Kaprařina pro začátečníky - 4.díl - Amur

Zveřejněno: 12.8.2021 v 16:30 , Autor: Vendula Krmelová Ryba: Amur bílý , 385 Kč od 18 čtenářů

Kaprařina pro začátečníky - 4.díl - Amur

Tentokrát se zaměříme na amury, který je hlavně charakteristický svým býložravým způsobem obživy. Jedná se o kaprovitou rybu, která zaujala svým vzhledem snad každého rybáře. Jak nad takovou rybou zvítězit a hlavně neprohrát? To si probereme v této kapitole.

Kapitoly článku

Amuři jsou svým způsobem chytré ryby jako všechny ostatní. Živí se převážně rostlinotvornými složkami na dně, ale i na hladině ve stojatých vodách. Nejčastěji kukuřicí, trávou, chlebem, mirabelky, ale také ho zaujme rostlinné boiles a pelety. Jak nad takovou rybou vyhrát?

Jsou různé způsoby jak na ni, ale předtím vším si musíte své místo pečlivě najít a zakrmovat. Amuři jsou nenažranci, nešetřete u nich krmením! Zvolte si metodu, jaká vám bude vyhovovat. Někdo má radši lov na mlaskačku a někdo u něj preferuje plavanou i položenou. Pokud se ve vašem zvoleném rybníku nacházejí kachny, asi nezvolíte metodu na mlaskačku :D

Při lovu na mlaskačku vám stačí jen následující. Montáž na mlaskačku je opravdu jednoduchá, postačí vám jen háček  navázaný na konci. Na háček navlíkneme pečivo a hurá do vody! Vemte si ale dost pečiva i na zakrmení. Teď jen přeji hodně štěstí a spoustu úspěchů.

Pokud budete mít dost odvahy, můžete zkusit i montáž na tento způsob --->

 

 

 

A jak postupovat při lovu na položenou a plavanou? Vlastně stejně jako u chytání kaprů, ale jen změníme nástrahu. Místo červů zvolíme kukuřici a místo masových boilies rostlinné. Zní to jednoduše, ale těžší je takovou rybu přechytračit. Hlavní je zkoušet, zkoušet a zkoušet! A nešetřit krmením, hodně a často pečlivě zakrmovat! Šťastný lov!

POZOR! Amuři dokážou někdy pěkně naštvat, obzvlášť u břehu, jejich manévry jim někdy dokážou pomoct se z háčku dostat, než ho vůbec nasoukáte do podběráku. Hlavně nepanikařte a nechte amura pořádně unavit. Když ho hned budete vést do podběráku, lekne se a může vám utéct rychle jak blesk. Nejdřív neucítíte ani jeho boj, až u břehu začínají pořádně jančit, tím jsou typičtí. Hlavně zachovejte klid a zvládnete to jak nic :)

Kapitoly článku

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 6x:

Komentáře k článku

Kaprařina pro začátečníky - 4.díl - Amur Včera v 12:49 #1
Kapřík_cz Kostomlaty pod Milešovkou, 0/1
offline
Pěkné
Reklama