Založeno: 27.8.2019 v 08:36, Správci: admin,

admin Rajhrad, 0/9
Komentáře k článku Etika rybaření. Všechny komentáře jsou také v detailu článku.

Odpovědi:

Etika rybaření8.1.2020 v 20:53 #10
UJEZDAK Uničov, 26/445
Pincik vím co sem viděl na pár soukromácích... Nechces jenom privazat zizalu na silon bez háčku? Abys náhodou rybycce neublížil a neudělal ji bebí??? Než ju obstastnis polibkem a s erekcí pustíš zpátky????
Etika rybaření6.1.2020 v 23:51 #9
Pinčík Česká Skalice, 3/60
UJEZDAK> co to je za blbost? Ryby padají i z háčků s proti hrotem.. Vůbec to není o tom že musíš bez protihrotu tu rybu tahat. Právě že naopak sebou ta ryba tolik neškube... Na feeder, na jakýkoli styl chytám jedině bez protihrotu a nemám s tím sebemenší problém. Ryby nemají tolik potrhaný tlamy a Že mi spadne sem tam nějaká ryba, to se stává i s protihrotem...
Etika rybaření28.12.2019 v 20:15 #8
Jacob Ústí nad Labem-centrum, 4/15
S některými věci absolutní souhlas..pravidla pro všechny stejné a častější kontroly porybných . Ohniště ,stany a bordel , humus !!! Co ale opravdu nesnáším je rozdělování rybářů ,chyť a pusť - masař .Když si zaplatím a dodržují co mám a co musím tak je moje věc jestli každou rybu co chytím sežeru,co je komu do toho ??!! .Rybsvaz má dost prachů z těch poplatku co po nás chtějí .Člověk si na rybách nemůže ani uprdnout aby náhodou nepřišel o papíry .Jen samý rozkazy,zákazy a rozdíly mezi námi .Jak je možné že v revíru kde je zákaz stanování ,má frajer stan a rozdělané ohýnek ,,na kontroly nejsou peníze ?? Článek pěknej ,,ale názor si každej udělá svůj
Etika rybaření18.9.2019 v 14:18 #7
Standa90 Žďár nad Sázavou 6, 19/2,1 tis.
UJEZDAK> Musis pouze drzet napnuty vlasec, ale neznamena to, ze ji musis rvat z vody... hodne zalezi i na nastaveni brzdy.
Etika rybaření17.9.2019 v 19:10 #6
mikki Praha 10-Hostivař, 0/679
Protihrot zamačkávám při lovu Okouna, když chytnu menšího tak ten hák mu tak neublíží když mu ho vydávám než s protihrotem. Okoun je hroznej hltoun a vše hned polyká a pak padne.
Etika rybaření17.9.2019 v 18:31 #5
UJEZDAK Uničov, 26/445
Co to je za blbost.. Háček pouze bez protihrotu?? Musíš rybu z vody rvát jak ji o trošku povolíš hnet padá... Radsi s protihrotem je to paradoxně šetrnější... I zdolavacka nemusí být tak hrrr... Viz roztrhany tlamy na soukromácích kde se smí jen bez protihrotu......... 🤮
Etika rybaření29.8.2019 v 15:18 #4
Calybos Havlíčkův Brod, 1/14
Se vším se dá souhlasit, jen bych snad doplnil ještě používání zásadně průběžných krmítek/závaží, aby to ryba netáhla za sebou, když se montáž urve. Ale taky se řadím k těm, co chytají zásadně s protihroty, protože je to šetrnější (tedy považuji to za etičtější než autor článku). Ale to je nekonečná diskuze... Jak zmínil někdo pode mnou, jsou už i soukromáky, kde jsou háčky bez protihrotu zakázané, kvůli tomu jaký dělaj rybám v tlamkách krátery.
Etika rybaření28.8.2019 v 00:44 #3
Tom-Jizera Praha 1-Holešovice, 0/1
Ze by to bylo kvůli tomu, aby ryby nebyly potrhane? Sam jsem se naučil zamackavat protihrot peanem a vyjmutí háčku z tlamy je o poznání jednodušší. Vláčení bez zamackanych proti hrotu je utrpení jak pro ryby tak i pro me, a nevšiml jsem si ze by mi ryby nějak z háčku padaly.
Etika rybaření27.8.2019 v 08:48 #2
Shourel Ostrava - Hrabůvka, 4/43
Byla doba, kdy byly háčky bez protihrotu v módě. Pak se zjistilo, že rybám řežou tlamu a jsou pro ně nebezpečnější než s protihrotem. Osobně jsem rád, že se nutnost používat háčky s protihrotem vrací i na některé soukromé rybníky. Na soukromých to šlo krásně pozorovat.. byl vidět jasný rozdíl ve stavu tlamy na rybnících kde se používá a kde se nepoužívá protihrot. Sám používám už jedině s protihrotem, ale proti gustu...
Etika rybaření27.8.2019 v 08:36 #1
Barbez2 Adamov, 1/36
Zeptal bych se autora proč považuje za etické pouze jednoháček a ještě bez protihrou nebo se zamacknutym protihrotem

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama