na misto, kde chyta. Ja s tim mam docela osobni problem nekomu jezdit po louce, takze auto nechavam nekdy i dal od vody. Obcas si pripadam, jak blazen, ale za prve nechci dostat pokutu a zadruhe vlastnit napr. louku, taky bych z toho nemel radost. Jen je to obcas docela problem se k vode dostat, protoze ono s parkouvanim to neni uplne jednoduche, na silnici auto nechat nejde, na louce stat nechci a vesnice kolem jsou nekdy dost daleko a stat nekomu pred domem, no nevim. Kolikrat ani nevim, jestli na nejakou polni cestu muzu vjet nebo ne, protoze, nekdy to cesta neni (i kdyz to tak vypada), ale jen vyjete koleje, jak to poznat? Jak to resite?

Odpovědi skok na konec

Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 07:10 #1
DOOMUS Hradec Králové, 0/2
Podle mě není jiný řešení, než jet tam kde vím že parkování bude a když není tak jet o kousek dál.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 07:13 #2
Pepek_1 Norberčany, 0/2
S přístupy k vodě to není vůbec jednoduché,rybníky jsou velké ale k chytání bývá málo místa břehy jsou neudrzovane všude napadané stromy pokacene od bobru
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 07:13 #3
Kachna69 Svatoslav, 0/3
Já se kouknu na katastr. Hodně často někde bývá obecní cesta, ikdyz vede třeba prostředkem pole. Tam můžeš normálně jezdit
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 07:15 #4
Ferac Beroun-Závodí, 1/10
Mám to úplně stejně. Všichni by chtěli 24 hodinový lov, vsude bivakovat atd., ale porušují se pravidla, jezdí se autem skoro až do vody a všude zůstává po lidech bordel... Já radši auto někde odstavim a dojdu pěšky, i když je to dřina.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 07:15 #5
Kuba95 Třinec (Staré Město), 1/15
Hele... Mám úplně stejný problém ale jelikož u vod na které jezdím, nejde zaparkovat auto někde na parkoviště, tak právě musím jezdit po polních cestách. Které nemají žádný zákaz vjezdu i tak se po nich nedostanu až k vodě a věci musím tahat na poměrně dlouhé vzdálenosti. Nechat auto někde v přilehlé vesnici je nereálné vzhledem ke vzdálenosti. Řídím se prostě, dopravním značením. Na cestě auto zaparkuji tak aby nepřekáželo při průjezdu jiné techniky. Samozřejmě nejezdím do míst označených jako soukromý pozemek. Tipuji že tyto polní cesty budou obce.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 08:27 #6
mikki Praha 10-Hostivař, 0/393
Někdy bývá problém s místími rybáři. Ne že by Tě chtěli vyhodit z místa ikdyž i to se stává ale když přijdeš k autu tak můžeš v lepším případě mít kolo u auta jen vypuštěný, někdy i díra v pneu, zlomený zrcátko,chybí anténa,odřený auto dokola hřebíkem, vykradený auto, ukradený alu kola. To vše jsem zaznamenal u vody za dobu cca 30ti let co rybařím. Mě osobně 2x vykradli kdysi dávno Š 120 hned po revoluci. Raději proto jedu tam kde je to bezpečnější nebo se nechám na ryby odvést a potom si zase zavolám aby pro mě žena přijela. Vyjde to levněji než řešit v 24 00 hod když jdu od vody problémy s autem.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 09:11 #7
Pe_tr Bučovice, 0/21
Jedu kam potřebuju a kam projedu, nic neřeším,jenom abych někomu nezpůsobil škodu (nejezdím po zasetém Poli,atd) když projedeš po louce, žádná škoda nevznikne.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 09:37 #8
mikki> No toho se bojim, kdyz auto nechavam nekde dal a na auto nevidim. Prevazne chytam na rece a mistnich moc kolem nebyva, kdyz teda vynechavam chaterske oblasti.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 09:40 #9
Pe_tr> Nesouhlasim, ze nevznikne skoda na louce pokud po ni jedu autem. Co vyjete koleje? A hlavne existuji nejaka pravidla silnicniho provozu.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 11:11 #10
Pe_tr Bučovice, 0/21
Když po ní přejedu autem tráva si lehne a když zaprší, zase se postaví takže žádná škoda nevznikne. Nebavím se o tom kdybych tam jezdil každý den a dělám to výjimečně, většinou si vyberu flek u cesty. A máš pravdu že by se měla pravidla a zákony dodržovat, ale kdo nikdy nepřekročil rychlost,nebo nezastavil na chvilku v zákazu když ho nikdo neviděl. Já nejsem žádný zloduch nebo pirát ale kdyby se člověk měl řídit těmito zákazi a příkazy a nařízeními,tak by mohl sedět doma a dívat se na ryby v televizi.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 17:10 #11
Lada Beroun-Město, 0/175
Pe_tr> Pro jednou se nic opravdu nestane. Jenže ono nezůstane jen u toho jednou. Ty to uděláš několikrát, protože jsi si tam pěkně zachytal. Pak to samé udělá další a další. No a pak je třeba rosa nebo zaprší. No a vono to kurňa klouže a hrabeš a hrabeš abys vyjel. Dokážeš si představit jak potom vypadá ta louka? Uvědomuješ si, že někomu ta louka patří, že se o ni stará, seká, suší. A má tam trpět někoho, kdo mu tu louku ničí. Tak to nesrovnávej s nějakým překročení rychlosti apod.
To taky porušuješ RŘ? Vždyť pro jednou se přeci nic nestane že.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 17:15 #12
Sikora Orlová (Město), 1/7
Pe_tr> pokud budu mít louku na seno pro zvířata a bude mi tam někdo jezdit autem, výjezd mi tam koleje tak následné sekání a sklizení sena dost na ho*no. Když už se nebudeme bavit o tom že je to soukromý pozemek a nikdo tam nemá co dělat... Jde o určitou toleranci, ale vjet na cizí louku autem může jen člověk dle mého slušně řečeno chabého rozumu. Pokud by mi přes louku chodili lidi pěšky nebo s kolem a po okraji tak bych v tom asi problémy neviděl. Nicméně autem??? To by bylo zlé...
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 18:31 #13
Pe_tr Bučovice, 0/21
Lada> to je věc názoru. Já když du chytat ryby tak jedu tam kam projedu. Jestli ty chceš,tak si tahej věci pěšky. Většina luk na jižní Moravě je stejně jen kvůli dotacím a jinak to nikdo neudržuje.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 19:16 #14
Sbirulino Brno-Brno Město, 0/730
Pe_tr> ..no,pokud jezdíš za rybama na bicyklu Ukrajina popř.na kozím dechu,tak to propáliš i dvoumetrovou kukuřici,ale nedělej z jižní Moravy veřejný parkoviště,i u neudržovaných luk je někdo majitelem a vesměs všude jsou fotopasti, případně tam někdo vartuje s ostrým břitem a patřičně ohodnotí tvoji odvahu projet a stát na jeho pozemku..👍
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem18.5.2020 v 19:23 #15
Pe_tr Bučovice, 0/21
To těžko a kdyby, tak nedej bože abych ho přistihl,to by ten břit mohl taky mít zapichlej v prdeli 👍🏻 sranda. Nedělejte ze mě nějakýho zloducha za to že občas jedu po trávě to snad není takový zločin.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 06:14 #16
Lada Beroun-Město, 0/175
Pe_tr> Jezdi si kam chceš a kudy chceš. Uvědom si ale,že kvůli takovým jako jsi ty vznikají ty zákazy. Nedávno tu bylo video z Orlíku. Frajer si taky myslel, že se nic neděje když pojede jenom po trávě. Už si to bude pamatovat.Tím neschvaluji propíchané gumy. To je sviňárna. Už dávno to nepatří nám všem, každý pozemek má svého majitele.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 06:44 #17
Pe_tr Bučovice, 0/21
Lada> To Budu.Ale ty si uvědom že ty zákazy jsou kvůli bordelu u vody a s tím spojených nákladů obcí na úklid. Bordel u vody nedělám,po jiných uklízím,a jestli někoho chytnu jak se mě motá kolem auta tak to bude mít blbý. Měj se a přeju ti ať tě nebolí nohy u toho nošení 👍🏻😄

Upraveno: 19.5.2020 v 06:49

Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 07:24 #18
Lada Beroun-Město, 0/175
Pe_tr> Takže svůj majetek budeš chránit zuby nehty a cizí klidně budeš ničit?
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 07:50 #19
Pe_tr Bučovice, 0/21
Lada> Přesně tak. Když srovnáváš přejetou trávu a propíchaný pneu na autě na stejnou úroveň tak to se asi na ničem nikdy neshodneme. Já si o vás správňácích myslím svoje. Na diskusích budou někoho peskovat za přejetou trávu,ale co dělají sami když je nikdo nevidí?🤔😄 Bohužel pro majitele luk,budu to tak dělat dál a třeba se mi to někdy vymstí měj se Petrův zdar
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 09:29 #20
Lada Beroun-Město, 0/175
Pe_tr> Neschvaluji propíchané gumy. Ale obojí je to ničení soukromého majetku. A oboje je špatně.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 09:33 #21
Pepefish Choceň, 0/2
Jsou to hovada
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 09:33 #22
Lada Beroun-Město, 0/175
Pe_tr> A mimochodem, nejsem Mirek Dušín. Taky jezdím k vodě autem. Ale nikdy by mě nenapadlo jezdit někomu po louce nebo poli a myslet si,že se nic nestalo.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 09:34 #23
Pe_tr Bučovice, 0/21
Lada> nemůžu dělat noc jiného než s tebou souhlasit. Je to tak.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 09:36 #24
Lada Beroun-Město, 0/175
Pe_tr> Tak hlavně, že si rozumíme.👍☺️
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 09:43 #25
Pe_tr Bučovice, 0/21
👍🏻
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 20:32 #26
Hanz74 Praha 4-Chodov, 13/585
Ano a soukromých pozemků taky dost ,voda je všech a takových zátarasu až k vodě ať se nedá projít a podobně je jak hub po dešti.Nějradeji bych jim to srovnal ze zemí hajzlikum.Ono má vše své že?
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 21:14 #27
100lobik Praha 2-Nové Město, 3/306
Taky se přidám k tématu: léta jezdíme na jedno místo na Nežárce a nedá se tam přijet jinak, než asi kilometr po louce a podotýkám, že je tam vyjetá stopa (kolej, cesta). Asi před pěti lety si majitel louku ohradil dřevěnou ohradou a má tam koně. My tedy na "naše" místo jezdili dva roky tak, že jsme všechny věci převáželi přes vodu .... museli jsme sebou vozit loď, nebo gumák. Ale co dělají místní? Prostě si zvednou ohradu a dojedou si k vodě. Dokonce porybný nám řekl, že to dělají všichni. My tam kvůli tomu už třetí rok nebyli. Jak se má člověk zachovat v této situaci? Musí majitel pozemku zpřístupnit řeku rybářům???
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 21:25 #28
Hanz74 Praha 4-Chodov, 13/585
100lobik> měli by zpřístupnit, ale kašlou na to a myslí si bůh ví co,3m od břehu musí být průchod volný,pokud to není jiný zákaz, či nebezpečí úrazu.Tak ať se nějaký vlastník nediví ,že mu to tam někdo projede či srovná závoru ze zemí a jiné .
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 21:40 #29
Chřenovák1 Chřenovice, 3/6 tis.
100lobik> Zatím nevím jestli pojedu dám ti to včas vědět 👍😎👍
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 21:45 #30
Duhan Hostomice, 1/307
Tak se taky připojím,
Ono je to vlastně daný vyhláškou o silničním provozu, nebo jak se to jmenuje. Že zákona, je totiž vjezd na lesní a polní cesty zakázán, nebo alespoň byl. Je spousta míst u vody kam takováhle cesta vede, ale ty bys vlastně vjet neměl 😔
A Hanz, majitel pozemku, ti musí umožnit přístup k revíru, ale ne přes svůj pozemek, můžeš jít klidně 5,8, nebo 10 kiláků kolem řeky, v tom třímetrovým pásu. Bohužel to tak je
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem19.5.2020 v 22:01 #31
100lobik Praha 2-Nové Město, 3/306
Chřenovák1> v pohodě, já jedu určitě, už se nemůžu dočkat
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem20.5.2020 v 09:50 #32
Lada Beroun-Město, 0/175
Jak píše Duhan.👍👍👍. Hlavně se chovat jako slušný lidi. Každý majitel si to bude chranit. Nebude tam chtít mít za půlm roku dálnici. Jak jsem psal níže, pro jednou se nic nestane. Jenže ono nezústane jen utoho jednou.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem20.5.2020 v 21:59 #33
Duhan> Jak to, že po polni ceste se jezdit nesmi? Pokud se treba jedna o ucelovou cestu? Cesty napr. ktere patri obci a zajistuji dopravu zemedelskym strojum vjezd na pole nebo chatarum k chatam atd?
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem20.5.2020 v 22:35 #34
Duhan Hostomice, 1/307
Dawid101> takhle nás několikrát pokutovali na Orlíku četníci, že ze zákona je zákaz vjezdu na lesní a polní cesty, právě proto že je to účelová cesta. Zkus se potom s těma důležitýma orgánama dohadovat, třeba ve dvě v noci 😤. RS vždycky v pohodě, ale tihle "machři" asi neměli po nocích nic lepšího na práci.
Je to pár let zpátky, třeba je to jinak
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem21.5.2020 v 00:47 #35
Kliďas66 Příbram I, 7/73
Problém jsou chataři, nemají rádi rybáře a myslejí si že celé okolí je jejich. Taky je pravda, že někteří rybáři jsou hluční bordeláři a autem by nejradši zajeli až do vody. Je ale lepší na auto vždy vidět. Kamarádovi na Vystrkově propíchali gumy, tam zase vadí rybáři asi loďařům.
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem21.5.2020 v 08:52 #36
Martynus Rokytnice, 3/65
Nevím no osobně raději zaplatím pár korun pokuty než řešit že se mi někdo podíval do auta jestli jsem tam náhodou nenechal drobné na cigára 🤣 což už se párkrát stalo tatovi 🤣🤣
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem22.5.2020 v 20:21 #37
Vzdycky_Berounka Zdice, 2/3
Kliďas66> myslis jak mu propichali vsechny kola u auta a i u voziku na lod? Cca 14 dni stara vec?
Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem22.5.2020 v 22:34 #38
Kliďas66 Příbram I, 7/73
.

Upraveno: 22.5.2020 v 22:36

Soukrome pozemky, polni a lesni cesty, vjezd autem22.5.2020 v 22:37 #39
Kliďas66 Příbram I, 7/73
Unknow> ne, to je dříve

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama