Háčky mají ostré špičky, schovejte je do krabičky

Zveřejněno: 25.12.2016 v 08:00 , Autor: Ivo Novák

Háčky mají ostré špičky, schovejte je do krabičky

Budík zazvoní ráno ve čtyři hodiny a vyžene rybáře z vyhřátého pelechu. Následuje rychlá snídaně, ranní hygiena, oblékání, poslední kontrola vybavení a přesun do auta. Věci se nahází ve spěchu na zadní sedadlo a už se vyráží. Kdo chce být včas u vody před rozedněním, nemůže otálet.

Kapitoly článku

K vodě je to daleko a než se rybář dostane do své oblíbené zátoky, aby si ulovil několik okounů, musí ještě urazit pěšky pěkný kus cesty. Cestou se modlí, aby nebyla mlha, nepotkal náklaďáky, a když se vše podaří, dorazí k cíli ve slušném čase. Vše se odvíjí podle předem připraveného scénáře do doby, než vezme do ruky prut s woblerem, který leží na zadní sedačce. Oba trojháčky pěkně zaseklé v sedačce a nejde s nimi hnout. Vyndat háčky bez protihrotů je vcelku sranda, ale ty co mají hroty i když zamáčklé kleštěmi jdou ze sedaček velice obtížně. Čas utíká, pomalu se začíná rozednívat a rybář místo aby se chystal na břehu k lovu, vzteky rve trojháčky z polstrování sedačky. V tu ránu je po dobré náladě a pohodě.

Aby se tato situace nemusela opakovat je jí třeba řešit. Řešení je několik. Buď se po ukončení rybolovu nástraha sundá z prutu a uloží do krabičky mezi ostatní nástrahy, nebo se nechá na prutu a zavře do samostatné krabičky na jednu nástrahu.

Já volím druhou variantu. Je praktická a šetří drahocenný čas. Nemusím ráno po tmě hledat v hromadě woblerů svého oblíbence pro ranní chytání. Odpadne i provlékání vlasce očky a mžourání proti obloze zda je karabinka na konci lanka dobře zapnutá. Některé woblery lze už s plastovou krabičkou, která se k tomuto účelu hodí, dají koupit. Stačí jen si tuto krabičku dát do kapsy ve vestě a máme po starostech. Prut s takto uloženou nástrahou máme sestavený i ve tmě během několika sekund a žádná motanice nehrozí. Možná si řeknete, že jde o maličkost a několik ranních minut sestavování prutu věnujete. Je na každém jak řeší transport a sestavování udic. Pár minut přece nemůže hrát žádnou roli. Když ale dorazíte na svoje oblíbené místo, na kterém rybář, který přijel k vodě stejně s vámi, už tahá z vody prvního okouna, můžete dát vinu za zdržení jen sami sobě. Někteří rybáři sebou k vodě vozí i několik prutů. Jeden na větší nástrahy a druhý jemný na UL přívlač. Podle situace je střídají a zkouší na jednom místě několik způsobů a nástrah. Je to také praktické. Odpadá věčné převazování. Na tuhém vláčecím prutu, který se hodí na prezentaci větších nástrah nelze úspěšně vodit miniaturní nástrahy. Trojháčky wobleru při transportu dokážou neskutečným způsobem zaplést vlasce obou prutů dohromady. I s čelovkou to bývá někdy neřešitelný problém a nezbývá než wobler odstřihnout a sestavit pruty znovu. S krabičkou na nástrahu vás nic takového nepotká. Možná že tuto věc řešíte jiným způsobem, nebo jste na tuto praktickou jednoduchou vychytávku přišli dávno přede mnou. Pořád se ale potkávám s rybáři, kteří nemají tento problém vyřešený a vyprošťují trojháčky z čehokoli. Třeba zaseklé trojháčky v pohozené nepromokavé bundě za x tisíc hodně zabolí. Dá se tomu předejít. Stačí jedna malá plastová krabička. A je to.

Kapitoly článku

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 1x:

Komentáře k článku

Háčky mají ostré špičky, schovejte je do krabičky 25.1.2017 v 17:41 #1
MIra Holasice, 19/1351
offline
v obchode jsem bohuzel nevidel 😞
Reklama