Založeno: 3.9.2019 v 23:04, Správci: Kukkuk,

Kukkuk Rybniště, 4/15
Zdravím, je tu někdo kdo si vyrábí své vlastní woblery? Potřeboval bych poradit jaké používáte barvy, dřevo, lak, materiál na lopatku, ... Pár kousků už jsem také udělal ale ještě to není ono ...

Děkuji mockrát

Odpovědi skok na konec

Výroba woblera4.9.2019 v 06:07 #1
Chřenovák1 Chřenovice, 3/3261
Na YouTube je dost videích

Výroba woblera4.9.2019 v 10:54 #2
Ejnar21 Praha 6-Dejvice, 0/2
Tenhle kanál je super, taky přemýšlím, že to zkusím, ale ty barvy vypadají, že budou stát dost peněz.
https://www.youtube....xsrfvLmgaUfPFE1TK7OQ
Výroba woblera5.9.2019 v 08:33 #3
MatysC2 Valašské Meziříčí, 0/29
Ahojte wobleřaři. S barvami je třeba experimentovat, já jsem skoncil u laků na nehty, s glitry, perleťové i barevné, jsem pstruhař takže wobiky od 2 do 10, a laky jsou pružné i pri dopadu na kamen pri náhozu nerozpraskaji vše nalakuji ještě čirým a je to. Bříška bílé hřbet tmavý. Woblerum na pstruhy důvěřují nejvíce hlavně na jaro. Chytal jsem na splavu kde byli dva rybáři na gumy a nic nechytli ja jsem za pul hodky mohl odejit s odchytanymi třemi miraky na woba, ale u vody vydržím dlouho a rad se kochám a co hlavně čekám na pořádného trofejniho, takže poustim. Dřevo používám smrkové je těžší jak balza a ne zase moc a hlavně ho mam za dara a dost... Lopatky když jsem zacinal jsem vyrabel z tiktaků 😄, pak z obalu kazet a cd a ted si proste koupim za par desku plexi a ta vydrží dlouho... At se daří
Výroba woblera5.9.2019 v 16:15 #4
Kukkuk Rybniště, 4/15
OK, díky všem. Já jsem si zatím vyrobil nějaké na tlouště a až na tu barvu a lak docela dobrý takže příště zkusím ten lak na nehty. Teď akorát se mi suší dvoudílný na štiky na který jsem nanesl 2 vrstvy lodního laku tak uvidíme.
Výroba woblera5.9.2019 v 21:43 #5
Jak jsem psal k lakům tak přikládám ještě foto páru z nich.. v těličku dělám malé dutinky a vkládám koralky, jsou zvukové.. brouka "chrousta" mam na jelce s minimálním ponorem jen víří hladinu - jelci se z toho můžou zblaznit, ten mrnous v prstech je skvělý mezi kameny a v létě ke konci pstruhove sezony a k ultra lehké přívlačí........
Výroba woblera6.9.2019 v 08:51 #6
Psal jsi dotaz k barvám, ale jednu vychytávku ještě mám akorát jsem to nefotil, na drzo vem na netu (kdekoli) obrázek ryby kterou chceš mít na wobu, ve wordu nebo jiném grafickém programu na počítači uprav velikost na velikost tělíčka nakopíruj na strance více kousků a polovinu z těch obrázků otoč tedy zrcadli. normalně v tiskárně vytiskni, pak vystřihni a nalep na tělíčko. Lepím sekundovým lepidlem, nejdříve naťápu na dřevo, sekunďák (ne gelovy) se dobře vpíje a pak znovu po zaschnutí sekundáku na dřevě znovu naťapu sekundák a lepím obrázek rybky postupně po páscích, nelepím naráz celou plochu, sekundák se vsákne ze spodu do potištěného papíru a docela dobře zafixuje barvy. dej bacha ať nezasereš lepidlem obrázek z vrchu, lepidlo pak zbělá a vypadá to ..... (zaplísněně) nekdy to není na škodu. a pak hustší barvničky na bříško a hřbet po vrstvách schovat přechod papíru na dřevo. nezapomenout na bročky do bříška - vyvážit. a samozřejmě čirý lak lak na NEHTY..
dá se použít alobal z různých čokolád který je zlatý a má vytlačený vzorek - mřížkování (imituje to šupiny) dobře to opet zafixuje sekundák - když ztuhne, opatrně akorát při lepení ať se mřížkování nevyhladí...
Výroba woblera6.9.2019 v 08:58 #7
ps na předešlé fotce je střevlinka kteru jsem dělal popsaným způsobem ale v tiskárně jsem neměl nějaké barvy a už docela zaschlé, byla potřeba rychle vyrobit nastrahy protože nebyly a chtělo se jít chytal, tak jsem ji dobarvoval děckýma, akrylátovýma, vodou ředitelnýmy barvami. Když je nouze tak je nouze...... ale už toho chytla hodně.
Výroba woblera6.9.2019 v 09:39 #8
Ve videu používá očka se závitem... Bleee🤮 na pstruhače viz foto, toto vydrží a da se s tím hýbat pri doladění woba u vody aby dělal co má. Nestacej kleštěmi, udera ti to do drátu rýhy a pak trháš vlasec. Na stikače nerezovy drat do svarecky mig 0,8 male bal cca 500,0 kc ale některé se díky leguram lamou hlavte metrove draty pro tig. Do dreva vypichnu diru tak aby ocko slo do dřeva volně, a opet muj oblibeny sekundak (ne gelovy).
Výroba woblera7.9.2019 v 14:04 #9
Kukkuk Rybniště, 4/15
OK, fakt díky moc za všechny rady. Dneska jsem dodělal jeden wobler a tvoje rady přišli vhod! 🙂
Výroba woblera7.9.2019 v 14:42 #10
Standa90 Žďár nad Sázavou 6, 18/1090
Kukkuk> Hod foto... ☺
Výroba woblera7.9.2019 v 20:25 #11
Kukkuk Rybniště, 4/15
Standa90> Hotový je ten dole. Ty čtyři nad ním jsem dělal dnes a teď čekám až uschne lodní lak. Čirý lak na nehty jsem tak rychle nesehnal 😂
Výroba woblera7.9.2019 v 20:28 #12
Kukkuk> Paaaani, fakt pekny... docela koukam hlavne ten dvoudil je super. Na domaci vyrobu parada! 👍
Výroba woblera7.9.2019 v 21:09 #13
Kukkuk Rybniště, 4/15
Standa90> Díky, snad na ně budu někdy úspěšný 🙂
Výroba woblera7.9.2019 v 23:27 #14
Zdarec, na první dobrý. Čím kolmějši lopatka, tim menši hloubka ponoru, a zase naopak. Zátěži v bříšku hloubku nezvětšiš. Jak pracují ve vodě? Vždy než lopatku přilepim tak zkouším ve vaně v bazénu. Dřevo sice zvlhne ale rychle zase uschne. Stačí trocha nepřesnosti a wob se točí, proto lopatku nelepím abych mohl posouvat, až vyrovnám lepim. Když už máš nalepeno a točí se, můžeš lopatku z jedné strany zbrousit nebo k jedné či druhé straně natlačit uvazove očko. Když se wob točí na pravo, brousiš- zmenšuješ levou stranu lopatky. Pro lepší praci woba dělej co nejužši telička z vrchu ať snáz řeže vodu dlouhy wob se ti bude spíše dusit kratky bude prdelkou vrtět jak šílený. K různé delce woba musiš prispusobit šířku lopatky případně i delku. I proto nelepim a zkoušim ruzne lopatky. Pokusim se zaslat par foto ruznych fazi moji vyroby pro inspiraci. Ale neslibuji, že se mi vše podaři hned, bo se tvařim jako hodňe pracujici. Kvuli praci sem s rybarinou sekl už před 18ti léty. Letos mě do toho zase vrátil syn nastesti. Zase jsem tomu chorobně propadnul. Už jsem z toho c... mlyna blbnul. Syn propadl přívlačí taky, akorad nezkušenost s nahazovanim a vedenim nastrahy hodně zvedla spotřebu wobu, ma 9. Takže vyroba bude nutna.....
Výroba woblera7.9.2019 v 23:57 #15
Kukkuk Rybniště, 4/15
MatysC2> Ty co usychají jsem nezkoušel 😐 ale ten co už je hotový pracuje dobře. Já mám taky docela spotřebu takže musím taky přivyrábět nebo přikoupit ... Ale vzhledem k tomu že mám docela dost času (je mi 16 😂) tak budu vyrábět a pilovat do dokonalosti.
Výroba woblera8.9.2019 v 10:42 #16
Zacinal jsem s vyrobou ve 13, do dnes si pamatuji na ty zlate glitry sileny tvar ale i první nahodnou rybu jelce. Doved mě k vyrobě wobler rapala 3 cm střevlinka za penize z brigady pstruzi se minili zblaznit ale ta cena v te dobe (ještě když to u nas byla novinka) myslim 350,- byla moc. V te dobe jsem si vyrabel mušky i ruzne strymry, doma byly slepice husy ... Wobler byla dalsi meta. Kus od kusu byl lepsi a lepší. Když u toho vydržíš dotahnes to do dokonalosti. Take porad vylepsuji a oběvuji ruzné matroše, mam v planu vyzkoušet zas neco noveho na teličko ze dřeva a tkaniny ale prozatim jsem si nekoupil pevne ale pruzné lepidlo (nejspis mamuta) toho mam zaschleho. Každy kousek je original, z každého co neco vytahne si vytypuj duvod proc ti na nej zabrala a pretahni to na dalšího woba. Ty fotky jedlotlivych fazi vyroby poslu, a prifam i neke woby ac i starsi..,
Výroba woblera11.9.2019 v 07:34 #17
Těch pár slibenych fotek. Tohle byly moje vychytavky ještě něco malo mam ale ty už si necham pro sebe 😁 ať máš co vylepšovat... Ať se daři RM
Výroba woblera11.9.2019 v 11:02 #18
Olos Praha, 0/9
MatysC2> ahoj zdravím
, posílám ti ukázku moji výrobu wobleru dělám je z tvrdé balsy, materiál koupíš v modelarskem obchodě. Barvy ,metalizove spreje ,
lodní laky,očka dělám že stříbrné a černé lepicí fólie vrátnici.ty pak nalepim a několikrát dám do laku.
sice nevím kde bydlíš že bych ti to vše vysvetlil ,koukni na to a napiš mi.olos
Výroba woblera11.9.2019 v 12:37 #19
Kukkuk Rybniště, 4/15
MatysC2> Ještě jednou díky moc! Ty polepy určitě vyzkouším. Ať se ti také daří jak s výrobou tak hlavně s úlovkama!
Výroba woblera11.9.2019 v 21:40 #20
Olos> jsou paradni. Máš to spíš štikače že? Z balzy jsem kdysi par kousku udelal, Balsa došla nebyla po ruce a jako majitel kurovcoveho lesa jsem disponoval nemalym mnozstvim vyrobniho materialu. Se smrkem nemam problem a mam ho .... Ze zacatku jsem si planoval i koupi airbrushovych trysek a zkusit airbrush a to nejen kvuli zalibě v malbě, ale s narůstajícím věkem, klesajici inteligenci a hlavne ubývajícím časem jsem zůstal u štětce a nebo lepení vytisknutych rybek obyčejnou tiskárnou na obyčejném papíru. Očka na wobu jsou velmi důležitá a čím větší tím lepší. Jak jsem psal dříve konec sezóny a samozřejmě ty nejvíce používané právě s velkýma očima Si už plavou na svobodě. Na poslaných fotkách chybí ty s očkama, které jsem lepil obdobně jako ty. Jsou výrazné. Zkus nekdy udělat dva woby, ma jeden udelej ocka menši a na druheho enormně větší. Vsadím brodaky že s tema velkyma ti budou ryby nadbihat. Barvy spreje a cokoli jiného je jen o zvyku jak se ti s tim děla. Za tech par kousku wobu co jsem udělal ale s jistotou mužů rict že v jednoduchosti je úspěch (s vazbou na "malbu" - vzor) a věř že jsem maloval hodně detailně.. jen pro nazornost se pochlubim mojim vytvorem u syna v pokoji... ty majucinejsi maji jed tmavý hřbet, světle boky a bílé bříško velké oči a bláznivý kmit..
Výroba woblera11.9.2019 v 21:43 #21
Oprava.. nejúčinnější ... Jen
Výroba woblera12.9.2019 v 19:31 #22
O5Z5 Pardubice, 3/20
Taky zkousim. Laky na nehty me napadly jako prvni vec. Za par je korun, spousta barev a vlastnosti fajn. Jen zezacatku smrdej. Ja ale spis zapasim se slabym chodem. Nedari se mi je rozhybat ani s megalopatama
Výroba woblera13.9.2019 v 12:26 #23
O5Z5> pošli foto třeba na něco přijdeme když nepracuji..
Výroba woblera16.9.2019 v 22:39 #24
O5Z5 Pardubice, 3/20
Diky, ale moc se neodvazuju. Je to patlanina
Výroba woblera18.9.2019 v 16:56 #25
Žížala Byšice, 28/287
Kluci můžete mi prosím někdo jak pro debila popsat jak děláte vícedílné woblery jedná se mi o to napojení jednotlivých dílů . Zkouším si vyrobit woblera kterého už přestaly vyrábět takže úplně nacinam
Výroba woblera18.9.2019 v 21:42 #26
Žížala> Ahoj myslíš něco takového? Máš tam i způsob spoje mimochodem to byl jen pokus je to nedodělané a bylo to dřívko ze zmrzky😁....
Výroba woblera18.9.2019 v 21:47 #27
Ja radeji klasiku, treba tento štikač. A ještě foto střevlinky kterou jsem fotil niže....
Výroba woblera18.9.2019 v 22:48 #28
MatysC2> Vypada to vazne dobre, ale ty spoje jsou lepene? Jak velkou rybu jsi na to vytahl? A cim lepis?Toto rozhodne neni krytika... jen se ptam... ☺
Výroba woblera19.9.2019 v 00:45 #29
Žížala Byšice, 28/287
MatysC2> jak se ptá Standa co to vydrží tento spoj ? Já se snažím vyrobit na sumce woba tak bych byl rád aby se mi to nerozpojilo já myslel že bych udělal drátek a očko z obou stran do dřeva drážku a to tam zalepil zakytoval nebo něco u tohodle bych měl strach že se to vytrhne .
Výroba woblera19.9.2019 v 07:15 #30
Žížala> nejjednodušší zkusit, ... Popisoval jsem níže ale blbého pul centimetru ve dřevě a budeš trhat akorát drat....... Jako lepidlo viz. níže sekunďak. 🐋
Výroba woblera19.9.2019 v 07:54 #31
Žížala Byšice, 28/287
Díky za rady. Zítra zkusím paskvil dodělat 😂
Výroba woblera19.9.2019 v 12:51 #32
Žížala> hoď tam potom foto... Zatěžovku pak schválně zkus, dej pletenku na sumce uvaž za auto a rozjeď, sem přesvědčen že pletenku nebo drát roztrhneš ale ze dřeva zavit nevytahneš 😉, je to jednodussi a vypada to líp než protahovat celým dřevem drat, už jen kvůli výřezu drážky pro lopatku a lopatku samotnou. Jen přední očko nasměruješ ve dřevě nahoru.
Výroba woblera19.9.2019 v 13:51 #33
Žížala Byšice, 28/287
Ok vyzkouším 😉
Výroba woblera19.9.2019 v 13:51 #34
Žížala Byšice, 28/287
Moc dík za rady
Výroba woblera19.9.2019 v 13:54 #35
Žížala Byšice, 28/287
Lopatku nedělám bude bez lopatky 😉 tenhle typ dělám ale bez vrtulníku na konci a o dva díly delší
Výroba woblera19.9.2019 v 14:39 #36
Žížala Byšice, 28/287
A ještě se zeptám 1.4 mm vázací drát by mohl stačit ne?
Výroba woblera19.9.2019 v 17:10 #37
Mezi bych dal obratlik - karabinku a na karabinku z každe strany nakroutil očko vázací drat je dost měkký a pokud ještě je pozinkovany bude trpět pletenka. Dobré draty jsou svařovací do automatu CO - -MAG- ale ten je NE nerez. Teď jsem si kupoval kilovku do migu nerez 0,8 mm. (Dělám si 99% pstruhače) a na Štikače stači 0,8 -ička taky. Bez problémů koupíš na tiga svařovací metrové draty 1 mm. Ale v obchodě doporučuji vzit kleště a hodně z ostra ohnout některé maji slozeni že se zlomi což je ee. Je to dane legurami, ale pokud to budeš brat ve specializovanem tak ti poradí. Nebrat trubickove lamou se 100%. Ps ke komuniké níže když nevybruji- zkus zalomit vice lopatku (myslím nakolmit) viz foto maleho rozdelaneho Štikače.....
Výroba woblera20.9.2019 v 13:47 #38
Žížala Byšice, 28/287
MatysC2> tak už mi zasychá lak na. Nechte 😉
Výroba woblera20.9.2019 v 13:48 #39
Žížala Byšice, 28/287
Nehty
Výroba woblera23.9.2019 v 17:14 #40
pe-pe České Budějovice 1, 2/29
Slyšel jsem o nástrahách z lžiček
Výroba woblera23.9.2019 v 17:32 #41
pe-pe> Delaji se trpytky ze lzicky... stara klasicka nastraha. Vcelku ucina...
Výroba woblera30.9.2019 v 16:11 #42
Štikaček na víkend doufam že stihnu. Dodělat ...
Výroba woblera5.10.2019 v 21:21 #43
Ještě neni nalakovany, jenom oči lak na zbytek se ještě dnes stihne a zítra hura na ostrou zkoušku...
Výroba woblera6.10.2019 v 12:19 #44
MatysC2> Parada, ten bude behat krasne...dobra prace!
Výroba woblera6.10.2019 v 12:50 #45
Standa90> dik, běhá v bazenu práce ok. Je i dobře slyšet uvidime co na to stiky.. 😁
Výroba woblera11.10.2019 v 10:48 #46
Ahoj včera premiéra štikače níže, krásný atak pěti-vteřinová euforie a zjištění že desetikilovy kroužek zřejmě nebyl až tak pevný a dvě vrstvy laku na štičí jehly je málo 😂
Výroba woblera18.10.2019 v 09:50 #47
O5Z5 Pardubice, 3/20
Cau pratele, netusite, co zpusobuje u wobla kmitano nahoru dolu namisto leva prava?
Výroba woblera18.10.2019 v 20:47 #48
O5Z5> ahoj..wobik je delany? Tech faktoru může byt vic.. posli foto z boku i zhora..
Výroba woblera19.10.2019 v 10:47 #49
O5Z5 Pardubice, 3/20
MatysC2> Ruco prace. To je videt i tak spousta vytvoru na chytani stacila. V pupku ma nejaky to oluvko. Lopatka uz je pomordovana, protoze sem ji zkousel vselijak kroutit.

Upraveno: 19.10.2019 v 10:48

Výroba woblera19.10.2019 v 12:04 #50
O5Z5> myslím si ze máš už dost velký sklon lopatky a při takovém sklonu by mělo byt uvazové očko na středu lopatky. Ocko mas dost male tak sním už moc neuděláš. Jedině lopatku do vařící vody pokud nezabere, tak olej at plast zmekne a trochu nakolmi k ose woblera tu lopatku. Někdy pomůže i přihnout očko bliz k lopatce. Nebo ho jakoby stisknout a "udělat" z ocka kulateho elipsu tim ho prodlouzis. S očkem pracuj dovážíš to tim. Pak dej vědět jestli to pomohlo,....

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama