Sluníčko je klíčem k úspěchu

Zveřejněno: 8.8.2017 v 07:51 , Autor: Ivo Novák Revír: KLABAVKA 2

Sluníčko je klíčem k úspěchu

Ráno všichni vyspávají a užívají si nedělního volna, nevím proč, ale já se vždycky nejdéle do osmé probudím. Mám na ryby vyrazit hned ráno, nebo pojedu až po obědě?

Kapitoly článku

Ráno všichni vyspávají a užívají si nedělního volna,nevím proč, ale já se vždycky nejdéle do osmé probudím. Mám na ryby vyrazit hned ráno, nebo pojedu až po obědě ? Odpoledne bych měl na rybaření o nějakou tu hodinku víc a tak volím druhou variantu. Aspoň využiji  trochu toho času a navážu si několik blešivců.Je to jedna z mích nejoblíbenějších mušek a musím říci že také nejúčinnějších.Jen co po obědě šupnu talíř do dřezu, skočím do maskáčů a peláším si připravit věci.Do batůžku si hodím krabičku se splávkama( beru jen splávky maximálně do 1g), náhradní cívku k navijáku se 0,14 vlascem, háčky č.12,14,18,broky,kleště,peán,nůžky,metřík,krabičku s červíkama a hnojáčky, rohlíček,rakeťák podběrák,foťák, papíry a propisku. To je vše, víc toho nepotřebuji Ještě rychle zapisuji číslo revíru a datum do záznamu o úlovcích..Přezuji se do neoprenových holínek, pikřík  (3m dl. Proutek s výměnnými špičkami od Mikáda) čapnu do ruky a rychle do auťáku a k vodě.

Volba je jasná. Klabavka 2, krásný potok. Ještě ho nemám celý projitý a tak se chystám prozkoumat neprozkoumané.Sotva jsem rozbalil proutek už mě kontroluje rybářská stráž. Podruhé u vody a druhá kontrola. Tak to se mi ještě nikdy nestalo.Je krásné počasí, blankytná obloha, sluníčko hřeje už jak v květnu, ideální den k rybolovu.Prohlížím si potok a přemýšlím kdy by tak ryby mohly být.Jistě budou tam kde je větší hloubka a klidnější voda.Vybírám si místečko a nahazuji proti proudu. Jen co se splávek srovná na hladině je tu první záběr.
Zásek sedí a ryba bojuje celkem statečně.Rychle ji navádím mimo proud a snažím se jí dostat pod sebe aby nerozplašila ostatní.Krásně zbarvený tloušť dobrých čtyřicet centimetrů.Rychle vyndavám jednou rukou foťák, ale co to, vůbec na zapnutí nereaguje a náhradní baterie jsou doma na stolku. Já si můžu tak o pěkných fotkách akorát zdát. Zase jsem něco podcenil. Takže rada: K vodě si berte sebou vždy foťák a náhradní baterie. Nebude vás pak celý den mrzet že jste si neudělali fotku ryby co za to stála.

No což, příště nesmím na toto pravidlo zapomenout.Rybu pouštím, nandavám nové červíky a nahazuji na stejné místo.Situace se opakuje. Nebudu tady popisovat každý záběr a každou rybu, bylo by to trochu monotóní.Během hodinky a půl dvacet jedna tloušťů  a dvě plotice Jedna také stála za to jí vyfotit.
Odhaduji tak 35 cm.  Tak takovouhle krásnou rybačku jsem snad ještě v lednu nezažil. Konečně jsem našel tu svojí tůň, kterou jsem hledal.Ani se mi nechtělo věřit že se dá z jednoho místa nachytat tolik ryb  a přitom si úsek nerozplašit.
Nepoužil jsem ani kousek vnadění a přitom takový úspěch.Zvedá se vítr a na obloze se objevují první mraky, ochlazuje se a je to hned znát. Nebo že bych všechny hladovce už popíchal?Přesouvám se o jedno slibné místo proti proudu a zkouším znovu svoje štěstí. Opatrně slezu po kamenitém srázu a krytý kmenem vrby nahazuji splávek kousek před sebe. Ryba místo na nástrahu zaútočila na můj splávek. To už se mi několikrát stalo. Zřejmě tloušť. Nahazuji znova a situace se opakuje.Tentokrát  se ale splávek potápí a tak přisekávám.. Výskok ryby nad hladinu mi dává tušit že jde o lososovitou rybu.Pěkný boj se pstruhem duhovým mi byl odměnou. Dlouho si na břehu prohlížím krásnou rybu, ještě jsem jí tady na potoce nikdy nechytil.Zřejmě se sem dostal ze pstruhovky, kam je loni nasazovali na zahájení sezony.Duhák zde není přirozenou rybou, a tak ho beru. Kdyby to byl potočák, dostal by svobodu.Letos prý nasadí místo duháků do pstruhovky potočáky a to je jedině dobře.Pstruha zapisuji do úlovkového lístku a znovu nahazuji. Stejná situace a zase duhák.  Tak dvě ryby už zapsané mám, třetí už brát nebudu, to bych musel skončit s rybolovem.

Sluníčko se schovalo za mraky. Najednou mám nad hlavou šedivou oblohu. Ani jsem tu změnu nezaregistroval jak jsem byl zabraný do rybolovu.

Zkouším dál prochytávat tento úsek, ale už ani šupina..Chci se alespoň podívat jak to vypadá dál a tak jen s proutkem se procházím kolem vody. Ještě se mi na několika místech za další hodinu povedlo chytit tři tlouště  a tím jsem ukončil jeden z mích nejkrásnějších dnů na který budu dlouho vzpomínat.

 

Pište si svůj rybářský deník a ryby které ulovíte zdokumentujte.

Nenechte zapadnout ve víru zapomnění takovéto dny.Jak čas letí , vzpomínky se vytrácejí a jsou nahrazovány novími , ale ty staré je škoda stratit.

Třeba už příští zimu , až bude venku vládnout psí počasí si budete moci v klidu sedout a zavzpomínat.

Kapitoly článku

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 0x:

Reklama