Založeno: 12.3.2019 v 21:13, Správci: Tayler321,

Tayler321 České Budějovice 1, 12/9
Zkušenosti

Odpovědi:

Nástrahy z Aliexpressu14.3.2019 v 18:11 #38
j440 Vlašim, 3/273
mikki> je to myšleno tak že do koše si nandáš zboží třeba od deseti různých prodávajících v ceně v průměru 20$.Ale Alimu platíš jen 1 celkovou sumu, třeba těch 200$. A ten to pak přeposílá až ti prodejce odešle zboží jemu. Takže tobě přijde 10 různých balíčku v hodnotě jakou jsi si objednal u prodejce to jest kolem 20$.
To co jsi popisoval moc dobře vím.Taky jsem si to před třemi lety zjišťoval. A taky záleží jaký má celnik den. Taky mi přišlo zboží, který mi proclivali v Lotyšsku a přes Polsko mi to přišlo na Uloženku
Nástrahy z Aliexpressu14.3.2019 v 17:31 #34
mikki Praha 10-Hostivař, 0/661
j440>Můžeš nějak vysvětlit větu ,,Objednat můžeš i za 200 bez cla pokud to bude od více dodavatelů dohromady."
Každej Ti to pošle ve svým balíčku takže nějaký slučování balíků nehrozí....Jinak obecně je to tak že celník na vyměnovací poště v Praze se podívá pod rentgen a bud proclí nebo to pošle dál do volného oběhu.Když proclí tak po Tobě chce screen platby přes např PayPal + plnou moc za vyřízení .Do 22€ se nic platit nemusí .Nad 22€do 150 € se platí jen DPH. Nad 150€ se platí DPH + clo včetně poštovného.Za tohle si Česká pošta řekne další výpalný cca 180kč nebo si zajedeš na celnici na Prahu 5 a proclíš si to sám. Obecně platí že někdy projde balík např. za 50€ a nic neplatíš a jindy ti zadrží balík i do 22 € a chtějí znát hodnotu balíku.

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama