Založeno: 27.8.2019 v 08:36, Správci: admin,

admin Rajhrad, 0/9
Komentáře k článku Etika rybaření. Všechny komentáře jsou také v detailu článku.

Odpovědi:

Etika rybaření3.6.2020 v 22:55 #34
Mogwai Protivín, 0/5
Chřenovák1> o těch číslech vím, a když sem se snažil nahlásit minulej rok nehoraznej bordel po kaprarich ze středních Čech, co balili, tak se mi pouze vysmáli a nezbylo nic jinýho než to uklidit sám a odvážel sem 4 pytle bordelu.... A volat můžeš třeba i do lesa...
Etika rybaření3.6.2020 v 22:46 #33
Mogwai Protivín, 0/5
Ano, proto sem říkal že, pokud by si chtěl být k rybám nejšetrnější nechytej ryby pouze pro zábavu...
Etika rybaření3.6.2020 v 22:44 #32
Standa90 Žďár nad Sázavou 6, 19/2,1 tis.
Mogwai> No to se vazne nehadej. Ja vim presne, jak to chodi.Brecet umime vsichni...👏👏👏

Upraveno: 3.6.2020 v 22:46

Etika rybaření3.6.2020 v 22:42 #31
Mogwai Protivín, 0/5
Standa90> hádat se s tebou nebudu, ale jelikoz vím, jak to tam chodi, tak to nemá cenu. Párkrát sem tam stráž potkal za víc jak 15 let co tam jezdim, ale nikdy ne na kontrole, pouze se dojeli projet lodi na soutok a jeli zpět na Zvíkov přičemž div neutopili pár lidí na pramicích... A vůbec nemam chuť tady kázat... A jesli myslíš, že se tohle běžně neděje, jsi na obrovským omylu... Není problém chytání na 3 pruty candáty, nově o míře nástražní rybycky nemluvě.... Prostě místní lidé (převážně chataři) to mají trošku jinak nastaveno a nikdo jim to nemá šanci dokázat...
Etika rybaření3.6.2020 v 22:29 #30
Chřenovák1 Chřenovice, 5/10,5 tis.
Stačí si přečíst u soupisu
481 501 VLTAVA 16 - 19, ÚDOLNÍ NÁDRŽ ORLÍK a najdeš tam tohle

Rybářská stráž: tel.: 606 925 186 (p. Řezníček, středisko ČRS Štědronín), tel.: 606 123 576 (p. Zeman, profesionální RS).
Etika rybaření3.6.2020 v 22:13 #29
Kotliik> Jj presne tak, hodne MO je ma k dispozici. 👍 Hele kdybych videl ze si nekdo vezme v CRS tretiho kapra asi to jeste prejdu...nebo spis se do nej pustim osobne, ale to se kazdemu vyplatit nemusi. Stejne bude pryc, nez nekdo dojede... Zase nehlasit kazdou blbost...i kdyz to neschvaluji, chce to trosku rozumu. Ale aby tu nekdo temer kazal jak chytat a poustet a pak napsal tohle, bez toho aby reagoval... To je smutny. Ja taky chci na rybach klid, ale proste co je moc, to je moc. Chce to trosku zodpovednejsi pristup. Ty ryby jsou nas vsech... Je treba je trosku chranit, pred takovymi individui... A potom je v poradku, kdyz si kazdy tu rybu sem tam vezme, protoze to vody unesou.
Etika rybaření3.6.2020 v 22:00 #28
Kotliik Písek, 0/208
Standa90> pravda google mi to nenašel ale třeba naše MO má čísla na RS na webu. Orlík má správce přímo ČRS, tam kontakty nejsou. Zvíkovská policie by asi poradila.
Etika rybaření3.6.2020 v 21:44 #27
Kotliik> Asi lepsi volat policii, prinejmesim maji kontakt na RS, pokud by nedojeli kvuli prkotine... Ale blbosti nehlasis... Tohle je uz hodne velky prestupek a dojela by RS s policii predpokladam. Ja treba na domackych vodach cisla mam a potreboval jsem pouze jednou. Ale to je spis o znamosti. Ale cisla na RS dost casto najdes.

Upraveno: 3.6.2020 v 21:45

Etika rybaření3.6.2020 v 21:38 #26
Kotliik Písek, 0/208
Standa90> myslíš zavolat policii nebo je nějaké číslo přímo na rybářskou stráž? Jen se ptám, já bych nevěděl kam volat a číslo jsem nenašel.
Etika rybaření3.6.2020 v 20:44 #25
Mogwai> Tleskam ti za to, ze jsi sledoval cloveka o kterem jsi vedel ze ma osm kapru ve veziru a jedine na co jsi se zmohl bylo napsat o tom na Vranku... 👏👏👏👏👏 Dost slov... Jednani nula. To je ten pristup co ma vetsina rybaru a i proto se deji tyhle veci. Kdyz se to bude tolerovat, bude to pokracovat. Od toho je tu straz... A na Orliku jsou jako psi. Stacilo zavolat.

Upraveno: 3.6.2020 v 20:46

Etika rybaření3.6.2020 v 19:31 #24
Mogwai Protivín, 0/5
Jo a i znam pár lidí o kterejch vím, že už teď mají vytazeno pár candátů... Ale bohužel to už je tak... A jsou to většinou důchodci... Holt kdo chce chova se jak má, kdo nechce...nechce... A nikdo s tím nic nenadělá....
Etika rybaření3.6.2020 v 19:24 #23
Mogwai Protivín, 0/5
Ahoj, už to tady sleduju delší dobu, ale teď mě to donutilo se i registrovat. Můj osobní názor, že kdo se k rybám chce chovat nejlíp, tak ať je nelovi a chodí je pozorovat ze břehu a ne zasekávat háčky do huby ať sou jakýkoliv. A o víkendu sem byl svědkem jak strejda co seděl 20 m odemkne, cca 75 let vytáhl na Orlíku 8 kapriku s prohlášením že sou to karasi a naházel do vezirku. S tím že musí jít na oběd odcházel do chaty a na druhou cestu odnášel vezirek jelikož to nemohl unést... Po 3 hodinách se opět strejda objevil a bylo repete... Teda asi 3 cejny skopnul do vody z lehkým hudrovanim.... Tak že víc takovejch rybářů... A ano, taky sem si vzal jednoho 50tnika.... A sice sem měl obrovskou chuť po něm vystartovat ale pak si říkám, jeslí to má cenu, když přijde zítra a bude to to sami... Přeci byl tak krásnej den....
Etika rybaření3.6.2020 v 19:09 #22
Tomy Pěnčín, 1/40
Podle mě je důležité ryby utahat než jde z vody prostě jí povodit pak se na břehu ani nehne a jde velmi šetrne vyndat i protihrot. Jak to tady čtu tak to spěje k plastovým hackum. A co takhle dávat do krmeni magnety a druhej bude na silonu. Cvak a je tam navíc by brali i když nebudou zrovna při chuti 😇
Etika rybaření3.6.2020 v 17:23 #21
Vojtek Vyškov-Město, 1/54
Kamy> však to vidíš hned na člověku když přijdeš k vodě. Jeden druh si sebou nenese skoro nic a vše co vytáhne, bere dom. Druhej případ naháže tuny žrádla do vody(mimochodem by mě zajímalo jestli už někdo popřemýšlel jestli ty koule jsou pro ryby vůbec zdraví, když víme jakou kvalitu cpou nám a našim dětem) a onanuje s fotakem u vody. Nepřijde mi že by rybáři přehnaně likvidovali ryby a prostředí. Mnohem víc škody je skrze kvalitu vody a sucho, ke kterému naši soudruzi velmi dopomohli. Pak vidíte vedle sebe ožralu který se opravdu chová k rybám hrozně a chcete mu něco říct, ale radši mavnete rukou, jelikož tam je s celou rodinkou, deckama a nechcete dělat zle, tak jdou všecky naděje pryč, když slyšíte. "Dneska je tu málo lidí, bral bych tu 80, nikdo by to ani nezjistil" pak musí člověk věřit v Boží spravedlnost 🙂 věřím že do podvědomí lidí se víc dostává úcta k životu, zvířatům, rostlinám, protože jinak už nic jiného ani nezbyde, jen poušť
Etika rybaření3.6.2020 v 09:22 #20
Kamy Praha, 0/68
Mimochodem co se setrnosti k rybám týče, nezlobte se na mě, ale lidský demon v podobě osobní zvracenosti v podobě chtíče lovit pro zábavu, je vážně pitomá když se na druhou stranu podíváme co je v sázce.... jak může být o nějaké setrnosti řeč, když svým "milackum" pro zábavu pouštíme háčky v našem měřítku jatecni haky ala pátek třináctého rovnou skrz hubu , čas od času až do jicnu nebo i skrz jiné tkáně..... šetrnost....

