Žabky Nežárka

Zveřejněno: 15.9.2020 v 06:30 , Autor: Tomáš Vlček Ryba: Kapr obecný Země: Česko , 643 Kč od 12 čtenářů

Žabky Nežárka

.... kde majestátní duby lemují řeku...... já bagroval na kukuřici na tuto řeku velké kapry..... šel jsem s rudými tvářemi do řeky na očistu ?

Kapitoly článku

Nebylo to první rande, to bylo někdy v dubnu (mimochodem také u vody), ale naše první společná dovolená. Já jsem rybář a amatérský sportovec, ona je sportovec a nikdy ryby nechytala. A tak kam nejlépe vyrazit než na jih. Na mou milovanou Nežárku, kde majestátní duby lemují její břehy.
Hlavně Třeboňsko je samá rovina a má spoustu rybníků a řek, takže jsme mohli dokonale zkombinovat naše záliby. Její vášeň pro kolo a moje milované ryby. Naštěstí společnou máme přírodu a pobyt v ní.
Léta jsem tam jezdil na jedno místo, ale teď jsem se chtěl vytáhnout, a tak jsem riskl místo jiné. Na soutoku, kde jsme byli víc o samotě. Trochu komplikovanější příjezd autem po louce, ale jak jsem zjistil od místních rybářů, tak takhle tam jezdí všichni. No, měli jsme všechno. Všechno na rybaření, všechno na kolo a všechno na táboření. Tak jsem chtěl mít auto kousek za zadkem.
Byla polovina srpna a pokud si dobře vzpomínám, tak nám počasí přálo. Dva tři dny bylo fakt vedro, což už není na ryby zrovna nejlepší a v těch chvílích jsme popadli kola. Okolní příroda je skvělá, tak se dá i u "mučení" na kole pochytit tu krásu a odpočinout si. Ale pravidelně jsem si zakrmoval kukuřicí flek. Místo tam, kde je jediná díra hlubší než dva metry, hned u břehu. A ryby braly. Taky na feeder mi to šlo, ale největší rybu na něj se podařilo chytit mé drahé polovičce. Bez papírů, se štěstím začínajícího amatéra.
První kapřík mé nastávající, když jsem jí vysvětloval lov na feeder.

A mimochodem feeder to je technika, která mne osobně za posledních několik let nejvíc oslovila a jak ho chytám, tak stále víc uvažuji o tom, že položenou úplně přestanu chytat. Až mi doslouží současné kapráky, tak nové už pořizovat nebudu. Feeder je v podstatě jednoduché chytání, když ho pořádně pochopíš. Poslední dobou jsem na Vrance zaregistroval několik dotazů na feeder, na první pohled pro zkušeného rybáře stupidní ... "nemůžu vypnout vlasec, nevidím záběry, stále mi to někam ujíždí, nebo to bere proud řeky". Ale když si vzpomenu na své první feederování před dvaceti lety, tak jsem měl ten samý problém. Já myslím, že když najdeš symbiózu mezi proudem řeky, krmítkem a špičkou prutu, tak je to vlastně to nejjednodušší chytání pod sluncem a hlavně na lehko. Určitě nejlepší na řeku, kde mnozí klasici nemůžou udělat průvěs na čihadlo, nebo ho udělají s "půlkilovým" policajtem.

No a já? Já byl spokojenej a na kukuřici "bagroval" větší borce, až na tuto řeku nezvykle dobré.
V té době jsem ještě neměl pípáky a vlastně je tak trochu neuznával... Jenže, když pak člověk přijde o několik ryb, protože ten záběr prostě neslyší a samozřejmě se v té chvíli věnuje zrovna třeba své drahé polovičce, nebo přípravě večeře, tak to pak opravdu zamrzí.
Prostě byla pohodička, dovolená na jedničku, šlo nám vše velmi dobře. Spali jsme pod širákem, stan byl jen jako úschovna věcí, vařili jsme na ohni, wc klasicky do vykopané jámy...... no krása.

Ale přece jenom jsme spolu byli málo, jen 4. měsíc, a tak mě následující příhoda trošku rozhodila. Zase bylo ten den vedro a já šel na velkou. Pro mne to v přírodě, kdy se živím paštikami a podobně, znamená většinou řidší zážitek. No, nevím jak to popsat, ale trošku míň jsem si stáhnul kraťasy a malinko si je počůral. A tak jsem si jako správný chlap chtěl zašprýmovat a přiznal se (ono to ani moc zamaskovat nešlo). A ona se potom na mne tak podívala a řekla: " hlavně sis nasral do bot!" No a já měl v žabce opravdu NASRÁNO. Tak jsem se s grácií a rudými tvářemi v žabkách odporoučel do řeky na očistu.

To bylo před devíti lety, máme dvě děti a byli jsme na různých dovolených, hlavně po Čechách.
Musím ale říct, že speciálně na tuto dovolenou moc rád vzpomínám, protože byla první a hlavně proto......... že se tomu vždycky i po letech od srdce zasmějeme ;-)

Kapitoly článku

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 4x:

Reklama