Kaprařina pro začátečníky - 5.díl - atraktivita

Zveřejněno: 16.8.2021 v 17:40 , Autor: Vendula Krmelová Ryba: Kapr obecný , 165 Kč od 14 čtenářů

Kaprařina pro začátečníky - 5.díl - atraktivita

Nyní se zde zaměříme, jak docílit té správné aktivity ryb a jak přilákat i ty větší kusy. A k tomu nám pomůže atraktivita.

Kapitoly článku

K tomu, abychom docílili toho, čeho chceme, musíme si zvolit dobré místo. Dívejte se na hladinu, kde často plavou a skáčou ryby a na to místo se zaměřte. Každý vám dá za pravdu, že volba správného místa je nejdůležitější. Pokud už daný rybník znáte dlouho, určitě víte, kam zamířit. U nových rybníků je ze začátku nejjednodušší zkoušet všude možně a kde se vám to osvědčí, tak tam chodit (ale pokud všem vykecáte, že je to nej místo na rybníku, tak se pak nedivte, že si tam už nikdy nesednete). A nebo pokud jste bohatí, asi vám jen postačí si pořídit sonar, nebo echolot. Bez urážky, přijde mi to zbytečné.

Jak přilákat ryby žrát? Od toho nám slouží různé šroty, dipy, pasty a hlavně i ty voňavé nástrahy. Koho by napadlo, že ryby budou mlsné a radši si dají dipovanou kukuřici narozdíl od té klasické? Ale to byl jen příklad, každá ryba žere něco jiného samozřejmě. Hlavní je si místo ze začátku zakrmit něčím atraktivním, nějakou návnadou. K tomu nám poslouží jakýkoliv šrot, kukuřice, červi, těsto, peletky, nebo také boilies, je toho opravdu spousta.

 

 

Na háček pak dáme nějakou osvědčenou nástrahu (pokud na místě chytáte prvně, nejlepší je začít kukučicí/těstem/červi). A výsledek dorazí sám. Berou vám už ryby, ale mají max 30 cm? Na ty větší musíte zas jinak, chytřeji. Zvolte větší nástrahu, nebo větší háček a máte o výsledek postaráno. Teď jen doufat ve štěstí :)

Nevíte jakou nástrahu a návnadu zvolit, abyste nezanechali v obchodě pomalu všechny peníze? K výsledku opravdu nepotřebujete nejdražší boilies na trhu, ba naopak! Pokud si zvolíte boilies, které není tolik známé a za slušnou cenu, je větší šance, že na ni něco chytíte. Ryby už jsou mazané a od ostatních rybářů už budou moc dobře znát ty chuťovky od známých prodejců (nebudu konkrétně zmiňovat). Mně osobně se osvědčil celkově Decathlon, krmení z něj za slušnou cenu a funguje jak má :) Záleží taky ale na jakém revíru. Teď už jen Petrův zdar!

Kapitoly článku

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 3x:

Reklama