Popřemýšlejte občas o té morálce když se tak snažíte najít wellbeing ryb
..... jsou pod brutálním tlakem a pěkně tryznene samotným lovem.... to vážně jako chceš

Takže ano, chovat se k rybám s úctou a šetrně, ale proboha hlavně bez pokrytectví a nedělejte z toho náboženství přesně jak v diskuzi už někdo trefně zmínil.
Etika rybaření3.6.2020 v 09:14 #19
Kamy Praha, 0/68
A teď mi prozradte jednu věc. Ryby téměř nejim. Kupuju si i tak celosvazovky jak na bílou tak na pstruhovky.. domů pro rodinu nebo známe odnáším maximálně kapra kolem 3.5kg když se zadaří chytit menší větší pouštím... takže za rok si jich odnesu tak max 15..... ale co mám vyloženě rád jsou pstruzi..... a teď mi řekněte, proč bych měl být špatný když si nějakého občas vezmu a že beru jen kolem 30cm. Trofejni neberu a menší taky....za rok jich taky moc nepoberu ale proč bych se měl považovat za hrdelniho zločince? Proč nejsou hrdelni zločinci lovci candatu kterých začíná být stejně tak pramálo?
Etika rybaření9.1.2020 v 13:57 #18
UJEZDAK Uničov, 26/439
Ať si je kdo chce šetrné jak chce.. Ale ať s toho nikdo nedělá náboženství... A netlačí to za každou cenu druhým do hlavy ať to dělá stejně nebo jinak že sou to prasata atd...
Etika rybaření9.1.2020 v 11:33 #17
Radýs78 Moravské Bránice, 11/2,3 tis.
Jacob> Určitě to není rozdělení na chyť a pust rybáře a masaře! Za mě je to na chyť a pust, na rybáře, na masaře a na hovada, přičemž masaři a hovada sou většinou v jedna osoba!
Pokud chytám, ryby si neberu OK, každého věc.
Pokud chytám, třebas jako já, kdy pouštím cca 90% ryb a rybu si občas vemu, taky v tom taky nevidím problém,.
Ale aby borec přišel k vodě, naházel do kufru vše co chytne a je mu jedno jestli má Kapr 30 nebo 80cm, tak to sorry takový hovada k vodě nepatří!!!
Pak nakonec odjede a je po něm na břehu ještě bordel, tak to už je na přes držku!
Já třebas taky jezdím k vodě, kde je né zákaz stanování či bivakovaní, je tam přímo zákaz pobytu mimo dobu lovu.
Přesto mě tam porybní, ať už místní, nebo krajský nechají, jasný vždy mě na ten zákaz upozorní, ale ví, že se k rybám chovám slušně a je tam po mě vždy pořádek a cerku k tomu taky vedu a už sama to vidí stejně, tak proč takovým lidem nedat "vyjímku" že...
Jooo pak tam přijede borec na kole z vedlejší vesnice, po dvou hodinách už má v tráve pošlapanou krabku od cigár, vajgle poházený všude kolem sebe, prázdnýho škopka hodí do křoví a hrozně se diví, že ho porybný vykáže a nás tam s bivi nechá...
Sorry ale tak nějak by to mělo být!!
A nemusely by pak žádný takový přiblblý zákazy vymýšlet... 👍
Etika rybaření9.1.2020 v 10:28 #16
UJEZDAK> Presne tak... pokud nekdo chce byt 100% setrny k rybe tak at sedi doma na prdeli... 😂
Etika rybaření9.1.2020 v 06:25 #15
Prdafuk Třebíč, 0/6
Byl jsem letos 3×na soukromaku a majitel je radši když tam ten protihrot je hoj
Etika rybaření9.1.2020 v 04:33 #14
UJEZDAK Uničov, 26/439
Klíd dyt je to prdel jakým směrem se ta rybouchylie ubírá. 😂🤮 Chyť a pusť je podle mě úplná debilite ale věc kazdyho..... Masarina taky není správná volba.....
Etika rybaření9.1.2020 v 01:19 #13
Pinčík Česká Skalice, 3/60
UJEZDAK> tak nemas jezdit na soukromaky kde jsou samý trofejní ryby... Tohle je přesně ta etika rybáře jak se bude k rybě chovat. Někdo s citem a někdo hold jako ho**do 🤷‍♂️
Etika rybaření8.1.2020 v 23:23 #12
Sbirulino Brno-Brno Město, 2/2 tis.
UJEZDAK> ...to je opravdu výplod fantazie 🙄🙃
Etika rybaření8.1.2020 v 23:12 #11
Johnnie Praha 2-Nové Město, 9/1,1 tis.
UJEZDAK> ty seš taky erekce, vole... 😆
Etika rybaření8.1.2020 v 20:53 #10
UJEZDAK Uničov, 26/439
Pincik vím co sem viděl na pár soukromácích... Nechces jenom privazat zizalu na silon bez háčku? Abys náhodou rybycce neublížil a neudělal ji bebí??? Než ju obstastnis polibkem a s erekcí pustíš zpátky????
Etika rybaření6.1.2020 v 23:51 #9
Pinčík Česká Skalice, 3/60
UJEZDAK> co to je za blbost? Ryby padají i z háčků s proti hrotem.. Vůbec to není o tom že musíš bez protihrotu tu rybu tahat. Právě že naopak sebou ta ryba tolik neškube... Na feeder, na jakýkoli styl chytám jedině bez protihrotu a nemám s tím sebemenší problém. Ryby nemají tolik potrhaný tlamy a Že mi spadne sem tam nějaká ryba, to se stává i s protihrotem...
Etika rybaření28.12.2019 v 20:15 #8
Jacob Ústí nad Labem-centrum, 4/15
S některými věci absolutní souhlas..pravidla pro všechny stejné a častější kontroly porybných . Ohniště ,stany a bordel , humus !!! Co ale opravdu nesnáším je rozdělování rybářů ,chyť a pusť - masař .Když si zaplatím a dodržují co mám a co musím tak je moje věc jestli každou rybu co chytím sežeru,co je komu do toho ??!! .Rybsvaz má dost prachů z těch poplatku co po nás chtějí .Člověk si na rybách nemůže ani uprdnout aby náhodou nepřišel o papíry .Jen samý rozkazy,zákazy a rozdíly mezi námi .Jak je možné že v revíru kde je zákaz stanování ,má frajer stan a rozdělané ohýnek ,,na kontroly nejsou peníze ?? Článek pěknej ,,ale názor si každej udělá svůj
Etika rybaření18.9.2019 v 14:18 #7
UJEZDAK> Musis pouze drzet napnuty vlasec, ale neznamena to, ze ji musis rvat z vody... hodne zalezi i na nastaveni brzdy.
Etika rybaření17.9.2019 v 19:10 #6
mikki Praha 10-Hostivař, 0/659
Protihrot zamačkávám při lovu Okouna, když chytnu menšího tak ten hák mu tak neublíží když mu ho vydávám než s protihrotem. Okoun je hroznej hltoun a vše hned polyká a pak padne.
Etika rybaření17.9.2019 v 18:31 #5
UJEZDAK Uničov, 26/439
Co to je za blbost.. Háček pouze bez protihrotu?? Musíš rybu z vody rvát jak ji o trošku povolíš hnet padá... Radsi s protihrotem je to paradoxně šetrnější... I zdolavacka nemusí být tak hrrr... Viz roztrhany tlamy na soukromácích kde se smí jen bez protihrotu......... 🤮
Etika rybaření29.8.2019 v 15:18 #4
Calybos Havlíčkův Brod, 1/14
Se vším se dá souhlasit, jen bych snad doplnil ještě používání zásadně průběžných krmítek/závaží, aby to ryba netáhla za sebou, když se montáž urve. Ale taky se řadím k těm, co chytají zásadně s protihroty, protože je to šetrnější (tedy považuji to za etičtější než autor článku). Ale to je nekonečná diskuze... Jak zmínil někdo pode mnou, jsou už i soukromáky, kde jsou háčky bez protihrotu zakázané, kvůli tomu jaký dělaj rybám v tlamkách krátery.
Etika rybaření28.8.2019 v 00:44 #3
Tom-Jizera Praha 1-Holešovice, 0/1
Ze by to bylo kvůli tomu, aby ryby nebyly potrhane? Sam jsem se naučil zamackavat protihrot peanem a vyjmutí háčku z tlamy je o poznání jednodušší. Vláčení bez zamackanych proti hrotu je utrpení jak pro ryby tak i pro me, a nevšiml jsem si ze by mi ryby nějak z háčku padaly.
Etika rybaření27.8.2019 v 08:48 #2
Shourel Ostrava - Hrabůvka, 4/43
Byla doba, kdy byly háčky bez protihrotu v módě. Pak se zjistilo, že rybám řežou tlamu a jsou pro ně nebezpečnější než s protihrotem. Osobně jsem rád, že se nutnost používat háčky s protihrotem vrací i na některé soukromé rybníky. Na soukromých to šlo krásně pozorovat.. byl vidět jasný rozdíl ve stavu tlamy na rybnících kde se používá a kde se nepoužívá protihrot. Sám používám už jedině s protihrotem, ale proti gustu...
Etika rybaření27.8.2019 v 08:36 #1
Barbez2 Adamov, 1/35
Zeptal bych se autora proč považuje za etické pouze jednoháček a ještě bez protihrou nebo se zamacknutym protihrotem

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama