Ultralehká přívlač - PowerBait Berkley

Zveřejněno: 1.7.2017 v 07:18 , Autor: Ivo Novák Ryba: Pstruh americký duhový Značka: Berkley

Ultralehká přívlač - PowerBait Berkley

Jezerní přívlač na vodě se pstruhovým režimem.

Kapitoly článku

Když jsem poprvé vyzkoušel tuto nástrahu překvapila mě její účinnost. Pro ryby ještě neokoukaná nástraha kterásvým pohybem ve voděje velice lákavým soustem.

Vyrábí se v mnoha barvách. Já zkoušel oranžovou, světle zelenou, olivovou, šedou, hnědou, hnědožlutou,perleťové, tmavohnědou a tmavý vzor hnědočerný.

Jezerní přívlač na vodě se pstruhovým režimem: Čerstvě vysazeným duhákům se může nabídnout cokoli.Hned po vysazení je nejúčinnější oranžová,žlutozelenáa perleťové vzory. Po hodince když se ryby rozplavou už je lepší přezbrojit na méně nápadné barvy. Na domorodé rybyplatí jednoznačnětmavší přírodní vzory (černohnědá, hnědé a kombinacese zelenou.).

Způsob vedení nástrahy: Po nahození necháme nástrahu vyklesat až ke dnu.Záběry dost často přicházejí právě ve stádiu vyklesávání, proto je nutné nástrahu před dopadem na hladinu přibrzdit jednak aby dopadla jemně a na napnutém vlasci abychom měli s nástrahou kontakta nepropásli záběr. Pokud nepřijde záběr necháme chvíli nástrahu v klidu. Pokud je v okolí nějaká ryba zřejmě se popluje podívat co to spadlo do vody a váhavě si nástrahu prohlíží. Po několika sekundách začneme jen s mírnými poskoky těsně nade dnem. Pár poskoků a zase vyčkáme. Záběr se projevuje nejprve sérií několika drbanců. Ryba se snaží nástrahu chytit a polknout. Je to trochu hra na nervy. Jakmile ryba projeví zájem dál jen pocukáváme a snažíme se imitovatúnik. Jakmile zůstane špička vláčáku ohnutáje čas na zásek. Nemusí být vůbec razantní, stačí jen zvednout špičku. Je dobré mít naviják s bojovou brzdou a předem si brzdu pečlivě nastavit, jelikož po záseku následuje razantní únik ryby a neseřízená brzda znamená ztrátu ryby.

Snad až u 70 % ryb nástrahu najdete poměrně hluboko v ústech ryby a takby mělo být nutností používat háčky bez protihrotů nebo alespoň protihroty zamáčknout kleštěmi a nebo alespoň používat jigové háčky s krátkým raménkem a nástrahu nastražovat tak aby háček koukal zhruba z půlky zad. Normálně se propichuje tak že špička háčku je až mezi očima nástrahy, ale to se vám pak bude nástraha rybě velice špatně vyprošťovat a mnoho ryb poškodíte. Na háčcích s krátkým raménkem vám to půjde dobře a nemusíte se bát že by vám ryby padaly.
Na obrázku vlevo je podle mě nejúčinnější barva.Funguje po celý den ať je slunečné, nebo zatažené počasí. Berkley nástrahy dobře dipuje velice účinnou vůní, která na ryby platí Nově nastražená nástraha se nemusí ničím vonět ,může se s ní rovnou chytat. Po nějaké té rybě však už ztrácí účinnost a je dobré nástrahu znovu něčím navonět. Pokud máte originálpoužijte ten, když nemáte, tak alespoňtekutý dip příchuť ryba, kreveta, losos, oliheň.Nemusí se to přehánět. Stačí kapka zhruba na pět náhozů, pak znovu navonět. Účinnost dipů jsem testoval stovky hodina rozhodně je dobré je používat. Na obrázku vpravo je jigový háček na nymfu.Dole je znázorněno jak nymfy nastražovat. Velikost hlavičky záleží na tom na jaké hloubce hodláte chytat, jak daleko nahazovat a jak vést nástrahu. Mezi těmito faktory se musí najít kompromis.Je dobré sidoma předem nástrahy navléci na háčky. Alespoň od každého druhupo jedné nástraze aby jste se zbytečně nezdržovali u vody. Černý a tmavě zelený lihový fix na přibarvování nástrah by v batohu neměl chybět.

Když jsou špatné světelné podmínky je lepší nástrahu vést trochu s většími přískoky.Na revírech kde je veliký tlak rybářů a kolem ryb se celý den míhají všelijaké nástrahyse někdy vyplatí nechat ležet nástrahu na dně bez jakéhokoli pohybu jen třeba s jedním přískokem za několik minut.aby nástraha na sebe upoutala pozornost.
Power Stisk predatory fish je originální vůně na gumové nástrahy. Není tekutá ale ve formě tuhého mastidla.Pořizovací cena je sice trochu vysoká. Pohybuje se okolo dvou set korun ale zase vydrží velice dlouho a nástrahám dodá to správné aroma.

Samotné nástrahy také nejsou za hubičku.
V pytlíku jich je 18 ks a stojí také okolo dvou stovek.Koupit pět druhů na vyzkoušení by vás pak přišlo skoro na tisícikorunu.

Když se vám podaří přesvědčit prodavače ve vašem obchodu s rybářskými potřebami aby nástrahy prodával jednotlivě a cenu rozpočítal máte vyhráno. Vyzkoušíte něco nového a příště si už těch tmavě hnědých a zeleno hnědýchkoupíte celý pytlík bez váhání. U Habakuka v Rokycanech nebo v Plznijednotlivě nakoupíte spoustu druhů nástrah.Konečně někdo pochopil že né všichni rybáři jsou za vodou.

Nymfy jsou poměrně křehké,někdy je potrhají ryby, jindy mi sami při vyprošťování háčku a tak je dobré mít jich dostatečnou zásobu. Není nic horšího než když ryby jdou a vám kylový duhák utrhl poslední hnědou nymfu a v batohu už jinou nástrahu nemáte.

Naučit se vést tuto nástrahu nedá zas tolik práce a ryby se na ní dají nachytat.
Několik krasavců co se nechalo napálit jsem si vyfotil.
Nymfy jsem zkoušel i na tekoucí vodě a fungují tam také. Hodně se líbí potočákům vedený jak po proudu, tak proti.

Do proudu dáváme háčky s větší zátěží abychom udrželi nástrahu u dna.
Nemám žádného sponzora, občas mi někdo něco dá na vyzkoušení ale tato nástraha do vláčecích krabiček patří. Rozhodně povedený výrobek od firmy Berkley. Stojí za to ho vyzkoušet.

Kapitoly článku

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 0x:

Reklama