Založeno: 29.7.2019 v 11:24, Správci: admin,

admin Rajhrad, 0/9
Komentáře k článku Deportace potočáků. Všechny komentáře jsou také v detailu článku.

Odpovědi:

Deportace potočáků16.9.2020 v 07:09 #14
nuclear Opatovice nad Labem, 0/4
Chodím na pěkné jedno pěkné místo, kde tahám Štiky, Candaty, Boleny. Prostě parádní zábava. Ale všecny ryby kolem 50 cm. Všechny vracím vodě. Potom vidím že jiní tam sedí půl hodiny, první záběr, míra centimetr nad a už to mlátí. Mě osobně se to nelíbí, ale to je tak asi vše co mohu dělat. Pomohlo by zvednout míry. Pouštím 99% ulovenych ryb. Víceméně je pro mě rybolov zábava a relax, či dobrý pokec s kamarádem.
Deportace potočáků16.9.2020 v 07:03 #13
Herby Heřmánkovice, 0/1
Widl> Chytám ryby již dost dlouho ,pamatuji doby kdy jít k vodě a nenést si domů 4 kusy znamenalo že člověk neumí chytat. Znám rybáře ve svém okolí co za rok měli s lipany kolem 270 kusu a po pravdě ryb bylo dost. Pak přiletěly volavky nasadily se vydry a výsledek vidíme. Je čím dál tím víc rybářu co se řídí chyt a pusť a ryb je méně a méně .
Deportace potočáků15.9.2020 v 22:54 #12
Zahradník Vrchlabí, 0/1
Dobrý den či ahoj,
Bydlím u břehu Labe ve Vrchlabí. Pravidelně se dívám z oken domu či z kamer a fotopasti co se děje u Labe. Mám je na instalovaný kvůli šroťákům na železo a kvůli škodné (kuna, jestřábů atd.. Jsem z některých kolegů znechucen. Naše Vrchlabská organizace se snaží o nemožné. Když to není Volavka tak to je kolega a co má míru tak to hned sežeru. Zítra budu si stěžovat že tam je h...o. Byl bych rád kdyby se nad každým jezem udělala rezervace do určité vzdálenosti kvůli obnovení populace (starých kousků) kteří se začnou vytírat. Nevím proč je Volavka chráněna (naplavenina) ,ano i Kormoráni atd.. Dokud by se populace ryb nezmátořila tak bych je odchytával či vystřílel. Jsou to vetřelci a dokud se ta populace nevzpamatuje tak tu nemají co dělat. A za další a to mě Vrchlabští rybáři jen potvrdí že se tu ruší náhony a potůčky jen kvůli komerci.! V Německu by je Němci sežrali.Tak to budou dělat tady. KRNAP nebo Povodí Labe jim to je kradený. Co těm našim dětem a vnoučatům řekněme. Už toho nechám a doufám že zvítězí zdravý . Zdravím a třeba jindy dáme řeč (řádek).
Deportace potočáků24.8.2019 v 13:13 #11
Maxim40 Praha, 5/77
Za mě byl bych pro zvednout miru na 35 cm. A kdyz nasadi meli by to napsat a na danem reviru zavest pravidelne kontroly a brat povolenky za přestupky. Nebo dat pokuty 10 tisic az 20 tisic.
Deportace potočáků19.8.2019 v 01:36 #10
Ziki Praha 1-Vinohrady, 7/42
Myslím, že záleží na každém z nás a jeho individuálním přístupu k lovu, nemluvím samozřejmě o zákonech které jsou jasné, ale na úsudku zdali se budeme starat o rovnováhu tím co vrátíme vodě a co si ponecháme " adolescentní rybu ačkoli je už dospělá pustím, protože udělá požitek dalším rybářům a hlavně proto aby se prodloužil ekosystém vodní flóry a měla delší čas na regeneraci, tím nemyslím jen reprodukci, ale i potravní řetězec, proto je na každém z nás, kdy rozhodneme, že už je ve vodě dlouho a opačně kdy už má kousek do důchodu".
Deportace potočáků30.7.2019 v 09:10 #9
Bazzy Prachatice, 4/363
Takhle je to tady normální, jsme navyklí jen drancovat
Deportace potočáků29.7.2019 v 22:50 #8
Standa90 Žďár nad Sázavou 6, 19/2 tis.
Je to jen o pristupu...
Deportace potočáků29.7.2019 v 22:46 #7
Standa90 Žďár nad Sázavou 6, 19/2 tis.
Chřenovák1> Co myslis, ze by se tim resilo?
Deportace potočáků29.7.2019 v 17:36 #6
Johnnie Praha 2-Nové Město, 9/1 tis.
Chřenovák1> zase myslím, že vláčení umělých nástrah už zas tak moc neublíží
Deportace potočáků29.7.2019 v 17:28 #5
mikki Praha 10-Hostivař, 0/500
Chřenovák1> Ještě že o tom nerozhoduješ.Samý zákazy,to není cesta,jako by jste zapomněli že nám tady v minulosti zakazovali vše.Pičet do házel a omezení počtu ulovených ryb není špatný řešení.Ale taky hlídání revíru např po vypuštění ryb.
Deportace potočáků29.7.2019 v 15:57 #4
Chřenovák1 Chřenovice, 4/7 tis.
Já bych zavedl na pstruhových vodách jenom lov na mušku 👍
Deportace potočáků29.7.2019 v 11:52 #3
Widl Jaroměř, 0/13
Jasně, však o tom žádná. O tom nikde nepíšu. Osobně se mi třeba líbil přístup jaký mají v Německu s omezením počtu a docházky. Chytil jsi míráka? Vem si ho a netrap zbytečně další.
Deportace potočáků29.7.2019 v 11:34 #2
Johnnie Praha 2-Nové Město, 9/1 tis.
Widl> protože kdyby si kazdej vzal domů všechno, co uloví, tak brzy nebude co chytat...
Deportace potočáků29.7.2019 v 11:24 #1
Widl Jaroměř, 0/13
Myslím si, že to zase nění tak jednoduchý. Jsou revíry, kde občesné odnesení ryby na pánev neuškodí protože je jich tam dostatek. Ba právě naopak, protože to může udržovat velkou reprodukční schopnost. Ale většina revírů je na tom bohužel bídně. U všeho se musí hledat rovnováha, jinak se to zvrhne

Osobně se mi Chyť a pusť příčí. Proč bych měl tu krásnou rybu trápit a vysilovat pokud ji nechci ulovit a odnést si ji? Jen pro zábavu? Hanba by mě fackovala

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama