Založeno: 25.1.2017 v 14:22, Správci: admin,

admin Rajhrad, 0/9
offline
Komentáře k článku Kormoráni trápí rybáře. Škody způsobují i vydry. Všechny komentáře jsou také v detailu článku.

Odpovědi:

Kormoráni trápí rybáře. Škody způsobují i vydry13.1.2018 v 08:56 #7
MIra Holasice, 19/1,3 tis.
offline
i v minulosti vyhynuly různé druhy živočichů a člověk v tom neměl žádnou roli. V každé době je to o prostoru pro život a druhé skladbě aby byla vyvážená. To co píšeš by znamenalo zastavení evoluce -nechat vše při starém, ale o tom příroda není - aby člověk uměle vytvářel životní prostor pro určité živočichy protože někdo od stolu vytvoří tabulku podle které někde musí být 10 bobrů a šmitec.
Nemůžu souhlasit s názorem, že kormorán, který je vysoce reprodukčně schopný musí u nás vegetovat na úkor vymizení několika druhů ryb na velké ploše území. Něco jiného je bílý nosorožec, pratur atd - a právě u skutečně ohrožených druhů se vytváří rezervace kde mají svůj prostor - s rybožravými predátory to může být úplně stejně - ten, kdo chce ať si pro ně vytvoří rezervaci, ale nemusí to zasahovat do volné krajiny, kde do té doby vše fungovalo v souladu s aktuální evolucí.
Nesouhlasím ani s názorem, že člověk je ten problém - kdyby byl tygr evolučně úspěšný, pak by neměl problém sežrat vše živé pokud by měl takovou potřebu. Takže dominující druh vždy ovlivní své okolí, ale na rozdíl od tygra člověk má snahu ostatní živočišné druhy chránit, protože, byť to mnozí zpochybňují, má přece jen rozum a dokáže vytvářet životní prostor i pro druhé, pro které by si ten prostor jinak zabral pro sebe.
Kormoráni trápí rybáře. Škody způsobují i vydry12.1.2018 v 19:45 #6
Převazovač Verušičky, 1/9
offline
Stejně jsme vyhladili prvního a nej predátora a tím jsme poskytly příležitost dalšímu druhu a tak to bude i pokračovat tak prodboja nepište nic o tom že je máme vyhladit zpusobyli jsme to stejně mi tak to už pochopte že mi jsme ten problem

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama