Založeno: 7.1.2020 v 13:56, Správci: janulienka, Chorvatsko,

janulienka Michalovce, 1/1
Dobrý deň, s priateľom ktorý je vášnivý rybár sa chystáme v lete do Chorvátska. Chcela by som sa opýtať či má niekto skúsenosti s rybolovom, na ktoré oblasti by som sa mala zamerať. Chcela by som ho prekvapiť , ja som laik (takže preto sa pýtam odborníkov). On by chcel loviť z člna ale aj z brehu. Ak máte tip - sem s ním.....ďakujeeeem.

Odpovědi:

Rybolov v Chorvátsku18.7.2021 v 16:37 #20
Ivar Brno-Brno Město, 1/1 tis.
pistazds>Toto je diskuze o Chorvatsku 😉
Rybolov v Chorvátsku18.7.2021 v 16:12 #19
pistazds Brno-Bystrc, 2/2
Nazdar kluci chcel by som sa spytat kam ist chytat na moravu a popripade poradte s nejakymi skusenostami ohladne zatazi a podobne
Rybolov v Chorvátsku18.7.2021 v 11:21 #18
Chřenovák1 Chřenovice, 5/10,9 tis.
Ten PIN vypisují jenom Chorvati

https://www.aristoreal.cz/danove-cislo-oib/
Rybolov v Chorvátsku18.7.2021 v 06:58 #17
Čudl> Když je to jedno jestli pas nebo občanský průkaz 🤣
Rybolov v Chorvátsku18.7.2021 v 02:44 #16
Čudl Otrokovice, 7/1,1 tis.
Chřenovák1> a do Chorvatska potřebujeme pas???!!!
Rybolov v Chorvátsku17.7.2021 v 23:03 #15
Berry223 Olomouc, 1/5
Chřenovák1> pas se dává kolonku pod nebo se pletu?
Rybolov v Chorvátsku17.7.2021 v 23:01 #14
Berry223 Olomouc, 1/5
1

Upraveno: 17.7.2021 v 23:02

Rybolov v Chorvátsku17.7.2021 v 22:59 #13
Berry223> Že by číslo pasu?
Rybolov v Chorvátsku17.7.2021 v 22:51 #12
Berry223 Olomouc, 1/5
Ahoj, jsem trochu zmateny pri vyplňování povoleni. Mohl by mi nekdo poradit, co mam vepsat do kolonky Permit owner PIN. Diky
Rybolov v Chorvátsku21.1.2020 v 08:54 #11
Freaksik Ostrava - Poruba, 0/4
Jasaji> Nemáš za co, měl si vidět jak jsem se poprvé zděsil, když jsem si to vyložil stejně jako ty. A pak jsem 3 dny hledal na různých fórech jak to teda funguje. :D přeji úspěšný lov.
Rybolov v Chorvátsku21.1.2020 v 08:49 #10
Jasaji Běleč, 0/3
Freaksik> díky moc, mě nenapadlo, že se ta věta váže k té oblasti
Rybolov v Chorvátsku21.1.2020 v 08:42 #9
Ahoj, když jsem si to tehdy překládal přes google, tak ty oblasti jsou tam vyobrazeny pro jejich potřebu nějaké statistiky např. Kam rybáři nejčastěji chodí lovit. Pokud za to období projíždíš více těch území nemusíš mít zaplacených tolik povolenek. To území je pouze orientační takže tam třeba vyber to kde se budeš pohybovat nejdelší dobu. Každopádně s povolenou můžeš lovit na všech těch územích.
Rybolov v Chorvátsku21.1.2020 v 08:23 #8
Jasaji Běleč, 0/3
Freaksik> Jak jste řešili povolenky na určitou oblast kam jste jeli ? Co jsem koukal, tak se musí vybrat fishing zone https://ribarstvo.m...default.aspx?id=5010 nebo to nikdo neřeší? Těch zón budeme za 14dní projíždět celkem dost na to abych si dělal na každou zvlášť. Děkuji
Rybolov v Chorvátsku8.1.2020 v 17:44 #7
janulienka> My jsme třeba vyráželi z loděnice Marina Kastela, někam na Šoltu, kotvili jsme v zatoce, ale už nevim kde přesně, pak přejezd na Vis do Komiže tam bylo ryb opravu hodně i v přístavu, je tam hluboká voda. Okolo toho Visu bylo asi nejvíce ryb. A pak jsme jeli na Biševo se podívat do jeskyni Modrá Spilja fakt pěkně jak slunce skrz vodu osvětluje jeskyni. A pak už jsme se motali jen poblíž Brače a Hvaru. Ale je třeba zkoušet. Někdy ryby jsou a jindy ne.
Rybolov v Chorvátsku8.1.2020 v 17:33 #6
janulienka Michalovce, 1/1
Ďakujem za info...no skúste ešte navrhnúť nejakú oblast kam sa vybrať....
Rybolov v Chorvátsku8.1.2020 v 16:08 #5
Ahoj, z mého pohledu drobných ryb je tam opravdu hodně. Byli jsme také na plachetnici, ryby dobře reagují na zvuk vypouštění záchodu z plachetnice to jich je hned všude plno :D jinak největší úspěch jak neco chytit byl večer, nahazet bílé pečivo do vody a během 2-3minut se shlukne hejno tak 20 - 30 ryb které pečivo sežerou, jsou vzdycky tak do 40cm. Prostě chorvatský bílý chleba je top. Doporučuju mít průhledný vlasec, jinak přes den máš smůlu tyhle potvory dobře vidí a věř že jinak ti chleba nevemou. Měl jsme blbec tmavý vlasec a přes den bez naroku i když ryb bylo hodně. Jinak super ze tyhle ryby nemají drobné kustky okolo páteře. Takže večer naděláš filety necháš pres noc v mořské vodě uležet a rano jen koření máslo a šup na pánev, chuťově lepší rybu jsem asi ještě neměl. A jak již psali, zaříď si povolenku, dělá se to online, a ty papiry o zaplacení s tvým jménem máš pak sebou, stojí to nejak 700-1000kc na tyden, ale za to pobavení to stačí. Přeji šťastný lov.
Rybolov v Chorvátsku8.1.2020 v 10:48 #4
Jasaji Běleč, 0/3
Ahoj, jestli nevadí, využiji tento příspěvek.
V létě jedem taky do Chorvatska a to na jachtu, pojede se cca podél pobřeží. S povolenkou počítám, jen by mě zajímalo, jaký prut s sebou?
Mám doma prut 2,4m, 30g, ale nevím zda je na to vhodný.

Díky moc
Rybolov v Chorvátsku7.1.2020 v 16:54 #3
Sbirulino Brno-Brno Město, 3/2,2 tis.
Povolenka je opravdu nutná nejen na loď,Chorvate často "udávají" a volají milicí.
Rybolov v Chorvátsku7.1.2020 v 14:46 #2
Muhammad01 Záblatí, 16/32
S úhořema je to tam dobrý, v noci borou např. Na kalamara což je v Chorvatsku dobra nástraha a jinak u břehu berou ryby spis tak do 15 cm ze člunu pak i ryby ke 30 40 cm
Rybolov v Chorvátsku7.1.2020 v 14:09 #1
Lejs Praha 6-Bubeneč, 0/28
V Chorvatsku je obecně hodně málo ryb, moře je krásné, ale u letovisek podmořsky prázdné. Na lov z lodě pozor, je nutné mít ne úplně levnou povolenku, která se kontroluje (měli byste ji mít i při lovu ze břehu, ale to je víceméně tolerováno). Z lodě většinou dál u břehu, na hranách do hloubky jdou chytat makrely a občas se splete i pražma. Velké ryby jsou spíš náhoda nebo to chce hodně zkušeností nebo průvodce (bude stát s lodí na dopoledne jak ubytování na celý týden) . Ze břehu je to spíš čudlařina. Večer se dají chytat u skalisek relativně s úspěchem úhoři. Spíš bych zkusil nějaké jezero, ale předpokládám, že tam jedete hlavně kvůli moři

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama