Založeno: 11.7.2019 v 14:42, Správci: Swomi, Štika obecná,

Swomi Oloví, 5/11
Zdravím. Jaký používáte návazec na štiky s živou nástrahou ze břehu? Používám jednoduchý návazec -. Malí splávek (pro identifikaci kam štika zajíždí když potopí káču) po zhruba 1,5 metrů káča- průjezdné olovo - obratlík- ocelové lanko s trojháčkem. Rybku zajišťuji tak že jehlou protáhnu ocelové lanko s trojháčkem pod kůží podél hřbetu od ocasu k hlavě. Bohužel se mi tento návazec skoro pokaždé zašmodrchá, tak se zeptám zkušenějších jaký návazec používáte. Díky

Odpovědi skok na konec

Návazec na štiky11.7.2019 v 15:23 #1
Cunikcz Chomutov, 7/638
Klasika. Káča, několik bročků na vyvážení, lanko, trojháček, rybka. Jinak, to je celkem nesportovní prošívat živou...
Návazec na štiky11.7.2019 v 18:04 #2
Swomi Oloví, 5/11
No naučili mě to tak starší rybáři. Jehlou prošívam opatrně že jí i skrz kůži vidím. Když nic nechytnu rybku normálně pustím a ještě se mi nestalo že by lekla, navíc do ní vůbec nezapichuji háček ten tam jen plandá. Přijde mi to o kapku humánnější.
Návazec na štiky11.7.2019 v 18:31 #3
O5Z5 Pardubice, 4/20
Ja bych rekl, ze jehla je setrnejsi nez prorvat rybkou hacek s protihrotem. Mne je jich ale lito v obou pripadech, tak na zivou nechytam.
Návazec na štiky16.7.2019 v 15:45 #4
Ahonz Písek, 0/63
Já na živou chytám opravdu vyjímečně, to radši vláčím mrtvou a přijde mi to efektivnější. Technika u obojího vlastně stejná - vázací tenké lanko, jednoáček, nad to brok nebo průběžné olovo. Když na živou, tak plus kačena ;)
Návazec na štiky17.7.2019 v 22:53 #5
Sajmon Liberec I - Staré Město, 0/11
Ahoj.. chytám stiky uz myslim opravdu dlouho.. vláčení,rybka... prošívat rybku a dávat trojhaček je uz trosku myslím retro. Já osobně preferuju kvalitní jednoháček , trojhaček je stejně uz na hodně revírech bohudíky zakázán . Nástražní rybku neprošívam.. háček ji napichnu jako bych ji chytil..za tlamku a ven ho vyvedu u ,,nosni''dirky kde je tlamka tvrdá a rybka se nevyvlékne..pokud si nebudes jist a budeš se bát ze ti uteče můžeš použít i plastovou zarážku . Rybka v pohodě takhle zvládá nadhozy a je čilá a plave a hýbe se celý den aniž by byla prošitá a poškozená. Jinak tvrzení ze trojhaček je jistota a háček že ryby padají je blbost.. mám to opravdu odzkoušené x sezon)

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama