Jak namíchat krmení a přitom to nebylo moc drahé

Zveřejněno: 16.4.2017 v 04:00 , Autor: Ivo Novák

Jak namíchat krmení a přitom to nebylo moc drahé

Několik tipů na přípravu domácího krmení z dostupných surovin.

Kapitoly článku

Tak trochu se divím rybářům kteří chodí na ryby úplně bez krmení se sestavou olůvko, háček a v kapse krajíc chleba , nebo v lepším případě napařený rohlík. Nahodí prut kamsi do vody a čekají. Neříkám že se nedočkají. Někdy se to povede a rybu chytí. Když ne, tak prostě dneska nebraly. Je to pohodlné. Nemusí se s ničím shánět, nic připravovat  a tahat sebou  k vodě těžký kýbl s krmením. Už jsem se setkal i s názorem místních rybářů kteří mi vyčetli že jím chodím ryby nakrmit a popíchat a že jim  potom  neberou. Aspoň mají důvod proč jim ryby nebraly. Ten kdo si chce alespoň trochu slušně zachytat nebude líný a alespoň tu  nejzákladnější směs si předem namíchá.

Nebudeme zbytečně utrácet   a tak použijeme co se dá sehnat za rozumný peníz.Usušený tvrdý chleba si může nastřádat doma každý. Stačí ho nandat do kýble zalít vodou, nechat hodinu máčet, vzít si  kuchyňské sítko s většími oky, rozmočený chléb do něj nabrat,vymačkat vodu a přes síto ho propasírovat do volného kýblu a už máme tu nejzákladnější krmící směs. Kdo si rozemele několik tvrdých rohlíků na strouhanku  a smíchá obě složky má  už směs která mu bude držet i na krmítku. Obětujeme nějakou tu kačku a zajdeme si koupit do chovatelských potřeb pro ryby voňavý kukuřičný šrot ( cena za kilogram zhruba 7 korun),   Jemně mletý je lepší. Jeho podíl u  většiny koupených krmných směsí tvoří  značnou část a tak by neměl chybět ani v naší směsi. Kukuřice jako taková  je pro kapry velkým lákadlem. Tím že do směsi přidáme prokádrovanou hlínu třeba z krtince  nic nezkazíme, ba naopak. Krmivo se zbarví  hnědě a  ryby k němu přistupují s větší důvěrou.

Řepka, konopí, lněné semínko, ovesné vločky,zrna vařené kukuřice,tam kde je to povolené tak i červy, mleté piškoty, sušené mléko, nadrcené sušenky, ořechy, povařené buráky, patentky, sekané rousnice, hnojáčci, mouční červi,cukry, koření, esence..atd.  to všechno jsou příměsy které zlepšují účinnost  už ale něco stojí.Namíchat opravdu dobré krmení je už tak trochu alchymie a někteří rybáři si svoje recepty bedlivě střeží. Není se čemu divit. Jistě vývoji své krmné směsi věnovali léta strávená u vody.

Na obrázku je směska řepka konopí, lněné semínko namočené den před plánovaným rybolovem. Směska se před vlhčením smíchá se základní směsí a pak teprve navlhčí  tak jak  je potřeba. V pravo suchá směs kukuřičný šrot se strouhankou v poměru 2:1 do které jsou zamíchány ovesné vločky a řepka
Nechci psát  přímo recepty na hotové směsky, ale chtěl jsem poukázat na to z čeho všeho se dá krmení míchat a hlavně na to že vlastní krmení je klíčem k úspěchu.
Samozřejmě se dá vnadit i samotnou vařenou kukuřicí a to na kapry funguje, nebo i vařenými kolínky, bramborami, luštěninami, obilninami.Rozhodně to zkuste, navlhčete tak akorát aby nebylo krmení  ani mazlavé, ani moc suché, poohlédněte se po místečku kde by se mohli ryby  v danou chvíli zdržovat, to si provnaďte a zkuste to, dneska by mohli brát.

Alespoň to základní : kýbl s krmením, červíci ve škatulce

Kapitoly článku

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 1x:

Komentáře k článku

Jak namíchat krmení a přitom to nebylo moc drahé 7.7.2018 v 22:15 #1
Martin123 Hevlín, 0/1
offline
Jeto dobry skouselsemto
Reklama