Založeno: 8.11.2019 v 16:56, Správci: LUKINITKOR,

LUKINITKOR Zlín, 1/2
Zdravím, vyplatí se chytat za deště? Budou ryby brát min nebo víc?

Odpovědi skok na konec

Vyplatí se chytat za deště?8.11.2019 v 17:04 #1
Chřenovák1 Chřenovice, 3/3343
Budou schované aby na ně nepršelo 😂
Vyplatí se chytat za deště?8.11.2019 v 17:06 #2
Dzamall Chomutov, 1/5
Podle mých zkušeností berou ryby více za horšího počasí
Vyplatí se chytat za deště?8.11.2019 v 17:06 #3
Koum3s Malonty, 0/9
Hoj, zalezi kdy, ted na podzim, kdyz bude prset dlouho a vydatne tak bych se na to vykaslal a nebo sel chytat na hloubku, byt to jen prehanka nebo lehkej destil tak bych to asi moc neresil, z mych zkusenosti pri takovem desti berou ryby kolikrat i vic, ale za lijaku jak se ochladi tak je aktivita nizka nebo nulova, vetsina ryb odtahne na hloubku a tam se treba nejaka splete. Tot me zkusenosti ... At to jezdi

Upraveno: 8.11.2019 v 17:07

Vyplatí se chytat za deště?8.11.2019 v 17:13 #4
Wlcakk Rožnov pod Radhoštěm, 1/4
No osobně jsem si za deště zachytal jen jednou, jinak je to podle mě stejné jak normálně. Navíc teď na podzim/zimu se při dešti ochladí takže aktivita klesá.
Tak to mám aspoň já.
Jsem od čtvrtku na rybách a to ve čtvrtek pršelo a s rybama to ani nehlo.
Vyplatí se chytat za deště?8.11.2019 v 18:29 #5
Caperplann Praha, 2/345
Je to souhrn vice faktoru. Rocni obdobi. Kdy prsi (jestli po tydnu 30 stupnovych veder). Jak dlouho prsi apod apod apod. Ja jsem za deste chytal a jak kdy. Nekdy to bralo, nekdy ne. Myslim, ze dest v kazdem pripade vice okyslici vodu, coz by melo zvysit aktivitu ryb, ale neni to asi pravidlem i pro zvyseni prijmu potravy. V lete jsem sedel na rybniku a zacly brat az kdyz zacalo prset a pak braly furt. Jindy braly az po desti. Je to fakt ruzny.
Vyplatí se chytat za deště?8.11.2019 v 20:35 #6
LUKINITKOR Zlín, 1/2
Chřenovák1> Ok, nice 😂😂
Vyplatí se chytat za deště?9.11.2019 v 12:25 #7
Ferac Beroun-Závodí, 0/3
Já za deště chytám nejradši. Zaprvé mi přijde, že jsou ryby aktivnější a zadruhé je všude liduprazdno a mám klid.
Vyplatí se chytat za deště?9.11.2019 v 12:52 #8
Borek Třebíč, 0/3
Říká se špatně pro rybáře, dobře pro ryby
Vyplatí se chytat za deště?9.11.2019 v 14:13 #9
Kliďas66 Příbram I, 5/27
Za deště dobrý, nemám rád vítr
Vyplatí se chytat za deště?9.11.2019 v 15:56 #10
Sbirulino Brno-Brno Město, 0/95
lukinitkor> ..na jezerech Mušov atd.čim větší vítr a pokud prší tak jdou krásný ryby, otázka je jak dlouho v tom nečase vydržíš 😀
Vyplatí se chytat za deště?9.11.2019 v 18:05 #11
alesw Praha 8-Střížkov, 0/8
Odpovědět jednoznačně určitě nelze, záleží na řadě dalších faktorů. Primárně na tom co, jak a kde chytáš. I když se omezím ba bobkařinu někde na stojáku, tak záleží na dalších podmínkách, tzn co dělá tlak vzduchu, na větru, na teplotě atp. No a v neposlední řadě o tom, jestli se jedná o krátké přeháňky nebo dlouhodobý déšť. Mé zkušenosti jsou takové, že v tropickém létě často déšť a ochlazení dokážou před tím letargické ryby výrazně rozhýbat. Naopak na jaře a na podzim prudká změna před tím relativně stabilního počasí k horšímu a déšť bývají většinou nepříznivé. Ale souhlasím s kolegou výše - když neprší moc a není velká zima, tak já jezdím na ryby rád, protože je u vody větší klid - míň lidí a ti co tam jsou se ještě někteří bojí v dešti o pípáky, takže to kolem výrazně míň vyhrává. Pochopitelně je ale nutné být na déšť pořádně vybaven. Pochopitelně přístřešek (deštník i velký rybářský je dobrý tak jedině proti slunci nebo krátké mírné přeháňce), a osvědčila se mě i pláštěnka na křeslo a velká nepromokavá plachta na přikrytí věcí, které se mně nevejdou do přístřešku. No a když ne holínky, tak nepromokavé boty a pončo nebo pláštěnka.
Vyplatí se chytat za deště?9.11.2019 v 18:42 #12
SovietAce Mladá Vožice, 1/22
Déšť často splavuje do řek potravu a ryby to samozřejmě vědí. Živočišné nástrahy potom bývají velmi účinné. Takže platí známá poučka že ryby se daj chytat vždy a všude, ale musí se vědět jak na ně.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama