Založeno: 6.3.2019 v 20:45, Správci: Danielsan,

Danielsan Zbiroh, 5/123
Chtel bych se zeptat jak si mam vylozit text na fotce prvni odstavec?Samozrejme tim nemyslim srkacku to schvaluju ze je zakaz ale ta druha cast.Jestli tomu rozumim spravne je teda zakazany chytani na navazce kdyz ho mam na boilies?Jsou to jizni cechy z dodatku a nekde na internetu jsem cetl ze kdyz je to prubezna montau tak ta jedina muze bejt ale kdyz dam kolik do obratliku tak uz se mi olovo s buzirkou nepohybuje.diky za rady

Galerie tématu

Odpovědi:

Prosim o radu - srkačka?18.3.2019 v 16:56 #49
Johnnie Praha 2-Nové Město, 9/1,1 tis.
Nemít s sebou soupis revírů je problém? Ten s sebou nemám fakt nikdy, RŘ taky ne...
Prosim o radu - srkačka?18.3.2019 v 12:23 #48
Chřenovák1 Chřenovice, 5/10,8 tis.
mikki> Ty videa z Orlíku jsem hledal asi už stahly
Chtěl jsem dát odkaz sem 😂
Na Lipně jsem neměl kontrolu asi tím že jsem chytal málo
Hlavně tam v té době bylo konce června déšť a zima
Prosim o radu - srkačka?18.3.2019 v 10:55 #47
mikki Praha 10-Hostivař, 0/679
Chřenovák1> viděl jsem podobný video z Orlíku kde rybář spal v chatě a nahozený 4 pruty.dva svý a dva dcery která v noci samozřejmě taky spala.Tyhle videa z kontroly jsou jen na ukázku a jen někde.Sám víš jak kontrola probíhá třeba na Lipně jestli jsi jí za týden vůbec měl.
Prosim o radu - srkačka?18.3.2019 v 08:34 #46
Radýs78 Moravské Bránice, 11/2,4 tis.
mikki> Jj já vím, porybní to nemají mnohdy lehký, ale jak říkáš, pak zas prcaj za zbytečnosti, ikdyž soupis revírů máš mít sebou, to je pravda... 👍
Prosim o radu - srkačka?18.3.2019 v 08:09 #45
Chřenovák1>poprvé za dobu co rybařím chtěl porybný po mě soupis revírů ale jestli mám metr a peán se neptal.Byl to takovej starej důchodce co si myslel že je nejdůležitější mít soupis.
Prosim o radu - srkačka?17.3.2019 v 22:29 #44
mikki> Radotín

Prosim o radu - srkačka?17.3.2019 v 20:56 #43
mikki> Teď tam občas MP chodí.
Nikdo tam děti neprudí!
A že jsi neměl ryb. řád to tvůj problém 😂
Prosim o radu - srkačka?17.3.2019 v 20:29 #42
Radýs78>no nevím jestli Pražská policie pojede na Kyjskej rybník řešit srkačky .To by musel být asi jinej level aby přijeli.Dnes odpoledne si tam děti s dospělejma rozdělávaj ohníčky a otrhávaj stromy a vedle sedí uk rybáři co přijeli autem a z hospůdky přes cestu nosí pivo v půlitrech a tak to tam je takovej kolorit . Místní porybnej to nezkontroluje a ten přijde až tam budou v koutě sedět 2 děti a bude prudit co smí a co nesmí .Jo bejt důchodce a dělat porybnýho je složitá věc.Mě tam porybnej vloni prudil za to že sebou nemám soupis revírů.
Prosim o radu - srkačka?17.3.2019 v 19:35 #41
Radýs78 Moravské Bránice, 11/2,4 tis.
mikki> RS Ukrajince a podobný raději neřeší! Zkontroluje jen povolenku a rychle pryč.
Pokud je tam příště uvidíš, zavolej policii a je to vyřešený... 👍
Prosim o radu - srkačka?17.3.2019 v 19:25 #40
Tak jsem byl dnes procházkou kolem rybníků .Jak jsem tak vysledoval rusky mluvící rybáře tak jim změna zákazu srkačky nic neříká.Jednomu jsem to vysvětloval ale mávl rukou a ten druhej vedle se taky divně tvářil že nic neví a nezná.To chci vidět ty kontroly jak po rybářích budou vyžadovat vytažení nástrahy z vody kvůli kontrole jak mají-nemají srkačku.
Prosim o radu - srkačka?10.3.2019 v 13:10 #39
Danielsan Zbiroh, 5/123
RomanBA> Tak jsem byl dnes zkusit rybnik cca 10ha na boilies ani tuk ale na splavek a cervy amur asi kolem 50cm pocasi teda nepralo prijel sem domu zmoklej ale zase chvili relax
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 23:06 #38
RomanBA Bratislava, 0/16
Danielsan> no uz to ide do jari, konecne mame zimu za sebou. Ale o tyzden, dva uu pojdem na rieku skusat
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 13:15 #37
Danielsan Zbiroh, 5/123
RomanBA> No kazdopadne dam vedet jak sem dopad ale uz by to chtelo konecne lepsi pocasi na dlouhy vysedavani to jeste neni
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 11:14 #36
RomanBA Bratislava, 0/16
Danielsan> hej, odpadne, som to pozeral tiez. No Dunaj, hej, u nas je siroky, cca cez 300m,odhadom.Nizsie pred cunovskymi stavidlami je to aj vyse kilometra 😉
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 10:23 #35
Danielsan Zbiroh, 5/123
RomanBA> Takova mensi reka Lomnice ale jezdime tam od mala je tam fajn zadny vodaci jako jinde.No Dunaj to uz je asi vetsi ja je prave koupil pac sem videl hromadu videi a kdyz se to nekde sekne tak z toho olovo vypadne a chytaj na to hodne.
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 10:13 #34
RomanBA Bratislava, 0/16
Danielsan> tie klipy, do ktoreho sa zasuva olovo na karabinke, mam tiez. Este som to nepoužil. Musim vyskusat. Chodis v juznych CZ na rieku? Ja u nas na Dunaj, alebo Maly Dunaj
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 09:58 #33
Danielsan Zbiroh, 5/123
RomanBA> Jo ta prubezna ne jedina vyjimka na kterou se ten zakaz nevstahuje.Jinak ja mam celosvazovou a do jiznich cech jezdim na chatu prave proto sem procital dodatky co sme dostali u nas a vidim tohle prvne tak proto sem sem daval dotaz aby mi nekdo z jiznich cech poradil a prd akorad ty ale kdyz se nad tim zamyslim ani ta s tou klipsou na olovo nad obratlik neni na pevno to olovo co pisou uvidime jestli tam nekoho brzo potkam
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 08:59 #32
RomanBA Bratislava, 0/16
Danielsan> hej, spytaj sa radsej. U nas je to povolena montaz. Myslim, ze aj u vas by s tym nemal byt problem, pretoze navazec nie je o olovo na pevno, skrz olovo ide vlasec a je naviazany o obratlik, nie o olovo. Podla mna by to malo byt legislativne v poriadku, ale nepozeral som vasu legislativu, tak bude lepsie ked sa opytas u vas na zväze. Ten system je uplne jednoduchy a bezne pouzivany rybarmi. Sam som zvedavy, co ti povedia na to, ja si myslím , ze to bude v poriadku. Inak, este zvyknem davat, zacvaknut na snurku, cca 2az3cm nad hacik maly oloveny brocek, tak 1g,lepsie to staca hacik smerom do spodnej casti kaprovej papulky, ktora je tvrdsia a hak tam drzi v tej mäsitej casti
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 08:46 #31
Danielsan Zbiroh, 5/123
RomanBA> Nebo je to ten samej
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 08:45 #30
Danielsan Zbiroh, 5/123
RomanBA> ten druhej obrazek co si poslal si myslim ze to je ten zakaz pac je tam psany zatez ke kterymu je primo navazany navazec nebo jak to tam je nevim no zkusim se pak poptat rybaru tam minuli vikend sem byl jedinej na rece
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 08:39 #29
RomanBA Bratislava, 0/16
Danielsan> nie je zaco.
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 08:36 #28
Danielsan Zbiroh, 5/123
RomanBA> Jj ten prvni obrazek prubezny no dik
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 08:30 #27
RomanBA Bratislava, 0/16
Danielsan> ked to budes mat ako na prvom obrazku, tak len potiahnes za kmenovy vlasec a vsunies tak obratlik do toho olovka. Ako som pisal, bude to akoby na pevno, to pomoze zaseknut kaprovi hacik do papulky. Ako som pisal, vyhoda je, ze aj ked utrhnes kmenovy vlasec pocas zdolavacky, ryba s olovom plavat nebude. Uz pri jazde vytlsunie obratlik z olovka a olovo je potom priebezne.
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 08:25 #26
RomanBA Bratislava, 0/16
Danielsan> tak narychlo som to zbuchal na ukazku, ale snad ti to pomôže
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 05:19 #25
Danielsan Zbiroh, 5/123
RomanBA> fotku sem muzes hodit
Prosim o radu - srkačka?8.3.2019 v 05:18 #24
Danielsan Zbiroh, 5/123
RomanBA> jasne prubezny olovo uz sem koukal na prubezny navazce
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 19:12 #23
RomanBA Bratislava, 0/16
Danielsan> kmenovy vlasec, alebo snuru prevlecies skrz olovko, cez tu buzirku, naviazes obratlik, velkost obratlika zvolis takú , aby ti vosiel akurat do tej hadicky a od obratliku davas navazec z hakom. Pripadne zajtra to doma naviazem a nafotim ti to,
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 19:07 #22
RomanBA Bratislava, 0/16
Danielsan> ahoj. To olovko, ktoré sa zavesuje do tej závesky, som nemyslel. Mal som na mysli typ olovka, ake je na foto. Obratlik, s ktoreho ide navazec s hakom a boilou sa zasunie do tej buzirky do olovka. Ono je to potom kvazi na pevno, ale pri zabere, pripadne utrhnuti kmen vlasca, ci snury, to kapor lahko s toho olovka vytiahne
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 09:36 #21
M4rty Praha 8-Čimice, 0/13
U klasické srkačky s dvěma návazci mohlo dojít k podseknutí ryby druhým háčkem, například pod ploutev atd. Předpokládám, že na to míří ten zákaz. Situace kdy se utrhne kmenový vlasec a ryba za sebou může táhnout olovo/krmítko to tedy nepokryje. Pokud bych vzal třeba půlbalatonku a navázal ji na kmenový vlasec na silnější silon nebo šňůrku než je kmen, tak ryba stále může táhnout za sebou krmítko a uváznout. Ale pak už je to asi na každém zvlášť aby si uvědomil smysl a ohleduplnost dané montáže, tak jako před touto úpravou.
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 08:31 #20
Drrak Opava-Předměstí, 1/339
Montáže, kterých se tento zákaz týká:

spirálové krmítko, ke kterému jsou napevno přivázané jeden nebo dva návazce (to je typická srkačka, jak ji známe)
method krmítko, ke kterému je napevno přivázaný návazec – vcelku běžně používaný model krmítka s kouskem gumy, na kterou se přes kovové očko váže návazec
jakýkoliv jiný typ krmítka, ke kterému bude návazec přivázaný napevno
Zákaz srkaček se netýká těchto montáží:

paternoster (krmítko na bočním přívěsu od kmenového vlasce)
balaton (krmítko na konci kmenového vlasce, návazec na bočním přívěsu)
method feederové krmítko, které je průběžné, a to i v případě, že se dá montáž částečně fixovat vsunutím obratlíku do dutinky krmítka. Pokud jde obratlík snadno vytáhnout, mělo by to být v pořádku
spirálového krmítka, které je navázáno jako průběžné (návazec k němu není přivázaný napevno)
Když to shrneme zákaz se nevztahuje ani tak na konkrétní typ krmítka, ale na způsob připevnění návazce na montáži. Navíc zákaz nebude plošně platit pro všechny pevné montáže. V přísném výkladu tohoto zákazu by se dalo předpokládat, že do zákazu “spadnou” i montáže jako paternoster, ale byli jsme ujištěni právníkem ČRS, že zákaz by měl opravdu cílit čistě na skračky tak jak je známe, ne plošně na všechny pevné montáže.
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 08:31 #19
Michal987 Znojmo, 5/36
Danielsan> Používám bez kolíčků a má to naprosto stejný efekt, závěska musí jít na obratlík trochu ztuha, ideálně koupit sadu závěsky s obratlikem.
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 07:46 #18
Danielsan> Záleží právě na obratliku a na tom plastovém vylisku. Je to kus od kusu, někdy jde do toho vložit fest někdy úplně volně. Tedy nekdy je lepsi kolicek a nekdy ne. Taky se mi stava ze tam nektere kolicky nejdou vubec zasunout. Je to proste mala plastova vec s ruznym strojovym zpracovanim ;) Záleží co od toho chceš. Ja s tim začínal protože se mi líbilo jak je to jednoduché na výměnu návazce, kdyz potrebuju delší nebo bez vlasu, snurku nebo fluorocarbon atd. Poslední dobou jsem, ale dospěl spíše k inline olovu a klasickemu obratliku kde navazec jen provliknu smyčkou. Osobně se mi nelibil odpor olova, ktere je v tomto pripade napevno plus nemusim resit prevlikaci hadicky.
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 07:04 #17
Danielsan Zbiroh, 5/123
M4rty> Diky a myslis ze kdyz tam ten kolicek davat nebudu bude to mit stejny efekt?
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 06:59 #16
Danielsan> Ahoj, tuhle závěsku používám relativně dlouho a při záběru a záseku kolíček zusatava na místě. Spíše ta idea je o tom, že pokud to utrhneš při zdolálvání nad olovem, tak pokud ryba zahahkne olovo o prekazku tak to olovo vysvlekne tu gumovou převlečku a ryba tahne jen obratlik a plastovou zavesku... Jak moc to je realita, nemužu říci, ta gumova převlečka je tam docela fest, ale myslím, že s tim větší ryba nemusí mít problém. Další varianta je tam nedavat kolíček. Některé obratliky se musi zatlačit vice dovnitř a drží tam sami o sobě, záleží na tom plastovém výlisku. Jinak mne ideálně funguje klasické kaprařské krmítko na průběžné montáži nad obratlikem a nebo klidně používam na těžko feederova krmitka na koralku s karabinkou nad obratlik.
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 06:55 #15
Luky93 Luže, 3/31
Danielsan>V tomhle článku je v podstatě zakázaná srkačka, jen napsáno jinak. Klasická montáž na boilie nemá s krmítkem nic společnýho 🙂 klidně můžeš do závěsky na olovo cvaknout krmítko, i tak nepůjdeš proti řádu, má stejnej odpadávací systém jako olůvko.
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 05:39 #14
Danielsan Zbiroh, 5/123
Takze tahle zaveska kdyz ryba zabere ten kolicek se utrhne a je tedy prubezna?
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 05:27 #13
Danielsan Zbiroh, 5/123
MIra> No tak to sme dva prave to zneni v tom dodatku je vysvetleny na .....
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 05:26 #12
Danielsan Zbiroh, 5/123
Luky93> Na krmitka sem v zivote nechytal letos chci prvne zkusit boilies tak chci vedet jak fungujou montaze pac nevim kdyz ctu ten dodatek sem z toho zmatenej
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 05:23 #11
Danielsan Zbiroh, 5/123
RomanBA> Letos se na boilies chystam chytat prvne tak nevim jak funguje montaz s tou klipsou na olovo takze to chapu dobre kdyz ryba zabere ten kolik z ty zarazky prasne a buzirka s ni je pak prubezna?
Prosim o radu - srkačka?7.3.2019 v 02:31 #10
RomanBA Bratislava, 0/16
Ked zasunies olovo, respektive tu buzirku co ide cez olovo do obratliku, je to naoko na pevno, ale uz pri zabere, ked to nasaje a sa pichne a vystartuje s tym, ten obratlik s tej buzirky vysunie a olovo je potom priebezne. Aj keby ti upalil silon, nebude plavat s olovom v hube. Takato montaz by preto mala byt v sulade s vasimi predpismi.
Prosim o radu - srkačka?6.3.2019 v 22:47 #9
Na kratko
Prosim o radu - srkačka?6.3.2019 v 22:45 #8
Použivam jedno navazec asi poslednich 12 roku a uplně mi to staci , taky uz tolik nevisim někde na dně když pouzivam metod krmitko ,kdyz date prubezny oluvko tak nedavejte polmetrovy pruvesy , staci nasponovat
Prosim o radu - srkačka?6.3.2019 v 22:33 #7
Luky93 Luže, 3/31
Návazec máš navázanej na šokovce, olověnce nebo kmenovym vlasci. Na krmítko (doufám) nic nenavazuješ 🙂
Prosim o radu - srkačka?6.3.2019 v 21:52 #6
Smole Blansko, 1/5
Jsem pro, ochrana ryb, kdyz se utrhne, tak nebude tahat sebou krmitko nebo olovo.
Prosim o radu - srkačka?6.3.2019 v 21:40 #5
Standa90 Žďár nad Sázavou 6, 19/2,1 tis.
Zaplat panbuh za MRS... 😂
Prosim o radu - srkačka?6.3.2019 v 21:10 #4
Kliďas66 Příbram I, 7/138
Doporučte správný a dobrý návazec s krmítkem na kapry. Dík
Prosim o radu - srkačka?6.3.2019 v 21:01 #3
MIra Holasice, 19/1,3 tis.
Zdravím mám dojem že zákaz srkaček v tomto znění asi moc neřeší!Pokud si na kmenový vlasec provléknu krmítko a těsně nad a pod něj umístím návazec tak mi vznikne stejný systém jako srkačka a nebo se pletu???

https://www.vranka.cz/forum/detail/2380
Prosim o radu - srkačka?6.3.2019 v 20:55 #2
Navazce nesmi byt privazane na krmitku nebo olovu
Prosim o radu - srkačka?6.3.2019 v 20:53 #1
Takhle vypada srkačka na , na krmitko privazane navazce

Pro přidání příspěvku se registrujte a přihlaste.

Reklama